reklama

Masivní sesuv půdy v Norsku pohřbil do moře několik domů

Masivní několikasetmetrový sesuv půdy na norském severu ve středu smetl do moře několik tamních budov. Podle dostupných informací nejsou v souvislosti s děsivým přírodním jevem, který byl zaznamenán na kameru, hlášeny žádné oběti ani zranění.

reklama

Obrovský sesuv podle server The Local asi 800 metrů dlouhý a čtyřicet metrů vysoký zasáhl blízké okolí norského města Alta ležícího za severním polárním kruhem a svrhl do moře osm domů. Prozatím nejsou hlášeny žádné zprávy o zraněných nebo obětech.

Pes zachráněn, oběti s jistotou vyloučit nelze

„Pes smetený sesuvem do moře se zachránil, doplaval na břeh a je naživu,“ uvedl Torfinn Halvari z místní policie. „Stále máme na místě posádky, které se zabývají bezpečnostním hodnocením a nebezpečím nových sesuvů,“ uvedl policista s tím, že zatím nemohou s jistotou říci, zda přece jen někdo nebyl přírodní katastrofou stržen.

Ras ved Kråkenes

Posted by Ken MrOlsen on Wednesday, June 3, 2020

Příčinou na kameru zaznamenaného jevu byl zřejmě takzvaný senzitivní — rychlý jíl. Jde o formu velmi citlivého mořského jílu, který má tendenci měnit svůj relativně tuhý stav na tekutý. Jedná se o usazeniny mořského původu tvořící plochá území i několik set výškových metrů nad hladinou dnešního moře. Nejčastěji se nachází ve Skandinávii a Kanadě.

Další hlavní zprávy

360°

Meghan je hloupá husa, která poučovala Brity o feminismu, tvrdí publicista Tomský

Meghan je hloupá husa, která poučovala Brity o feminismu, tvrdí publicista Tomský

Vévodkyni ze Sussexu nazval publicista Alexander Tomský ve vysílání pořadu 360° Pavlíny Wolfové hloupou husou. „Nic neuměla a nic nevěděla. Mohla mluvit jen o multikulturní společnosti a komplexech rasismu, které jsou ale typicky americké. Navíc bych ji neustále nesrovnával s Dianou,“ upozorňuje Tomský. Zástupkyně šéfredaktora Expres.cz Barbora Koukalová by ale Meghan husou nenazývala: „Hloupá není. Jejím největším úspěchem však je, že si vzala bohatého muže.“

Přibližně deset procent zaměstnanců povinné testování odmítá. I přes hrozbu pokuty
Výrok o poplácaní ženy po zadku je hrubé nedorozumění, hájí se sexuolog Uzel
Blatný chce výměnu hlavní hygieničky Rážové. Babiš s ní není spokojený
reklama
reklama
Velký přehled nemocnic: Vyčerpání, nakažený personál, rušení operací. Kde je nejhůř?

Zdravotnictví

Domácí zpravodajství

KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Letos žádná maturitní zkouška, navrhuje Babiš. Místo ní by stačil průměr známek
Další články
reklama
reklama