reklama
CNN Prima News ministryně financí

ministryně financí

Výpis příspěvků ke štítku „ministryně financí“

Kahany do pekla a Schillerová proti všem. To nejlepší z poslední předvolební superdebaty

7. října 2021 05:32

Poslední díl předvolební superdebaty 360°: Hlas lidu se neobešel bez ostrých slovních přestřelek. Zástupci osmi nejsilnějších politických stran, které se ucházejí o poslanecká křesla, navzájem nešetřili kritikou. Největšími terči se staly ministryně financí Alena Schillerová (ANO) a ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Když se probíraly chyby současného kabinetu, došlo i na vzácnou společnou řeč mezi ODS a KSČM. Redakce CNN Prima NEWS vybrala ty nejlepší hlášky.

Sledujte ZÁZNAM Partie: Blížící se volby. Jak se daří kandidujícím stranám zaujmout voliče?

24. září 2021 11:53

ČR i Evropu trápí inflace. Zdražuje se zboží i energie a nárůst cen zdaleka není u konce. Jak se na to připravit? Kdy se inflace zastaví? O tom budou diskutovat ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) a místopředseda strany ODS Zbyněk Stanjura v Partii Terezie Tománkové. Pořad můžete sledovat v neděli 26. září od 11:00 na CNN Prima NEWS i zde v článku.

Hamáček: Schillerová se ráda fotí s policisty a teď jim chce zmrazit platy. Nedohodneme se

29. srpna 2021 12:28

Šéf sociálních demokratů a vicepremiér Jan Hamáček nesouhlasí se záměrem ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) zmrazit platy policistům a hasičům. Podle něj už není pro úspory v rámci ministerstva vnitra místo. Do Schillerové si rýpl, že s návrhem zmrazit platy přijde na vládu, zatímco se s policisty a hasiči ráda fotí na veřejnosti, řekl ve vysílání ČT.

Schillerová: Schodek 390 miliard Zemanovi nevadí. Dle Ovčáčka je ale ve hře veto

28. srpna 2021 16:10

Prezident Miloš Zeman při jednání o návrhu rozpočtu na příští rok apeloval na úspory ve státní kase. Schodek 390 miliard korun mu podle ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) nevadí, pokud bude v rozpočtu dost peněz na investice, uvedla po schůzi s prezidentem, jeho poradci a premiérem Andrejem Babišem (ANO). Ten před novináře nepředstoupil. Mluvčí Pražského hradu Jiří Ovčáček ale později uvedl, že bez patřičných změn úspor a investic by Zeman zvažoval vetování rozpočtu.

Rozpočet zdravotnictví bude vyšší. Navýšíme platy některých lékařů, slibuje Vojtěch

24. srpna 2021 20:01

Rozpočet ministerstva zdravotnictví by měl příští rok dosáhnout téměř 24 miliard korun, tedy přibližně o miliardu více, než schválila vláda. Po úterním jednání to na tiskové konferenci oznámili ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) a šéfka ministerstva financí Alena Schillerová (za ANO). Finance například půjdou i na 100 nových lůžek oddělení dětské psychiatrie.

Neskutečný podraz a hnus. Některá média proti mně vedou džihád, stěžuje si Babiš

27. června 2021 20:44

Poté, co se premiér Andrej Babiš (ANO) vrátil z Rady Evropy zpět do Česka, zamířil na jih Moravy. Při pětihodinovém projíždění zdevastovanými obcemi s ministryní financí Alenou Schillerovou (za ANO) jej ale vyfotila média v momentě, kdy se společně něčemu usmáli. „Žádal jsem je, aby nás nefotili, ale oni neposlechli. Bylo mi to trapné,” uvedl Babiš ve svém pravidelném pořadu Čau lidi, který zveřejňuje na Facebooku a na YouTube.

Vláda schválila navýšení platby za státní pojištěnce. Proč je potřeba a kam peníze půjdou?

21. června 2021 13:06
Aktualizováno

Ministři zdravotnictví a financí Adam Vojtěch a Alena Schillerová (oba za ANO) se shodli na navýšení platby za státní pojištěnce v příštím roce o 200 korun měsíčně z dosavadních 1 767 Kč. Náklady se tak navýší o 14 až 15 miliard. Ministři to v pondělí řekli novinářům na tiskové konferenci. Letos jsou na veřejné zdravotní pojištění náklady zhruba 399 miliard korun. Nařízení čekalo na schválení vlády.

reklama