reklama

Mohutná exploze ve Volgogradu zranila 13 lidí. Hořela čerpací stanice

V ruském Volgogradu došlo v pondělí k masivní explozi čerpací stanice, kdy hasiči vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu. Úřady oznámily, že následkem rozsáhlého požáru bylo zraněno 13 lidí, mezi nimi i čtyři hasiči a řidič Ministerstva nouzových situací Ruska, který je na jednotce intenzivní péče.

reklama

Vyšetřovací výbor Ruské federace již začal incident vyšetřovat. „Oddělení vyšetřování okresu Traktorozavodskij z důvodu požáru na benzinové stanici, která se nachází na prospektu Lenina, zahájilo trestní řízení pro porušení průmyslové bezpečnosti,“ uvádí se ve zprávě ministerstva. Palivo bylo totiž přepouštěno z nadzemní nádrže do podzemní. Požár začal až ve chvíli, kdy pracovníci zapnuli čerpadlo.

„Řidič, tedy přepravce plynu, si toho všiml a nahlásil to čerpadláři, který okamžitě uzavřel přívodní plynové ventily. Všechny osoby na čerpací stanici opustily stanici a informovaly příslušné služby o masivním požáru,“ stálo také v prohlášení. Podle odboru nejsou příčiny požáru prozatím stanoveny konkrétně, v současné době je totiž obtížné prohledávání místa nehody kvůli nebezpečí nových explozí ve skladovacích zařízeních paliva.

Tagy: hasiči exploze požáry Rusko Volgograd benzínová stanice

Další hlavní zprávy

Koronavirus

PŘEHLEDNĚ: Začala platit dosud nejtvrdší opatření. Výjimku mají pejskaři. Kdo další?

PŘEHLEDNĚ: Začala platit dosud nejtvrdší opatření. Výjimku mají pejskaři. Kdo další?

Od půlnoci z úterka na středu 28. října začala v Česku platit dosud nejpřísnější opatření proti šíření koronaviru. Trvat budou přinejmenším do konce nouzového stavu, tedy do 3. listopadu. Vláda zakázala například volný pohyb po deváté hodině večer, provoz maloobchodů v neděli, omezila farmářské trhy a nařídila homeoffice. Jaké mají tato opatření výjimky?

Koronavirus

Další rekord: Přibylo 15 663 případů koronaviru. Kapacity systému jsou ohroženy

Další rekord: Přibylo 15 663 případů koronaviru. Kapacity systému jsou ohroženy

Počet nových případů koronaviru v Česku se po čtyřech dnech vrátil nad 15 000. V úterý potvrzených 15 663 nakažených zhruba o 400 překonalo rekord z minulého pátku. Nemocných je nyní více než 170 000 lidí, většinou s mírným průběhem onemocnění COVID-19. Pokračuje ale nárůst počtu hospitalizovaných a také úmrtí, těch už je 2 547. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Historie

28. října 1918 byla zahájena i česká „kolonizace“ Slovenska

28. října 1918 byla zahájena i česká „kolonizace“ Slovenska

Státní svátek připadající na 28. říjen není jen výročím vyhlášení Československé republiky, ale podle současných stoupenců dekolonizačního hnutí souvisí i se zahájením kolonizace Slovenska. Jisté je, že Slovensko museli Češi napřed vojensky dobýt, což se jim plně podařilo až v létě roku 1919.

reklama
Každý den distanční výuky škodí všem žákům, upozorňuje neurolog Stránský
Velká zelená zeď: Jak vypadá africká vzpoura proti Sahaře a globálnímu oteplování?
Messi dosáhl svého. Prezident fotbalové Barcelony podal demisi
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Zákaz vycházení, zavřené obchody, povinný home office. Co vše se mění?

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Vládní nařízení se dotkla i autoškol. Žákům hrozí opakování a další placení kurzu
Poslední metro v deset večer. Denní provoz pražské MHD se od pondělí zkrátí
Zákaz prodeje alkoholu a lockdown jako v Izraeli. Imunolog Hořejší by opatření přitvrdil
Další články
reklama
reklama