reklama

Maláčová pokárala Schillerovou: Paní ministryně facebookuje, tak si ztlumí telefon

Kárání ze strany Jany Maláčové (ČSSD) se na veřejnosti dostalo ministryni financí Aleně Schillerové (za ANO). Ta si během tiskové konference vlády hrála s telefonem v momentě, kdy se ujala slova právě ministryně práce a sociálních věcí. „Paní ministryně facebookuje, tak si ztlumí telefon,“ pronesla Maláčová.

reklama

Když si na pondělní tiskové konferenci, které se zúčastnili i ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO) nebo ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO), vzala slovo Maláčová, začala si Schillerová „hrát“ s telefonem. Pravděpodobně si přitom na mobilu zapomněla vypnout zvuk.

„Paní ministryně facebookuje, tak si ztlumí telefon,“ prohlásila Maláčová směrem k Schillerové. Následně pokračovala ve svém projevu.

Vyšší odměny i pomoc

Během tiskové konference pak ministři oznámili například to, že letní čas bude v dalších pěti letech začínat vždy poslední březnovou neděli a trvat bude do poslední neděle v říjnu. Ke zrušení střídání zimního a letního času tak zatím nedojde.

Vojtěch pak uvedl, že vláda schválila vyšší odměny pro hygieniky. Celkem bude vyčleněno 125 milionů korun a další dva miliony půjdou na odměny do Ústavu zdravotnických informací a statistik.

Vláda rovněž schválila navýšení pomoci oblastem postiženým tornádem, a to o 888 milionů korun. Vyplývá to ze Strategie obnovy části Jihomoravského kraje postižené v červnu 2021 tornádem. Navíc zvýšila kofinancování státu pro kraj do 60 procent způsobilých výdajů, informovala. Na tiskové konferenci o tom informovala Dostálová.

Tagy:

Hlavní zprávy

Peníze pro Alžbětu, sluhy a vnoučata. Co princ Philip v „tajné“ závěti odkázal dětem?
360°

Peníze pro Alžbětu, sluhy a vnoučata. Co princ Philip v „tajné“ závěti odkázal dětem?

Minimálně 90 let se neměla veřejnost dozvědět, jaký byl obsah poslední vůle prince Philipa, zesnulého manžela britské královny. Zdroje z paláce však závěť vévody z Edinburghu vynesly médiím. Jmění v přepočtené hodnotě 887 milionů korun získá z většiny Alžběta II., na své si však přijdou i tři sluhové-asistenti nebo vnoučata. Čtyřem dětem odkázal 14 tisíc svazků knih.

Meghan si na focení pro Time vzala šperky za osm milionů. Doplňky byly symbolické

Princi Harrymu a Meghan Markleové se dostalo velké pocty. Královský pár zapózoval na titulní stránce amerického magazínu Time, který pár zařadil mezi nejvlivnější osobnosti světa. A jako každá jiná žena také vévodkyně Meghan na focení pečlivě volila svůj outfit i šperky. Jejich hodnota vám ale vyrazí dech. Dosahovala totiž astronomických 326 tisíc eur, tedy v přepočtu více než osm milionů korun. Každý z klenotů pak v sobě ukrýval určitou symboliku.

Sledujte ŽIVĚ Partii s Maláčovou a Pekarovou Adamovou: Jak by řešily státní rozpočet?

Na co máme peníze a na co už ne? Tím se v první části pořadu Partie Terezie Tománkové budou zabývat ministryně práce a sociálních věcí z ČSSD Jana Maláčová, předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová a předseda hnutí SPD Tomio Okamura. Ve druhé polovině můžete sledovat velkou politickou diskusi například se zástupci hnutí ANO, Pirátů nebo komunistů. Nenechte si ujít nedělní Partii od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Češi jsou švejkovská nátura a nevěří opatřením. Neočkované si covid najde, říká Kubek

Česko musí co nejrychleji proočkovat zbytek seniorů, vyzývá v rozhovoru pro CNN Prima NEWS předseda České lékařské komory Milan Kubek. Varuje zároveň, že si covid neočkované najde. Na druhou stranu si myslí, že pokud by se proočkovala větší část společnosti, mohlo by dojít k rozvolnění opatření podobně jako například v Dánsku. Připomněl však, že někteří Češi se švejkovskou povahou nerespektují ani současná pravidla.

reklama

Domácí zpravodajství

Kajínek: EU se zbláznila. Zakázat doživotním vězňům navazovat kontakty je nesmysl

Dánsko má v plánu zakázat vězňům, kteří jsou odsouzeni na doživotí, aby skrze dopisy a telefonáty navazovali romantické vztahy. K tomuto kroku chce vláda přistoupit zejména kvůli fanynkám, které odsouzeným zasílají desítky až stovky dopisů. Co si o návrhu dánské vlády myslí nejznámější český vězeň Jiří Kajínek, který si až do udělení milosti odpykával doživotní trest? Svůj názor sdělil v exkluzivním rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama