reklama
CNN Prima News Marie Benešová

Marie Benešová

Výpis příspěvků ke štítku „Marie Benešová“

Benešová zažaluje soudkyni. Nesouhlasí s přerušením trestu lobbisty Janouška

20. října 2021 13:26
Aktualizováno

Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) podá kárnou žalobu na soudkyni brněnského krajského soudu Jaroslavu Bartošovou, a to v souvislosti s přerušením trestu lobbisty Romana Janouška, uvedl ve středu mluvčí ministerstva Vladimír Řepka. Benešová věc prošetřovala na základě interpelace poslance a předsedy KDU-ČSL Mariana Jurečky. Janoušek si odpykává 4,5 roku vězení za to, že autem srazil ženu a od nehody ujel. Soud mu výkon trestu na jeho žádost opakovaně přerušoval ze zdravotních důvodů.

Šéf Vězeňské služby Dohnal skončil. Zajistí to stabilitu, říká ministryně Benešová

30. září 2021 15:22

Dlouholetý generální ředitel Vězeňské služby (VS) Petr Dohnal končí v čele bezpečnostního sboru. Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) jmenuje na jeho místo dosavadního náměstka Simona Michailidise. Ten se funkce ujme v pátek. VS o tom ve čtvrtek informovala na webu s tím, že Dohnal o uvolnění ze služebního poměru požádal a bude u sboru nadále působit jako civilní náměstek.

Zloděj kradl v nouzovém stavu žiletky, má si odsedět 28 měsíců. Zastal se ho Ústavní soud

3. srpna 2021 12:48

Ústavní soud (ÚS) v úterý vyhověl stížnosti muže, který kradl v obchodě v době nouzového stavu. Dostal nepodmíněný trest 28 měsíců vězení ještě předtím, než praxi ukládání trestů usměrnil a zmírnil velký senát Nejvyššího soudu (NS), podle kterého se přísnější trest ukládá jen v případě souvislosti krádeže s pandemickou hrozbou.

Kárná žaloba na Pavla Zemana: Benešová navrhuje snížení platu na půl roku

20. července 2021 23:31

Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) navrhla v kárné žalobě, kterou podala na bývalého nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, snížení platu o 15 procent na půl roku. S informací přišel web Česká justice, kterému to sdělil předseda kárného senátu pro státní zástupce a zároveň soudce Nejvyššího správního soudu (NSS) Petr Mikeš. Kárná žaloba se týká kauzy Czernin.

Honzejk: Působí to divně. Babiš Stříže blokoval, pak jej vláda jednomyslně schválila

13. července 2021 12:12

Jmenování nového nejvyššího státního zástupce Igora Stříže působilo podivně. Premiér Andrej Babiš (ANO) ho nejprve blokoval a nakonec ho v pondělí jednomyslně schválila vláda. „Babiš má na pozici nejvyššího státního zástupce enormní zájem kvůli vyšetřování jeho kauzy kolem farmy Čapí hnízdo,“ řekl ve vysílání CNN Prima NEWS komentátor Hospodářských novin Petr Honzejk.

Výměna Zemana za Stříže je prohrou Milionu chvilek, tvrdí expert

12. července 2021 22:45

Premiér Andrej Babiš (ANO) otočil a vláda nakonec schválila Igora Stříže jako nového nejvyššího státního zástupce. Podle experta na českou justici Petra Dimuna to je mimo jiné prohra spolku Milion chvilek, který v květnu požadoval konec ministryně spravedlnosti Marie Benešové (za ANO) kvůli údajnému nátlaku na tehdejšího nejvyššího zástupce Pavla Zemana. Dimun v pořadu 360° na CNN Prima NEWS ještě podotkl, že u Stříže rozhodně nelze vyloučit, že v kauze Čapí hnízdo půjde „Babišovi na ruku“.

Zeman trvá na více vyšetřovacích verzích kauzy výbuchů ve Vrběticích

27. června 2021 11:37

Prezident Miloš Zeman i nadále trvá na více vyšetřovacích verzích v kauze výbuchů v muničních skladech ve Vrběticích v roce 2014. Bezpečnostní informační služba (BIS) společně s premiérem Andrejem Babišem (ANO) či vicepremiérem Janem Hamáčkem (ČSSD) za viníka jednoznačně označilo agenty ruské tajné služby GRU. Zeman své pochybnosti vysvětlil v pořadu Partie Terezie Tománkové.

reklama