domy

Výpis příspěvků ke štítku „domy“

KOMENTÁŘ: Byty ano, auta ne? Ideologové v Praze nevědí, co věděl Gočár před sto lety

21. října 2022 07:09

Pražané, jásejte, bydlení zlevní. Tak bychom asi měli chápat novelu stavebních předpisů o snížení povinného počtu parkovacích míst u novostaveb nebo zásadněji rekonstruovaných budov, kterou schválili dosluhující radní. Jásat bychom měli podle těch, kdo pro novelu zvedli ruku. Parkovací místa totiž prodražují byty a zabírají místo. To zní logicky. Teď to prý bude lepší, protože developeři těch míst mohou budovat o 25 procent méně. Zlevní skutečně nové byty? Jistě, sníží se náklady developerům, takže pro ně by se výstavba skutečně měla zlevnit.

Fáral jsem pro OKD 20 let. Teď mě vyhazují z bytu, zní v protestním pochodu

7. října 2022 22:59

Centrem Ostravy prošel protestní průvod namířený proti praktikám realitní kanceláře Heimstaden. Ta vlastní na Ostravsku 42 tisíc někdejších hornických bytů, které při privatizaci dolů nejprve převzal podnikatel Zdeněk Bakala. „Dvacet let jsem robil na šachtě a teď mě chtějí vyhodit z bytu. Realitka se mnou jedná jako s nějakou špínou,“ stěžuje si během pochodu 61letý Jaroslav Klouček. Mluvčí Heimstaden Kateřina Piechowicz však odmítá, že by realitka nájemníky protiprávně vystěhovávala či jinak poškozovala.

Kauza Bakalovy byty OKD pokračuje, Švédové prý vyhánějí nájemníky z havířských domků

6. října 2022 06:00

Kauza byty OKD spojená s podnikatelem Zdeňkem Bakalou se táhne osmnáctý rok. Největší bytový fond ve střední Evropě nyní vlastní švédská realitní společnost Heimstaden, a ta podle nájemníků na Ostravsku právě spustila tažení proti obyvatelům takzvaných finských domků v hornických koloniích. „Realitka nás tlačí do kouta. Buď starousedlíkům hrozí vyhazovem, anebo chce až dva miliony korun za odkup,“ stěžuje si 52letá Hana Severová z kolonie Liščina v Ostravě. Na praktiky Heimstadenu v pátek 7. října upozorní i demonstrace. Společnost však těmto tvrzením oponuje s tím, že o cenách se bude ještě jednat.

Hurikán změnil Floridu k nepoznání. Satelitní snímky odhalují devastaci amerického ráje

2. října 2022 06:01
Aktualizováno

Hurikán Ian se v týdnu prohnal Floridou a nyní slábne nad Jižní Karolínou. Po odchodu živlu se Američanům naskytl děsivý pohled na spoušť, kterou hurikán zanechal. Pouhých pár dní změnilo populární turistické destinace k nepoznání. Proměnu krajiny na pobřeží odhalily satelitní snímky. Záchranáři stále prohledávají trosky ve zdevastovaných oblastech. Počet obětí hurikánu vzrostl na nejméně 47, jiné zdroje uvádí 72.

Za panelákový byt na periferii 45 tisíc měsíčně? Kvůli drahým hypotékám brzy drsná realita

13. července 2022 05:11

Rostoucí úrokové sazby u hypotečních úvěrů v kombinaci s přehřátým trhem rezidenčních nemovitostí vytvořily smrtící koktejl pro řadu českých domácností. Ke snížení nákladů na bydlení na úroveň před vypuknutím pandemie koronaviru už nestačí jen dávat při nákupu přednost menším bytům. Alespoň ne v hlavním městě.

Do hypoteční pasti spadne ještě více Čechů. Jejich nemovitosti navíc mohou zlevňovat

4. července 2022 20:16

Každá osmá domácnost s hypotékou bude nejspíše muset řešit, kde vezme na splátky peníze. Důvodem jsou rostoucí úrokové sazby a skokové zdražení energií. Do potíží se přitom může dostat daleko více lidí, než se dosud předpokládalo. Česká národní banka navíc odhadla, že podíl nesplácených hypoték se v krajním případě muže zdvojnásobit.

Další tornádo na jižní Moravě? Fotografie z Lanžhota ukazují spoušť po řádění živlu

14. června 2022 07:03

V Jihomoravském kraji, konkrétně v obci Lanžhot, se v pondělí v podvečer zřejmě objevilo malé tornádo. Meteorologové pojedou situaci vyhodnotit přímo na místo. Spolu s bouří lidé v obci hlásí značné škody, jako popadané stromy nebo domy s poničenými střechami. Bouře potrápily většinu území, meteorologové před nimi vydali výstrahu.

Sledujte ŽIVĚ Hlavní zprávy: Lidé kupují méně nových bytů. Čeká to i starší nemovitosti?

30. dubna 2022 17:35

Navzdory klesající poptávce ceny bytů rostou o desítky procent. Například v metropoli letos lidé zaplatili v průměru za metr čtvereční už skoro 146 tisíc korun. Zdražují ale i staré byty. U nich se průměrná cena za metr čtvereční blíží sto třiceti tisícům korun. Co vše nás ještě čeká, se dozvíte v Hlavních zprávách na Primě a CNN Prima NEWS od 18:55.