reklama

Majitelé wellness center si stěžují na stát. Chtějí otevřít alespoň privátní sauny

Ve wellness centrech je pusto a majitelé sčítají obrovské škody v řádu miliónů. Snaží se problém řešit s ministerstvem zdravotnictví a přesvědčit ho, že jsou privátní zóny bezpečné. Stále ale nedostávají žádnou odpověď. Provozovatelé navíc založili asociaci, aby postupovali jendnotně.

reklama

V obchodních domech jsou davy lidí, zahrádky fungují a wellness centra jsou stále zavřená. A to i přesto, že majitelé prý dokáží provoz omezit natolik, že bude pohyb lidí uvnitř minimální. Provozovatelé chtějí otevřít alespoň privátní sauny a obracejí se proto na stát.

Několik majitelů wellness center se spojilo a odeslalo požadavek na ministerstvo zdravotnictví. Již přes deset dní ale nemají žádnou oficiální odpověď. Podle náměstka resortu Romana Prymuly není problém v bezpečnosti otevření privátních zón, ale v tom, že nejde otevřít jednotlivé segmenty center zvlášť.

K tématu

„Je pravdou, že v privátních zónách to riziko je poměrně malé. Když by tam docházelo k nějaké dezinfekci mezi jednotlivými skupinkami, které tam budou chodit, tak v tom nevidím opravdu velký problém. Nejde rozvolňovat opatření tak, že by se  atomizovalo na části jednotlivých provozoven,“ komentuje Roman Prymula.

Maximální teplota v saunách?

Informace od ministerstva chybí i k samotnému chodu wellness center po jejich otevření. Zatím nikdo neví, co bude a nebude možné. Provozovatelé proto vymýšlí svá vlastní řešení. Například chtějí zvýšit teplotu v saunách na maximálně možnou.

„Abychom zařídili bezpečnost v koronavirové krizi, tak se budeme snažit dát například solnou saunu na 85 stupňů Celsia, aby byly viry opravdu zničeny,“ uvedl majitel centra Vlastislav Novotný, který doposud přišel o dvacet pět milionů korun.

Další hlavní zprávy

Soudy

Za diskriminaci křesťanů se divadla omlouvat nemusí. Duka s Němcem u soudu nepochodili

Za diskriminaci křesťanů se divadla omlouvat nemusí. Duka s Němcem u soudu nepochodili

Nejvyšší soud (NS) zamítl dovolání kardinála Dominika Duky a právníka Ronalda Němce ve sporu s brněnskými divadly. Neúspěšně žádali omluvu za zásah do svých osobnostních práv, údajně způsobený uvedením dvou her na festivalu Divadelní svět Brno. Obě hry provokativní formou zobrazovaly některé křesťanské symboly a kritizovaly římskokatolickou církev a západní pohled na muslimský svět. Podle rozsudku však nešlo o diskriminaci křesťanů ani zásah do práva na svobodu vyznání.

Koronavirus

V Chebu do kina, ve Zlíně ani do obchodu. Jak by se rozvolňovalo regionálně

V Chebu do kina, ve Zlíně ani do obchodu. Jak by se rozvolňovalo regionálně

Přestože epidemie nemoci COVID-19 postupně ustupuje a celoplošně dochází k rozvolňování vládních opatření, mezi jednotlivými regiony stále existují propastné rozdíly. Jak by tedy vypadalo rozvolňování, kdyby se rozhodovalo podle jednotlivých krajů? Zatímco v Karlovarském by se život vrátil skoro do normálu, Zlínský by nadále zůstával v tvrdém lockdownu.

Visí přežití Francie na vlásku? Vojáci opět píšou Macronovi, hrozí občanskou válkou
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Otvírají se obchody, roušky nejsou venku povinné. Co se od pondělí mění?

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama