CNN Prima News Markus Söder

Markus Söder

Výpis příspěvků ke štítku „Markus Söder“

Symbolické gesto pro Česko: Na sudetoněmeckém sjezdu zazněla poprvé česká hymna

5. června 2022 12:57

Na sudetoněmeckém sjezdu, který se letos koná v bavorském Hofu, poprvé zazněla česká hymna. Bavorský premiér Markus Söder, jehož spolková země po druhé světové válce nad vysídlenými sudetskými Němci převzala záštitu, to v nedělním projevu označil za důležitý symbol toho, že Češi a Němci již nejsou nepřátelé. Řekl rovněž, že v červenci navštíví Prahu a že sudetští Němci si zaslouží Nobelovu cenu za mír. Také nejvyšší představitel sudetských Němců Bernd Posselt zahrání české hymny, kterou návštěvníci sjezdu uctili vstoje, označil za znamení vzájemného přátelství.

Neočkovaní v Německu už nesmí skoro nikam. Merkelová souhlasí s povinnou vakcinací

2. prosince 2021 14:53

Německá kancléřka Angela Merkelová souhlasí s povinným očkováním od února, jak požaduje její nástupce Olaf Scholz. Rozhodne ale Spolkový sněm. Německá vláda kromě toho zároveň přistoupila k dalším restriktivním opatřením pro neočkované. Ti si nově v obchodech nakoupí pouze potraviny a nemohou už ani do volnočasových zařízení.

Merkelová by chtěla více kompetencí v boji proti covidu. Ale hned tak je nedostane

30. března 2021 18:21

Německá kancléřka Angela Merkelová není spokojená s opatřeními v boji proti šíření koronaviru, a proto by ráda upravila zákon o ochraně před infekcemi. Většinu opatření totiž dosud přijímají jednotlivé spolkové země vlastními výnosy na základě rozhodnutí svých vlád. Reakce na její iniciativu přišla okamžitě. „Angela Merkelová není zákonodárce,“ postavil se proti Wolfgang Kubicki, místopředseda parlamentní strany FDP.

Sousedství s ČR nám nepomáhá, prohlásil bavorský premiér. Zemí jde třetí vlna pandemie

23. března 2021 13:55

Bavorsko čelí třetí vlně pandemie koronaviru a sousedství s epidemicky vysoce rizikovou Českou republikou a Rakouskem v boji s covidem nijak nepřispívá. Na tiskové konferenci po jednání zemské vlády to prohlásil bavorský premiér Markus Söder. Obyvatelům Bavorska Söder řekl, že s žádným uvolňováním poměrů do Velikonoc počítat nemohou, protože je nezbytné nejdříve opět získat ztracenou epidemickou stabilitu.

Němci poskytnou Česku rychlotesty na covid. Babiš je chronický lhář, zlobí se opozice

1. března 2021 11:07
Aktualizováno

Bavorsko se Saskem, sousedící německé spolkové země, chtějí České republice poskytnout vedle očkování proti nemoci COVID-19 také rychlotesty. Na pondělní tiskové konferenci to prohlásil bavorský premiér Markus Söder. Zopakoval rovněž, že Německo nabízí Česku lůžka pro infikované. Pomoc přislíbil i Söderův saský kolega Michael Kretschmer. Německo prý čekalo, zda česká vláda požádá o pomoc. Když tak neučinila, ozvali se Němci sami. Premiér Andrej Babiš (ANO) za to schytává kritiku od ostatních politiků.