reklama
CNN Prima News Marija Zacharovová

Marija Zacharovová

Výpis příspěvků ke štítku „Marija Zacharovová“

Česko jde cestou ničení vztahů, zní z Ruska. Odpověď na sebe nenechá dlouho čekat

Česko se vydalo cestou ničení vztahů s Ruskem, odpověď Moskvy přijde brzy, uvedlo podle TASS ruské ministerstvo zahraničí v první reakci na kroky ČR. Po jednání s ruským ministerstvem zahraničí český velvyslanec Vítězslav Pivoňka řekl, že bude prozatím vykonávat svou funkci i nadále. Rusko nakonec podle ministra zahraničí Jakuba Kulhánka (ČSSD) souhlasilo s narovnáním počtu lidí na ambasádách.

USA brání Česko: Rusko překročilo hranici, za útok na Vrbětice by mělo zaplatit

Rusko by mělo zaplatit za útok na muniční sklad ve Vrběticích, překročilo hranice, řekl podle serveru EUobserver mluvčí americké diplomacie. Naopak mluvčí ruského ministerstva zahraničí ve čtvrtek prohlásila, že Praha v diplomatickém konfliktu s Moskvou postupuje na objednávku a její počínání nemá nic společného s diplomacií. Rozhlasové stanici Vesti FM rovněž řekla, že českému velvyslanci v Moskvě sdělí, jaké budou případné další kroky Ruska.

Kauza Vrbětice měla odvrátit pozornost od atentátu na Lukašenka, píší v Rusku

Krycí manévr Západu, jak kamuflovat plánovaný atentát na běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka. Tak některá ruská média hodnotí sobotní zveřejnění informací o možném zapojení Ruska do výbuchů skladů ve Vrběticích v roce 2014. O údajném připravovaném útoku na běloruskou hlavu státu a jeho rodinu promluvila v sobotu ruská FSB. Podle Lukašenka za vším stojí Spojené státy americké.

reklama