reklama
CNN Prima News Markus Söder

Markus Söder

Výpis příspěvků ke štítku „Markus Söder“

Sousedství s ČR nám nepomáhá, prohlásil bavorský premiér. Zemí jde třetí vlna pandemie

23. března 2021 13:55

Bavorsko čelí třetí vlně pandemie koronaviru a sousedství s epidemicky vysoce rizikovou Českou republikou a Rakouskem v boji s covidem nijak nepřispívá. Na tiskové konferenci po jednání zemské vlády to prohlásil bavorský premiér Markus Söder. Obyvatelům Bavorska Söder řekl, že s žádným uvolňováním poměrů do Velikonoc počítat nemohou, protože je nezbytné nejdříve opět získat ztracenou epidemickou stabilitu.

Němci poskytnou Česku rychlotesty na covid. Babiš je chronický lhář, zlobí se opozice

1. března 2021 11:07
Aktualizováno

Bavorsko se Saskem, sousedící německé spolkové země, chtějí České republice poskytnout vedle očkování proti nemoci COVID-19 také rychlotesty. Na pondělní tiskové konferenci to prohlásil bavorský premiér Markus Söder. Zopakoval rovněž, že Německo nabízí Česku lůžka pro infikované. Pomoc přislíbil i Söderův saský kolega Michael Kretschmer. Německo prý čekalo, zda česká vláda požádá o pomoc. Když tak neučinila, ozvali se Němci sami. Premiér Andrej Babiš (ANO) za to schytává kritiku od ostatních politiků.

Rakousko otevřelo obchody či kadeřnictví, Slovensko první stupeň základních škol

8. února 2021 14:38

Po šesti týdnech plošné uzávěry se v pondělí v Rakousku otevřely obchody, kadeřnictví či kosmetické salony. Ve Vídni a v Dolních Rakousech se vrátili do lavic někteří žáci, školáci v dalších spolkových zemích budou své vrstevníky následovat za týden. Na Slovensku se v pondělí znovu otevřela část škol, ovšem v některých regionech země, včetně Bratislavy, vyučování dál pokračuje distanční formou.

Bavorsko pohraniční stráží porušuje ústavu. Zavedlo ji kvůli migrační krizi

28. srpna 2020 15:24

Činnost obnovené bavorské pohraniční policie z části odporuje spolkovému rozdělení kompetencí v Německu. V pátek to konstatoval bavorský ústavní soud, na který se se stížností obrátili opoziční Zelení. Ti totiž poukazují na to, že ostraha německých hranic náleží výhradně spolkové policii, nikoli zemské. Prozatím není podle médií jasné, jaký dopad bude verdikt na bavorské pohraničníky mít, v každém případě je ale vnímán jako tvrdá rána pro bavorského premiéra Markuse Södera a jeho Křesťanskosociální unii (CSU).

reklama