CNN Prima News ministryně financí

ministryně financí

Výpis příspěvků ke štítku „ministryně financí“

Pánové, já se vzdávám, prohlásil atentátník. Před sto lety zastřelil ministra financí Rašína

Atentát na ministra financí Aloise Rašína spáchal 5. ledna 1923, tedy přesně před 100 lety, teprve 19letý radikál Josef Šoupal. V meziválečných dějinách to byl nejznámější teroristický čin vůči představiteli vlády. Už 8. ledna 1919 se ovšem střílelo i na ministerského předsedu Karla Kramáře, kterého před kulkou zachránil obsah jeho kapsy. „Atentáty vedly k přijetí zákona na ochranu republiky, který ale podle některých politiků omezoval mladou československou demokracii,“ říká ostravský archivář Antonín Barcuch.

Stanjura mě neumlčí. Na sociálních sítích zůstávám nadále, vzkazuje Schillerová

Bývalá ministryně financí Alena Schillerová (ANO) odmítla, že by za jejího působení byli zaměstnanci tiskového odboru nadstandardně odměňováni. Audit jejího následníka v resortu Zbyňka Stanjury (ODS) označila za zpolitizovaný. „Ať řeší problémy této země a nesnaží se mě dehonestovat za něco, co se vůbec nestalo,“ vzkázala v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS současné vládě.

Ministr Síkela se ostře pustil do Schillerové: Jsme kvůli vám best in inflation

Sněmovna se ve čtvrtek zabývala řešením energetické krize. I tohle téma doprovázely ostré hádky. Poprvé na sebe významněji upozornil nový ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (STAN), který se pustil především do bývalé ministryně financí Aleny Schillerové (ANO). Kritizoval ji za současnou vysokou inflaci a rozhazování peněz. Přiznal se i k tomu, že často chodí do Sokolovny v Průhonicích, která patří Andreji Babišovi, a nestydí se za to.

Marketingový expert: Schillerová si vypěstovala image lidové ženy, ale z daní občanů

Je správně, že se politici snaží komunikovat přes sociální sítě. Bývalá ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se snažila působit jako žena z lidu, používala k tomu ale peníze daňových poplatníků, řekl marketingový expert Jakub Horák ve vysílání CNN Prima NEWS. Fotografické výstupy, které nesouvisely s její prací v čele resortu, si měla podle něj platit buď sama, nebo z účtu hnutí ANO.

Schillerová ležící spící. Internet si střílí z exministryně kvůli nákladům na fotografy

Bývalá ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se opět stala terčem internetových vtípků. Tentokrát lidé na sociálních sítích reagovali na informaci, že prezentace někdejší šéfky resortu na Instagramu a Facebooku stála miliony korun. Fotografové a kameramani si tak měli přijít na štědré odměny, což se stalo inspirací pro tradiční lidovou tvořivost – pozadu nezůstali ani Cimrmani. Vybrali jsme nejpovedenější výtvory.

Schillerová: Místo aby ministr financí makal od rána do večera, asi si prodloužil Vánoce

Šéfka poslaneckého klubu hnutí ANO Alena Schillerová považuje za nestandardní, aby vláda premiéra Petra Fialy (ODS) s výsledky státního rozpočtu přišla až 6. ledna. „Nerozumím tomu, proč se to děje. Možná je pan ministr Stanjura v Opavě a prodloužil si Vánoce, to může být jedna z variant,“ řekla Schillerová v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Bývalá ministryně financí nový kabinet zkritizovala i za jeho sliby ohledně přepracování rozpočtu.

Schillerová: Od června se budou muset valorizovat penze. Kolik důchodci dostanou přidáno?

Česko směřuje k mimořádné valorizaci penzí, kterou při růstu cen nad pět procent ukládá zákon. Důchody by se mohly zvednout od června. U průměrné starobní penze by to mohlo být od 650 do 730 korun. Na svém Twitteru o tom v pondělí informovala ministryně financí Alena Schillerová (ANO). Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) minulý týden řekla, že její resort s řešením podle zákona počítá, počkat ale musí na výsledné ekonomické údaje.

Kahany do pekla a Schillerová proti všem. To nejlepší z poslední předvolební superdebaty

Poslední díl předvolební superdebaty 360°: Hlas lidu se neobešel bez ostrých slovních přestřelek. Zástupci osmi nejsilnějších politických stran, které se ucházejí o poslanecká křesla, navzájem nešetřili kritikou. Největšími terči se staly ministryně financí Alena Schillerová (ANO) a ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Když se probíraly chyby současného kabinetu, došlo i na vzácnou společnou řeč mezi ODS a KSČM. Redakce CNN Prima NEWS vybrala ty nejlepší hlášky.

Sledujte ZÁZNAM Partie: Blížící se volby. Jak se daří kandidujícím stranám zaujmout voliče?

ČR i Evropu trápí inflace. Zdražuje se zboží i energie a nárůst cen zdaleka není u konce. Jak se na to připravit? Kdy se inflace zastaví? O tom budou diskutovat ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) a místopředseda strany ODS Zbyněk Stanjura v Partii Terezie Tománkové. Pořad můžete sledovat v neděli 26. září od 11:00 na CNN Prima NEWS i zde v článku.