CNN Prima News ministryně financí

ministryně financí

Výpis příspěvků ke štítku „ministryně financí“

Stanjura mě neumlčí. Na sociálních sítích zůstávám nadále, vzkazuje Schillerová

18. února 2022 08:49

Bývalá ministryně financí Alena Schillerová (ANO) odmítla, že by za jejího působení byli zaměstnanci tiskového odboru nadstandardně odměňováni. Audit jejího následníka v resortu Zbyňka Stanjury (ODS) označila za zpolitizovaný. „Ať řeší problémy této země a nesnaží se mě dehonestovat za něco, co se vůbec nestalo,“ vzkázala v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS současné vládě.

Ministr Síkela se ostře pustil do Schillerové: Jsme kvůli vám best in inflation

17. února 2022 12:52

Sněmovna se ve čtvrtek zabývala řešením energetické krize. I tohle téma doprovázely ostré hádky. Poprvé na sebe významněji upozornil nový ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (STAN), který se pustil především do bývalé ministryně financí Aleny Schillerové (ANO). Kritizoval ji za současnou vysokou inflaci a rozhazování peněz. Přiznal se i k tomu, že často chodí do Sokolovny v Průhonicích, která patří Andreji Babišovi, a nestydí se za to.

Marketingový expert: Schillerová si vypěstovala image lidové ženy, ale z daní občanů

29. ledna 2022 08:33

Je správně, že se politici snaží komunikovat přes sociální sítě. Bývalá ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se snažila působit jako žena z lidu, používala k tomu ale peníze daňových poplatníků, řekl marketingový expert Jakub Horák ve vysílání CNN Prima NEWS. Fotografické výstupy, které nesouvisely s její prací v čele resortu, si měla podle něj platit buď sama, nebo z účtu hnutí ANO.

Schillerová ležící spící. Internet si střílí z exministryně kvůli nákladům na fotografy

28. ledna 2022 18:50

Bývalá ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se opět stala terčem internetových vtípků. Tentokrát lidé na sociálních sítích reagovali na informaci, že prezentace někdejší šéfky resortu na Instagramu a Facebooku stála miliony korun. Fotografové a kameramani si tak měli přijít na štědré odměny, což se stalo inspirací pro tradiční lidovou tvořivost – pozadu nezůstali ani Cimrmani. Vybrali jsme nejpovedenější výtvory.

Schillerová: Místo aby ministr financí makal od rána do večera, asi si prodloužil Vánoce

3. ledna 2022 22:42

Šéfka poslaneckého klubu hnutí ANO Alena Schillerová považuje za nestandardní, aby vláda premiéra Petra Fialy (ODS) s výsledky státního rozpočtu přišla až 6. ledna. „Nerozumím tomu, proč se to děje. Možná je pan ministr Stanjura v Opavě a prodloužil si Vánoce, to může být jedna z variant,“ řekla Schillerová v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Bývalá ministryně financí nový kabinet zkritizovala i za jeho sliby ohledně přepracování rozpočtu.

Státy EU se shodly na reformě DPH. Co vše by díky tomu mohlo nejen v Česku zlevnit?

7. prosince 2021 18:07

Země Evropské unie (EU) budou moci snížit daň z přidané hodnoty (DPH) u většího množství produktů, než tomu bylo dosud. Na flexibilnějších pravidlech, která umožní výrazně snížit daň například u základních potravin, léků, hygienických potřeb, internetového připojení či klimaticky šetrných produktů, se v úterý shodli unijní ministři financí.

Schillerová: Od června se budou muset valorizovat penze. Kolik důchodci dostanou přidáno?

15. listopadu 2021 12:56

Česko směřuje k mimořádné valorizaci penzí, kterou při růstu cen nad pět procent ukládá zákon. Důchody by se mohly zvednout od června. U průměrné starobní penze by to mohlo být od 650 do 730 korun. Na svém Twitteru o tom v pondělí informovala ministryně financí Alena Schillerová (ANO). Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) minulý týden řekla, že její resort s řešením podle zákona počítá, počkat ale musí na výsledné ekonomické údaje.

Kahany do pekla a Schillerová proti všem. To nejlepší z poslední předvolební superdebaty

7. října 2021 05:32

Poslední díl předvolební superdebaty 360°: Hlas lidu se neobešel bez ostrých slovních přestřelek. Zástupci osmi nejsilnějších politických stran, které se ucházejí o poslanecká křesla, navzájem nešetřili kritikou. Největšími terči se staly ministryně financí Alena Schillerová (ANO) a ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Když se probíraly chyby současného kabinetu, došlo i na vzácnou společnou řeč mezi ODS a KSČM. Redakce CNN Prima NEWS vybrala ty nejlepší hlášky.

Sledujte ZÁZNAM Partie: Blížící se volby. Jak se daří kandidujícím stranám zaujmout voliče?

24. září 2021 11:53

ČR i Evropu trápí inflace. Zdražuje se zboží i energie a nárůst cen zdaleka není u konce. Jak se na to připravit? Kdy se inflace zastaví? O tom budou diskutovat ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) a místopředseda strany ODS Zbyněk Stanjura v Partii Terezie Tománkové. Pořad můžete sledovat v neděli 26. září od 11:00 na CNN Prima NEWS i zde v článku.

Hamáček: Schillerová se ráda fotí s policisty a teď jim chce zmrazit platy. Nedohodneme se

29. srpna 2021 12:28

Šéf sociálních demokratů a vicepremiér Jan Hamáček nesouhlasí se záměrem ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) zmrazit platy policistům a hasičům. Podle něj už není pro úspory v rámci ministerstva vnitra místo. Do Schillerové si rýpl, že s návrhem zmrazit platy přijde na vládu, zatímco se s policisty a hasiči ráda fotí na veřejnosti, řekl ve vysílání ČT.