Lidé opatřením přestávají věřit. Očkování tečkou není a asi ani nebude, říká Dernerová

Podle senátorky Aleny Dernerové (za STAN) kvůli koronavirovým restrikcím dochází k rozštěpení společnosti. Ta přestává věřit, že jsou potřebná. Uvedla to v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Kromě toho zmínila, že stát lidem slíbil, že očkování bude znamenat „tečku“. Ta však nepřichází a asi ani nebude.

Senátorka za hnutí STAN zkritizovala, že vládní opatření ve finále vrážejí klín mezi občany. „My tím, co děláme, že máme nějaká opatření, rozštěpujeme společnost, která tomu přestává věřit,“ řekla Dernerová ve vysílání CNN Prima NEWS.

Problém je podle ní rovněž v prezentaci samotného očkování proti covidu. V minulosti se o něm hovořilo jako o něčem, co lidé podstoupí a už se nemusí bát. Kampaň nesla název „Udělejme tečku za koronavirem“, což evokovalo, že skončí i restrikce. „Řekli jsme, že budeme očkovaní a budeme mít tečku. Ta tečka tady ale není a asi ani nebude,“ pokračovala senátorka.

„Byl to marketingový tah, bylo to prostě: Pojďme do toho, pojďme si na virus došlápnout. Já bych tu tečku nepoužil. Zpětně to asi nebylo správné a probíhá kolem toho diskuze, ale v té chvíli to zafungovalo a přitáhlo lidi k očkování,“ reagoval na výtky poslanec Jiří Mašek (ANO).

Dernerová, která je zároveň lékařkou, kritizovala i to, že výhody nemají lidé, kteří si covidem prošli, ale už před delší dobou. „Je tu část lidí, kteří koronavirus prodělali, mají protilátky – a o těch se nemluví,“ doplnila.

Do budoucna je podle ní nutné přejít z očkování na léky. „Nedovedu si představit, že se budeme přeočkovávat pětkrát do roka. Očekávám, že přijdou léky,“ zmínila dále senátorka.

Na druhou stranu v Partii vyzdvihla výhody očkování. „Ti, co nejsou očkovaní, končí na JIP. Ti, co jsou očkovaní, někdy také, ale prodělají infekci lépe než neočkovaní,“ řekla Dernerová s tím, že lidé s prodělanou nemocí podle ní na JIP nekončí.

Tagy: