CNN Prima News zavřené hranice

zavřené hranice

Výpis příspěvků ke štítku „zavřené hranice“

Hostomský: Vláda epidemii dramatizuje totalitárním způsobem. Připomíná mi minulý režim

23. dubna 2021 15:29

„Vláda epidemii dramatizuje, aby ukázala, jak je důležitá,“ zlobil se ve vysílání televize CNN Prima NEWS biochemik Zdeněk Hostomský. Zdůraznil, že to dělá totalitárním způsobem a připomíná mu minulý režim. Podle Hostomského navíc představitelé státu neměli zavírat školy a odřízli generaci dětí, což je velký hřích.

Babiš: Když lockdown nezabere, zpřísníme na Velikonoce. Vláda projedná zavření hranic

1. března 2021 06:13

Pokud třítýdenní lockdown dostatečně nezlepší koronavirovou situaci v Česku, jsou ve hře přísná opatření na Velikonoce. Pro CNN Prima NEWS to v neděli uvedl premiér Andrej Babiš (ANO). Podle něj by mohly být restrikce, které platí od pondělí, ještě tvrdší. Babiš zároveň nevyloučil zavření českých hranic, před páteční tiskovou konferencí, na které nová nařízení oznamoval, prý jeho kabinet ne vše správně domyslel.

Sněhulák jako symbol přátelství. Na česko-německých hranicích jich postavili desítky

20. února 2021 16:11

Na české a německé straně hranice stavěli lidé po celý týden sněhuláky jako znak stesku po bližních. Iniciativa Soboty pro sousedství tak vyjadřuje nejen strádání, kterým lidé trpí kvůli zavřeným hranicím, ale také obavu ze stigmatizace přeshraničních vztahů. Novinářům to řekl ústecký germanista Jan Kvapil, který s rodinou v sobotu v Petrovicích na Ústecku sněhuláka také postavil.

Absolutně protiústavní, řekl Rychetský o jarním uzavření hranic pro vycestování

29. listopadu 2020 21:42

Jarní uzavření hranic pro vycestování z České republiky, k němuž přistoupila vláda na začátku pandemie koronaviru, bylo podle předsedy Ústavního soudu Pavla Rychetského absolutně protiústavní. Řekl to v rozhovoru pro Českou televizi. Kabinet Andreje Babiše (ANO) dočasně zavřel hranice od 16. března po vyhlášení prvního nouzového stavu. Zakázal tehdy nejen vstup cizinců do země, ale také výjezd českých občanů do zahraničí.

Na pivo za 1659 eur a pak karanténa. Jak se žije na uzavřené česko-slovenské hranici

19. září 2020 13:48

Není to železná opona, pro většinu Čechů a Slováků je ale společná hranice opět nepropustná. Reportér CNN Prima NEWS navštívil osadu Konečná v Beskydech, která je od pátku rozpůlená do dvou států. „Když ke mně přijde Slovák na pivo, po návratu riskuje pokutu 1659 eur,“ rozčiluje se hospodský v české části Konečné, větší část štamgastů totiž tvoří Slováci. Češi si o stejnou pokutu koledují, když půjdou „za čáru“ třeba na houby.