CNN Prima News Marija Zacharovová

Marija Zacharovová

Výpis příspěvků ke štítku „Marija Zacharovová“

Pomáhal jsem plánovat státní převraty, řekl poradce Trumpa. Rusové zuří a chtějí vyšetřování

16. července 2022 11:18

Trumpovu snahu zůstat u moci po prohraných prezidentských volbách vyvrcholenou vpádem demonstrantů do Kapitolu není správné označovat jako puč nebo převrat. V rozhovoru pro americkou CNN to prohlásil John Bolton, bývalý Trumpův poradce pro národní bezpečnost a někdejší velvyslanec při OSN za vlády George W. Bushe. Proč? Sám se prý na několika převratech mimo USA podílel. Jeho slova mimo jiné vytočila Rusy.

Фанатичная приверженка, клоун и злобная ведущая. Кто в первых рядах русской пропаганды?

27. dubna 2022 14:30

Руководитель телеканала Russia Today, ведущая телеканала Россия-1, в прошлом уважаемый журналист-фрилансер или пресс-секретарь Путина и МИД. Именно это близкие Кремлю люди, известные распространением пропаганды. В программе Новый день российский журналист Александр Морозов рассказал, что это за люди и каковы их отношения с президентом Владимиром Путиным.

Rusko má slabší jaderné zbraně než před lety. I tak mohou Ukrajinu proměnit v pustinu

23. března 2022 09:51

Rusko či USA dnes disponuje tisíci kusy jaderných zbraní, které jsou přitom ale slabší než jejich sourozenci z 20. století. To ovšem neznamená, že je lze brát na lehkou váhu. Jejich síla může i kvůli množství vyrobených hlavic za sebou zanechat zničenou zemi. A Rusko nyní už několikrát naznačilo, že se nebude bát tyto zbraně použít.

Rusko žene své protivníky na Západ. Ukrajina bojuje o EU, Finsko zvažuje vstup do NATO

6. března 2022 16:25

Je otázkou, zda si ruský prezident Vladimir Putin představoval, že invazí na Ukrajinu zaseje strach do srdcí svých soupeřů. Realitou je spíše opak. Svět s napětím sleduje srdnatou ukrajinskou obranu a ruské výhrůžky ženou jeho protivníky do područí Západu. Ukrajina již otevřeně usiluje o vstup do Evropské unie a podle europoslanců by jí měl být udělen status kandidátské země. Ruské hrozby zaznamenává také Finsko, které aktuálně zvažuje vstup do Severoatlantické aliance (NATO).

Ve Vrběticích byly podle Rusů uskladněny zakázané miny. Nesmysl, reaguje obrana

26. dubna 2021 20:22

Ministerstvo obrany odmítlo, že by byl ve Vrběticích skladován materiál zakázaný mezinárodními dohodami. Označilo to za klasický případ šíření dezinformací. Na webu ministerstva obrany to uvedl jeho mluvčí Jan Pejšek. O údajném uskladnění zakázaných protipěchotních min se o víkendu zmínila mluvčí ruského ministerstva zahraničních věcí Marija Zacharovová.

Česko jde cestou ničení vztahů, zní z Ruska. Odpověď na sebe nenechá dlouho čekat

22. dubna 2021 16:30

Česko se vydalo cestou ničení vztahů s Ruskem, odpověď Moskvy přijde brzy, uvedlo podle TASS ruské ministerstvo zahraničí v první reakci na kroky ČR. Po jednání s ruským ministerstvem zahraničí český velvyslanec Vítězslav Pivoňka řekl, že bude prozatím vykonávat svou funkci i nadále. Rusko nakonec podle ministra zahraničí Jakuba Kulhánka (ČSSD) souhlasilo s narovnáním počtu lidí na ambasádách.

USA brání Česko: Rusko překročilo hranici, za útok na Vrbětice by mělo zaplatit

22. dubna 2021 11:05

Rusko by mělo zaplatit za útok na muniční sklad ve Vrběticích, překročilo hranice, řekl podle serveru EUobserver mluvčí americké diplomacie. Naopak mluvčí ruského ministerstva zahraničí ve čtvrtek prohlásila, že Praha v diplomatickém konfliktu s Moskvou postupuje na objednávku a její počínání nemá nic společného s diplomacií. Rozhlasové stanici Vesti FM rovněž řekla, že českému velvyslanci v Moskvě sdělí, jaké budou případné další kroky Ruska.

Kauza Vrbětice měla odvrátit pozornost od atentátu na Lukašenka, píší v Rusku

20. dubna 2021 10:26

Krycí manévr Západu, jak kamuflovat plánovaný atentát na běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka. Tak některá ruská média hodnotí sobotní zveřejnění informací o možném zapojení Ruska do výbuchů skladů ve Vrběticích v roce 2014. O údajném připravovaném útoku na běloruskou hlavu státu a jeho rodinu promluvila v sobotu ruská FSB. Podle Lukašenka za vším stojí Spojené státy americké.