reklama
CNN Prima News ministryně financí

ministryně financí

Výpis příspěvků ke štítku „ministryně financí“

Neskutečný podraz a hnus. Některá média proti mně vedou džihád, stěžuje si Babiš

Poté, co se premiér Andrej Babiš (ANO) vrátil z Rady Evropy zpět do Česka, zamířil na jih Moravy. Při pětihodinovém projíždění zdevastovanými obcemi s ministryní financí Alenou Schillerovou (za ANO) jej ale vyfotila média v momentě, kdy se společně něčemu usmáli. „Žádal jsem je, aby nás nefotili, ale oni neposlechli. Bylo mi to trapné,” uvedl Babiš ve svém pravidelném pořadu Čau lidi, který zveřejňuje na Facebooku a na YouTube.

Vláda schválila navýšení platby za státní pojištěnce. Proč je potřeba a kam peníze půjdou?

Aktualizováno

Ministři zdravotnictví a financí Adam Vojtěch a Alena Schillerová (oba za ANO) se shodli na navýšení platby za státní pojištěnce v příštím roce o 200 korun měsíčně z dosavadních 1 767 Kč. Náklady se tak navýší o 14 až 15 miliard. Ministři to v pondělí řekli novinářům na tiskové konferenci. Letos jsou na veřejné zdravotní pojištění náklady zhruba 399 miliard korun. Nařízení čekalo na schválení vlády.

Sledujte ZÁZNAM Schillerové v Novém dni: Kdy se zastaví růst cen a na co se připravit?

Návrh státního rozpočtu na příští rok doznává neustálých změn, ale ty hlavní změny mohou nastat po volbách s novou vládou. Co by mohly další zásahy do plánovaného rozpočtu udělat? A kdy se zastaví nárůst cen? Na co se máme připravit v dalších měsících a jak hluboko do kapsy si ještě sáhneme? Nejen o tom v Novém dni s ministryní financí Alenou Schillerovou.

Schillerová na příští rok navrhuje schodek 390 miliard. Počítá s vyššími důchody

Ministerstvo financí navrhlo na příští rok státní rozpočet se schodkem 390 miliard korun. Návrh podle vyjádření ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) po pondělním jednání vlády počítá už s dodatečným navýšením penzí o 300 korun měsíčně, které v pondělí schválil kabinet. Letos je schválen schodek 500 miliard korun a loni hospodaření státu ovlivněné dopady pandemie vykázalo deficit 367,4 miliardy korun.

reklama