reklama

domy

Výpis příspěvků ke štítku „domy“

Síla tornáda: Do domu se zapíchly dveře od karavanu. Nikdo v okolí ho přitom nevlastní

Tornádo v Moravské Nové Vsi ve čtvrtek večer podle místního starosty poničilo zhruba stovku domů. Lidé už od rána uklízejí spoušť, kterou živel v jejich domovech i na ulicích napáchal. Obrázek rozpadlých budov a převrácených aut je až apokalyptický. Silný vítr dokonce odnesl dveře od karavanu, které skončily zabodnuté ve fasádě jednoho z domů. Na místo se sjíždí desítky dobrovolníků z celé republiky s nabídkou pomoci.

Hypotéky citelně zdražily a bude hůř. Zájem o půjčky na bydlení však slábne jen mírně

Tuzemské banky sjednaly v dubnu hypoteční úvěry za více než 39 miliard korun. To je o 21,3 miliardy více než před rokem. Průměrná úroková sazba se v dubnu přiblížila dvěma procentům a podle analytiků bude další zvýšení v příštích měsících následovat. Bankám se totiž zdražují peníze, ačkoli Česká národní banka drží své úrokové sazby na mimořádně nízké úrovni.

KOMENTÁŘ: Bytové kulaky v ČR nechceme. Debata o daních vyvolává třídní nenávist

Jakou část ze svých výdělků máme odvádět vládě? Jak velký stát vlastně chceme? A máme více zdanit majetek, kterým se lidé například snaží zajistit na stáří? Diskuse o změně tuzemského daňového mixu je sice bouřlivá, ale pluje pouze po povrchu a zatím spíše rozpoutává třídní nenávist, než aby se její aktéři snažili nalézt celospolečensky přijatelné řešení.

reklama