reklama

Český chlapec musí po útoku zuřivého psa jíst přes brčko. Pejskař ani neprojevil lítost

Pětiletého Sašu, kterého o víkendu pokousal v Malajsii zuřivý pes, propustili z nemocnice. Chlapec nemá žádné příznaky infekce, a tak mohl jít domů za svou rodinou. Přesto ho však stále trápí prokousnutá lebka za uchem. Kromě toho se také v noci budí ze spaní. Trpí totiž nočními můrami.

reklama

„Mám velké štěstí, že nejsou žádné náznaky infekce, a mohu tedy jít domů. Problémy mám za uchem, kde zuby psa byly hluboko v lebce,“ stojí v příběhu českého chlapce na Instagramu. „V noci mám opravdu děsivé sny a vidím v nich zuby. Probouzím se zmatený, ale naštěstí vždycky zjistím, že to byl sen. Během dne se naopak cítím v bezpečí a nemám žádné obavy,“ líčí rodiče příběh svého syna.

Jelikož má chlapec poraněnou čelist, nemůže přijímat pevnou stravu. „Nemohu jíst, mám opravdu hlad a to brčkové jídlo mě prostě nenasytí. Úsměv mě bolí, nemohu se ani pousmát,“ doplňuje Saša, který společně s rodiči prošel děsivou zkouškou.

V neděli večer na něj na ulici zaútočil kříženec stafordšírského bulteriéra. Chlapec má v důsledku napadení rozdrcené některé kosti a prokousnutou lebku za uchem. Ihned po převozu do nemocnice musel podstoupit operaci.

„Ten pes nešel zastavit. Rovnou šel Sašovi po krku, nijak jsme ho nevyprovokovali,“ vzpomínají na incident zděšení rodiče. Kolem psa prý procházeli pomalým krokem. Když byli asi 50 metrů od něj, zvíře se zničehonic vytrhlo majiteli a zaútočilo.

„Šlo mu o zabití. I když jsem chytil Sašu do náruče, skočil mu na krk, strhl nás oba k zemi a začal naprosto šílený boj o život. Minimálně 20krát jsem ho praštil vší silou klackem do hlavy, jenže to nepomohlo. Pak jsem mu narval klacek do huby a až poté pustil,“ popsal otec.

Rodina Saši často cestuje, s chlapcem už projela více než 40 zemí.

Majitel psa lítost neprojevil

Teď už se chlapci daří lépe. Jeho rodiče na sociálních sítích poděkovali všem, kteří malého Sašu podpořili. „Nedá se slovy vyjádřit, jak moc si vaší podpory vážíme,“ vzkazují. Chlapci napsali nejen jeho sledovatelé na sociálních sítích, ale také kamarádi ze školy, učitelé, a dokonce i číšníci z jeho oblíbené restaurace.

„Hádejte, kdo mi podporu nevyjádřil. Ten, kdo za to může. Pán, jehož pes mě pokousal, z místa napadení nejenže utekl, ale ani mi nic nevzkázal,“ píší za chlapce rodiče v příspěvku.

Majitel psa prý vinu odmítá, policii sdělil, že pes doposud na nikoho nezaútočil. Psa měl na volno bez vodítka proto, že si myslel, že na ulici už nikoho nepotká. „Lítost neprojevil. Fakticky jsme tam podle něj neměli co dělat,“ uvádí rodiče.

V závěru příspěvku pak lidem přiblížili, jaké zranění Saša vlastně utrpěl. „Vezměte si svou ruku a palec si dejte na tu tvrdou kost pod uchem, tam já mám prokouslé hluboké díry. Prsty si strčte do pusy, přesně tak byla ta morda zakouslá do mojí hlavy celou dlouhou minutu. Pak si sjeďte tím palcem níže. Budete vědět, jak blízko jsem byl smrti,“ dodávají.

Tagy:

Hlavní zprávy

Vojtěch čelí trestnímu oznámení. Z Chytré karantény údajně odtekly stovky milionů
Koronavirus

Vojtěch čelí trestnímu oznámení. Z Chytré karantény údajně odtekly stovky milionů

Skupina právníků Pro Libertate podala trestní oznámení na ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (ANO), hlavní hygieničku Pavlu Svrčinovou i její předchůdkyni Jarmilu Rážovou. Tvrdí, že projekt Chytrá karanténa měla umožnit soukromým firmám zpronevěřit miliony korun. Ministerstvo zdravotnictví to považuje za nesmysl a odkazuje se na kontroly Nejvyššího kontrolního úřadu.

Schůzky s kandidáty na ministry? Zeman napíná ústavu k prasknutí, říká komentátor
360°

Schůzky s kandidáty na ministry? Zeman napíná ústavu k prasknutí, říká komentátor

Prezident Miloš Zeman se sešel zhruba s polovinou kandidátů na členy nové vlády premiéra Petra Fialy (ODS). Tento seriál by měl ukončit 10. prosince posledním setkáním s budoucím ministrem zdravotnictví Vlastimilem Válkem (TOP 09). Podle mnoha kritiků Hrad těmito schůzkami zbytečně brzdí jmenování nového kabinetu. Že jde ze strany hlavy státu o nezvyklý přístup, připustil i politický komentátor Martin Schmarcz v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Pistoli měli doma volně v šuplíku. Rodiče střelce z Michiganu čelí obvinění ze zabití

Rodiče 15letého Ethana Crumbleyho, kterého policie považuje za pachatele úterní smrtící střelby na střední škole v americkém státě Michigan, čelí obvinění ze čtyřnásobného neúmyslného zabití. Okresní prokuratura v pátek oznámila jejich stíhání s tím, že pistoli použitou při útoku uchovávali doma v nezamčeném šuplíku. Jejich chování podle prokurátorky dalece překračuje nedbalost.

Po covidové party v Norsku je přes 50 nakažených. Úřady se děsí, že jde o mutaci omikron

Výskyt nové varianty koronaviru s názvem omikron potvrzují další a další státy po celém světě. Podezření na obří ohnisko mají v Norsku. Jeden z účastníků firemní akce pro desítky lidí měl pozitivní PCR test, přičemž laboratoře vyloučily, že by se jednalo o mutaci delta. Od něj se pak zřejmě nakazili další. Situace v menším měřítku připomíná loňskou kauzu z pražského baru Techtle Mechtle.

Těžký boj s autismem českého atleta. Zažil šikanu a dvacetkrát se pokusil o sebevraždu

Když běžím, nepřemýšlím. Když nepřemýšlím, je mi dobře. Tato slova řekl webu Bez frází český atlet Jiří Pavel Češka, pro kterého je sport cestou, jak uniknout depresím, kterými trpí kvůli Aspergerovu syndromu – poruše autistického spektra. Dlouho mu nikdo diagnózu nesdělil, proto se v minulosti dost natrápil. Až tak, že se přibližně dvacetkrát pokusil o sebevraždu.

Pochybuji, že Mikuláš bude mít respirátor. Vojtěch nedoporučil návštěvy během nadílky

Ministerstvo zdravotnictví chystá protiepidemická doporučení, kterými by se lidé měli řídit během vánočních svátků. Šéf resortu Adam Vojtěch (za ANO) to zmínil během páteční tiskové konference. Tam mimo jiné potvrdil, že vláda hodlá zavést povinné očkování pro lidi starší 60 let a další vybrané skupiny. Vojtěch během brífinku také označil za nežádoucí obvyklé návštěvy Mikulášů, andělů a čertů v domácnostech.

reklama

Domácí zpravodajství

Jurečka: Bezdětní si budou muset výrazně víc spořit na důchod. Stát je hodlá motivovat

Prosadit změny důchodů v Česku v příštích dvou letech. O to se bude snažit kandidát na ministra práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) v nové vládě, kterou utvoří Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Piráti se Starosty a nezávislými (STAN). Jurečka zmínil zavedení minimální zaručené penze ve výši nejméně 10 tisíc korun pro všechny či zvýšení penzí za výchovu dětí. Své plány v resortu práce představil v pátek prezidentovi Miloši Zemanovi na zámku v Lánech. Novinářům řekl, že hlava státu k jeho vizím neměla výhrady.

reklama