reklama
CNN Prima News Marija Zacharovová

Marija Zacharovová

Výpis příspěvků ke štítku „Marija Zacharovová“

Ve Vrběticích byly podle Rusů uskladněny zakázané miny. Nesmysl, reaguje obrana

26. dubna 2021 20:22

Ministerstvo obrany odmítlo, že by byl ve Vrběticích skladován materiál zakázaný mezinárodními dohodami. Označilo to za klasický případ šíření dezinformací. Na webu ministerstva obrany to uvedl jeho mluvčí Jan Pejšek. O údajném uskladnění zakázaných protipěchotních min se o víkendu zmínila mluvčí ruského ministerstva zahraničních věcí Marija Zacharovová.

Česko jde cestou ničení vztahů, zní z Ruska. Odpověď na sebe nenechá dlouho čekat

22. dubna 2021 16:30

Česko se vydalo cestou ničení vztahů s Ruskem, odpověď Moskvy přijde brzy, uvedlo podle TASS ruské ministerstvo zahraničí v první reakci na kroky ČR. Po jednání s ruským ministerstvem zahraničí český velvyslanec Vítězslav Pivoňka řekl, že bude prozatím vykonávat svou funkci i nadále. Rusko nakonec podle ministra zahraničí Jakuba Kulhánka (ČSSD) souhlasilo s narovnáním počtu lidí na ambasádách.

USA brání Česko: Rusko překročilo hranici, za útok na Vrbětice by mělo zaplatit

22. dubna 2021 11:05

Rusko by mělo zaplatit za útok na muniční sklad ve Vrběticích, překročilo hranice, řekl podle serveru EUobserver mluvčí americké diplomacie. Naopak mluvčí ruského ministerstva zahraničí ve čtvrtek prohlásila, že Praha v diplomatickém konfliktu s Moskvou postupuje na objednávku a její počínání nemá nic společného s diplomacií. Rozhlasové stanici Vesti FM rovněž řekla, že českému velvyslanci v Moskvě sdělí, jaké budou případné další kroky Ruska.

Kauza Vrbětice měla odvrátit pozornost od atentátu na Lukašenka, píší v Rusku

20. dubna 2021 10:26

Krycí manévr Západu, jak kamuflovat plánovaný atentát na běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka. Tak některá ruská média hodnotí sobotní zveřejnění informací o možném zapojení Ruska do výbuchů skladů ve Vrběticích v roce 2014. O údajném připravovaném útoku na běloruskou hlavu státu a jeho rodinu promluvila v sobotu ruská FSB. Podle Lukašenka za vším stojí Spojené státy americké.

reklama