CNN Prima News Marija Zacharovová

Marija Zacharovová

Výpis příspěvků ke štítku „Marija Zacharovová“

Při útoku na Lysyčansk zemřelo 28 lidí včetně dítěte. Ukrajinci zasáhli pekárnu, tvrdí Rusové

Počet mrtvých po útoku na východoukrajinský Lysyčansk, který mají pod kontrolou Rusové, vzrostl na 28. Mezi mrtvými je devět žen a jedno dítě, oznámilo v neděli na síti Telegram ruské ministerstvo pro mimořádné situace. Rusové v sobotu uvedli, že na město v samozvané Luhanské lidové republice (LNR) zaútočili Ukrajinci a zasáhli budovu, ve které byla pekárna. Ukrajinská strana útok prozatím nekomentovala.

V autě mu vybuchla bomba. Prominentní ruský spisovatel Zachar Prilepin utrpěl zranění

Aktualizováno

Prominentní ruský nacionalistický spisovatel Zachar Prilepin v sobotu utrpěl zranění při výbuchu bomby ve svém autě. Incident se stal v Nižegorodské oblasti v centrálním Rusku. Podle ruských úřadů při něm zemřel Prilepinův řidič. Úřady věc vyšetřují jako terorismus. V souvislosti s případem byl zadržen jeden podezřelý, který se podle vyšetřovatelů přiznal, že jednal na pokyn ukrajinských tajných služeb. Ministerstvo zahraničí z atentátu obvinilo Spojené státy a Ukrajinu. K odpovědnosti za něj se hlásí partyzánská skupina Ateš.

Zku*vysyn, častovala Moskva Zelenského po cestě do USA. Pro Rusy typické, míní expert

Středeční cesta ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského do USA překvapila západní svět a zároveň šokovala Moskvu. Jak se Kreml k setkání ukrajinské hlavy státu s Joem Bidenem v Bílém domě vlastně postavil? Například mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová nazvala Zelenského opakovaně zku*vysynem. Podle rusisty Jiřího Justa je tento výrok v kontextu západního uvažování samozřejmě za hranou. V ruském pojetí však lze takovou rétoriku bohužel považovat za normální, dodal Just.

Pomáhal jsem plánovat státní převraty, řekl poradce Trumpa. Rusové zuří a chtějí vyšetřování

Trumpovu snahu zůstat u moci po prohraných prezidentských volbách vyvrcholenou vpádem demonstrantů do Kapitolu není správné označovat jako puč nebo převrat. V rozhovoru pro americkou CNN to prohlásil John Bolton, bývalý Trumpův poradce pro národní bezpečnost a někdejší velvyslanec při OSN za vlády George W. Bushe. Proč? Sám se prý na několika převratech mimo USA podílel. Jeho slova mimo jiné vytočila Rusy.

Фанатичная приверженка, клоун и злобная ведущая. Кто в первых рядах русской пропаганды?

Руководитель телеканала Russia Today, ведущая телеканала Россия-1, в прошлом уважаемый журналист-фрилансер или пресс-секретарь Путина и МИД. Именно это близкие Кремлю люди, известные распространением пропаганды. В программе Новый день российский журналист Александр Морозов рассказал, что это за люди и каковы их отношения с президентом Владимиром Путиным.

Rusko žene své protivníky na Západ. Ukrajina bojuje o EU, Finsko zvažuje vstup do NATO

Je otázkou, zda si ruský prezident Vladimir Putin představoval, že invazí na Ukrajinu zaseje strach do srdcí svých soupeřů. Realitou je spíše opak. Svět s napětím sleduje srdnatou ukrajinskou obranu a ruské výhrůžky ženou jeho protivníky do područí Západu. Ukrajina již otevřeně usiluje o vstup do Evropské unie a podle europoslanců by jí měl být udělen status kandidátské země. Ruské hrozby zaznamenává také Finsko, které aktuálně zvažuje vstup do Severoatlantické aliance (NATO).

Česko jde cestou ničení vztahů, zní z Ruska. Odpověď na sebe nenechá dlouho čekat

Česko se vydalo cestou ničení vztahů s Ruskem, odpověď Moskvy přijde brzy, uvedlo podle TASS ruské ministerstvo zahraničí v první reakci na kroky ČR. Po jednání s ruským ministerstvem zahraničí český velvyslanec Vítězslav Pivoňka řekl, že bude prozatím vykonávat svou funkci i nadále. Rusko nakonec podle ministra zahraničí Jakuba Kulhánka (ČSSD) souhlasilo s narovnáním počtu lidí na ambasádách.