reklama

Maříková se opřela do Schillerové kvůli slovům o neočkovaných: Vrchol arogance politika

Poslankyně SPD Karla Maříková se opřela do ministryně financí v demisi Aleny Schillerové (ANO). Vadila jí slova o tom, že vláda chce proticovidovými opatřeními znepříjemnit život neočkovaným lidem. Maříková to v pořadu Partie Terezie Tománkové označila za „vrchol arogance politika“. Do ní se ale následně pustili její poslanečtí kolegové, podle kterých sama zasévá nedůvěru do společnosti.

reklama

Maříková zkritizovala různá protipandemická opatření, se kterými nynější vláda v demisi premiéra Andreje Babiše (ANO) za dobu epidemie přišla.

Pustila se pak zejména do Schillerové. „Pokud tady ministryně financí Schillerová říká, že chtějí znepříjemňovat život neočkovaným, je to vrchol arogance politika, který je placený z peněz jak těch očkovaných, tak neočkovaných. To by si nikdy neměl dovolit říct,“ reagovala poslankyně SPD na ministryni, která byla hostem první části Partie.

Nit suchou nenechala ani na dalších opatřeních. „Testování nás stálo miliardu měsíčně. V létě nebyla situace akutní, a přesto jsme rozdávali testy zdarma. Dnes, kdy máme plné nemocnice, se budou testovat jen neočkovaní? To je diskriminační,“ řekla dále ve vysílání CNN Prima NEWS Maříková.

Připomněla, že řadu nařízení později zrušil Nejvyšší správní soud, což v lidech nahlodalo důvěru v opatření. „Pokud vláda vydá opatření, že se třeba ve firmách budou testovat jen neočkovaní, je diskriminační. Je tu skupina právníků, kteří podávají trestní oznámení, a soudy jsou zahlcené. Lidé nemají důvěru,“ pokračovala poslankyně SPD, která si také postěžovala, že se očkuje vakcínami, jež podle ní nejsou řádně otestované.

Kupka k Maříkové: Šíříte nedůvěru v očkování

Okamžitě ji však zkritizovali její poslanečtí kolegové. „Děláte velmi špatnou službu tomu, abychom dokázali situaci zvládnout. Říkáte, jak je potřeba situaci změnit, a sama šíříte nedůvěru v očkování,“ vyčetl Maříkové místopředseda ODS a možný budoucí ministr dopravy Martin Kupka.

Podobně reagoval i poslanec hnutí ANO a lékař Jiří Mašek. „Divím se, že kolegyně argumentuje tak, jak argumentuje. Tímhle tomu fakt nepomáháš. Promiň, Karlo,“ řekl poslankyni SPD Mašek.

Výjimkou v tomto ohledu byla senátorka za hnutí STAN Alena Dernerová. „Paní poslankyně nerozštěpuje společnost víc, protože ona už rozštěpená je,“ uvedla senátorka. I ta říká, že opatření v průběhu uplynulých měsíců vyvolala ve společnosti velkou nedůvěru. Navíc se podle ní ukazuje, že očkování není onou slibovanou „tečkou“, jak stálo ve vládní kampani.

Tagy:

Hlavní zprávy

Před 100 lety se narodil Dubček. Naivka i statečný partyzán, který byl za války raněn
Rozhovor

Před 100 lety se narodil Dubček. Naivka i statečný partyzán, který byl za války raněn

Život Alexandra Dubčeka je příběhem smělých nadějí i hořkých zklamání. Byl populární tváří pražského jara, velkým poraženým okupace ze srpna 1968, faktickým spolupachatelem násilí na demonstrantech o rok později. Ale nejen to. Muž s pověstí ustrašeného naivky, od jehož narození uplynulo přesně 100 let, taky bojoval ve Slovenském národním povstání, později studoval s Gorbačovem. O jeho pestrém osudu vypráví v rozhovoru pro CNN Prima NEWS historik Milan Bárta.

Válkovo kladivo na covid: Nařídit, poručit, pokutovat a cílená opatření místo plošných
Koronavirus

Válkovo kladivo na covid: Nařídit, poručit, pokutovat a cílená opatření místo plošných

Dosavadní vláda bojovala s covidem prostřednictvím plošných opatření, jejichž dodržování ale nebyla dostatečně kontrolována. To se má s nástupem nového kabinetu změnit. „Cílená opatření jsou vždycky efektivnější než ta plošná,“ tvrdí designovaný ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) v rozhovoru pro portál iDnes.cz. Jak chce zlepšit práci hygieniků a proč chce obnovit uznávání PCR testů?

Imunolog: Opatření vlnu nezastaví. Začátkem prosince nás čeká humanitární katastrofa
360°

Imunolog: Opatření vlnu nezastaví. Začátkem prosince nás čeká humanitární katastrofa

Nová varianta covidu – omikron – dělá vrásky vládám po celém světě. Podle imunologa Zdeňka Hela však nezáleží na tom, zda infekčnější varianta doputuje až do Česka, nejhorší scénář nás čeká tak či tak. „Dá se očekávat, že nás na začátku prosince čeká humanitární krize, humanitární katastrofa. Nemocnice nebudou stíhat, lidem se nedostane péče. Musíme dělat vše, abychom to co nejvíce omezili,“ uvedl v pořadu 360°.

Sledujte ŽIVĚ Partii s Havlíčkem a Rakušanem: Prožijí Češi Vánoce v lockdownu?

Řítí se Česko do lockdownu? Pandemie nabírá na síle a vláda přistupuje k radikálnímu zpřísnění opatření. Ve čtvrtek večer premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) oznámil, že od pátku 26. listopadu platí nouzový stav. Co když nová opatření nezaberou? Stráví Češi Vánoce v lockdownu? Sledujte pořad Partie v neděli od 11hodin na CNN Prima NEWS, v první části s vicepremiérem v demisi Karlem Havlíčkem (ANO) a předsedou hnutí STAN Vítem Rakušanem.

Stehlíková: O Cimickém to věděla celá Praha. Zeman chtěl ocenit predátora, jako je on

Prezident Miloš Zeman chtěl vyznamenat stejného predátora, jako je on sám, naráží na kauzu s psychiatrem a spisovatelem Janem Cimickým v rozhovoru pro CNN Prima NEWS psychiatrička a exministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková. Podle ní věděla celá Praha, že Cimický sexuálně obtěžoval ženy. Že nakonec vyznamenání nedostane, podle Stehlíkové může pomoci i dalším obětem sexuálního násilí.

reklama

Domácí zpravodajství

Šmarda: Fialova vláda má nevhodné kandidáty. Bartoš je promarněná příležitost

V budoucí vládě Petra Fialy (ODS) jsou nevhodní nominanti. V pořadu Divoká karta na CNN Prima NEWS to řekl starosta Nového Města na Moravě Michal Šmarda (ČSSD). Zhodnotil k tomu nominaci šéfa Pirátů Ivana Bartoše na post ministra pro místní rozvoj a digitalizaci. Podle Šmardy by bylo lepší, kdyby na tomto postu byl starosta a člověk se zkušeností z komunální politiky.

Zazářila ve filmech Všichni dobří rodáci či Noc nevěsty. Oblíbená herečka zemřela

V úterý 23. listopadu zasáhla nejen šumperské divadlo smutná zpráva. V 85 letech zemřela dlouholetá členka místní činohry Jaroslava Vysloužilová-Wanieková. Ačkoliv více než 40 let zasvětila právě Divadlu Šumperk, diváci si jí mohli všimnout i v řadě filmových rolí, například ve snímcích Všichni dobří rodáci nebo Noc nevěsty. O její smrti informovalo vedení divadla.

Biolog Šerý: Nový smrtelnější covid má 18 mutací, které umí obejít očkování

Nová varianta covidu z Jihoafrické republiky může být smrtnější, infekčnější a mít rychlejší průběh onemocnění. Pro CNN Prima NEWS to řekl neurobiolog a specialista na DNA Omar Šerý. Světová zdravotnická organizace (WHO) zařadila v pátek novou variantu B.1.1.529 mezi znepokojivé. Země Evropské unie souhlasí se zastavením letů ze sedmi států v jižní Africe.

reklama