Maďarsko od září zavírá své hranice. Měsíc nepustí do země cizince

Kvůli zhoršené koronavirové situaci Maďarsko od 1. září nejméně na měsíc uzavře hranice pro cizince. Výjimku budou mít vojenské konvoje, humanitární tranzit a obchodní nebo diplomatické cesty. Informovala o tom v úterý vláda premiéra Viktora Orbána.

Maďaři po návratu ze zahraničí budou muset do karantény. Opustit ji budou moci pouze po dvou negativních testech na COVID-19. „Počet nakažených se zvýšil... a většina z nich je ze zahraničí,“ uvedl šéf úřadu maďarského premiéra Gergely Gulyás na tiskové konferenci. Podle jeho slov byla tato omezení nutná, aby mohl příští týden začít školní rok a aby vláda ochránila obyvatele i ekonomiku.

Maďarsko zatím zaznamenalo 5511 nakažených, z nichž 614 zemřelo. Dnes přibylo 132 nově nakažených, což je nejvyšší denní nárůst od začátku pandemie.

Na Superpohár budou smět tři tisíce fanoušků

Orbánova vláda zvažovala různá pravidla, jak by se mohli fanoušci zúčastnit zápasu Superpoháru UEFA mezi Bayernem Mnichov a Sevillou, který se má hrát 24. září v Budapešti, řekl Gulyás. Všechny zápasy se zatím hrály za zavřenými dveřmi, ale výkonný výbor UEFA rozhodl, že fanoušci budou moci obsadit až 30 procent kapacity stadionu Puskás Aréna, který pojme 67 tisíc diváků.

UEFA podle Gulyáse plánuje zajistit přístup na zápas 3000 fanoušků Bayernu a Sevilly. Jednou z možností by bylo, že na letišti předloží dva negativní testy, pak by byli převezeni přímo na stadion a po zápasu zpátky na letiště. Vláda o těchto pravidlech dosud nerozhodla a nadále o nich jedná s UEFA, dodal.

Tagy: