reklama

Masakr na dálnici v Mexiku. Kamion s migranty havaroval, desítky lidí zemřely

Tragická nehoda kamionu na dálnici v Mexiku si vyžádala nejméně 54 obětí. Asi dalších 105 lidí utrpělo zranění. Všichni se schovávali v přívěsu nákladního vozu a snažili se zřejmě ilegálně dostat do Spojených států.

reklama

Chvíle po nehodě skýtaly otřesné obrazy: rozházené zkroucené plechy převráceného kamionu všude po dálnici, na trávníku pod plachtami vyskládaná těla obětí. Mezi těmi, kteří přežili, byla třeba žena, která k sobě tiskla malé dítě. Další zraněný volal rodině, že po tragické nehodě jako zázrakem zůstal naživu.

V přívěsu kamionu se v době nehody tísnilo možná až 200 běženců, kteří zřejmě utíkali z Guatemaly a Hondurasu směrem k mexicko-americké hranici. Na jedné z dálnic ve státě Chiapas řidič nad kamionem náhle ztratil kontrolu. „Jeden z přeživších řekl, že kamion začal zrychlovat,“ popsal hasič Marco Antonio Sánchez.

Desítky mrtvých i zraněných

„Když jsme najeli do zatáčky, všechny to smetlo na jednu stranu. Přívěs prostě neunesl takovou váhu a převrátil se,“ uvedl přeživší Celso Pacheco.

Vzápětí kamion plnou silou narazil do základny ocelového mostu. Migranti uvnitř přívěsu popadali na jednu hromadu, v níž se mísili živí a mrtví. Při nehodě zemřelo přes pět desítek lidí.

Řada migrantů volí k útěku do Ameriky právě tuto nebezpečnou cestu v kamionech. Pašerákům za přepravu přes hranici platí tisíce dolarů. Ve snaze dostat se do vytoužené země pouze letos zemřelo nejméně 650 běženců.

Nehoda se stala jen den od obnovení programu s názvem Zůstaňte v Mexiku. Stanovuje, že žadatelé o azyl v USA budou na rozhodnutí čekat na mexické straně hranice.

Tagy:

Hlavní zprávy

Jako u blbejch na dvorku. Chaos už dosáhl vrcholu, kritizuje Neff vládní opatření
Pořady

Jako u blbejch na dvorku. Chaos už dosáhl vrcholu, kritizuje Neff vládní opatření

Komunikační chaos ministerstva zdravotnictví už dosáhl vrcholu. Je to jako „u blbejch na dvorku“, nešetřil kritikou na konto vládních opatření spisovatel Ondřej Neff v pořadu Co Čech, to politik na CNN Prima NEWS. Třebaže sám podporuje vakcinaci, nelíbí se mu, že vláda otálí se zrušením vyhlášky o povinném očkování. Komunikace ze strany ministra Vlastimila Válka (TOP 09) a jeho resortu není nejšťastnější ani podle dalších dvou hostů pořadu – exministra Romana Prymuly a bývalého politika Vítězslava Jandáka.

Černý scénář nemůžeme vyloučit, varoval Dušek. Předpověděl vrchol omikronové vlny

Rizikový scénář nejde vyloučit, podle aktuálního vývoje ale kolaps nemocnic nehrozí, míní šéf Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek. Počet hospitalizovaných s covidem totiž v Česku několikátý den v řadě klesá. Potvrzuje se tak zatím teorie, že omikronem se nakazí více lidí, budou mít ale lehčí průběh. Většina států Evropy se přesto na vrchol vlny omikronu poctivě připravuje, včetně krizových scénářů.

Největší akvizice v historii her. Microsoft kupuje herního giganta Activision Blizzard

Americká softwarová společnost Microsoft koupí za 68,7 miliardy dolarů (zhruba 1,5 bilionu korun) vývojáře a vydavatele Activision Blizzard. Ten mimo jiné vlastní úspěšné herní značky jako Call of Duty, World of Warcraft, Diablo nebo Candy Crush. Po dokončení transakce bude Microsoft třetí největší herní firmou na světě podle výše tržeb za společnostmi Tencent a Sony.

Udělali strašné svinstvo. Manželství Harryho a Meghan nevěřím, říká historik

Na manželství prince Harryho a Meghan Markleové by historik a odborník na královskou rodinu Martin Kovář nevsadil. „Ve Velké Británii končí rozvodem více než 50 procent manželství, v USA je číslo ještě vyšší,“ řekl v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS. Připomněl také obvinění z rasismu, které Sussexové loni vznesli vůči nejmenovanému členu královské rodiny. To označil za „strašné svinstvo“, protože nedali druhé straně možnost se hájit.

reklama

Domácí zpravodajství

Vnímejte realitu a vystupte z bubliny paní Schillerové, opřel se Skopeček do Nachera

Vnímejte realitu a vystupte z bubliny bývalé ministryně financí Aleny Schillerové (ANO), vmetl poslanci hnutí ANO Patriku Nacherovi místopředseda Sněmovny Jan Skopeček (ODS). Oba hosté se ve vysílání CNN Prima NEWS pohádali kvůli inflaci nebo stavu státního rozpočtu. Podle Nachera je země v dobré kondici a inflace je dovezená. Skopeček oponuje a vyčítá minulému kabinetu velké zadlužení.

reklama