reklama

domy

Výpis příspěvků ke štítku „domy“

Někteří lidé na Hodonínsku jsou stále bez střechy nad hlavou. Obávají se příchodu zimy

24. října 2021 21:31

V neděli 24. října jsou to přesně čtyři měsíce od přírodní katastrofy, která zasáhla jižní Moravu. V sedmi obcích na Hodonínsku a Břeclavsku vzalo tornádo život šesti lidem a způsobilo miliardové škody. Vedle únavy z nekonečné práce začíná lidem přidělávat starosti i blížící se zima. Řada domů totiž stále nemá střechu.

Takhle vypadá Babišova rezidence ve Francii. Zelení natočili luxusní nemovitosti dronem

6. října 2021 14:03

Spolupředseda Strany zelených Michal Berg se vydal na jihovýchodní pobřeží Francie, kde pořídil videozáznamy luxusních nemovitostí. Ty měl premiér Andrej Babiš (ANO) na základě zjištění mnoha investigativních novinářů nakoupit v roce 2009 přes takzvané offshorové firmy. Předseda vlády ale veškerá podezření popírá. Připustil však, že se zmiňovaný majetek pravděpodobně nachází ve svěřeneckých fondech.

Sledujte ŽIVĚ: Jak zastavit růst cen bytů? Odpoví Zábranský a Vondráček

13. září 2021 18:01

Jde zastavit růst cen bytů? Bude vlastní bydlení nedostupný luxus? Pomůže nový stavební zákon? V novém pořadu CNN Prima NEWS Jak volí vaše peněženka se moderátoři Lucie Hrdličková a Petr Musil budou ptát Adama Zábranského (Piráti) a předsedy Svobodných Libora Vondráčka. Jejich odpovědi poté zhodnotí ekonomové Ilona Švihlíková a Lukáš Kovanda.

Nevybuchlou munici se podařilo zneškodnit. Evakuovaní Ostravané se mohou vrátit domů

9. září 2021 14:43
Aktualizováno

Pyrotechnici zneškodnili ve čtvrtek v podvečer v ostravské části Poruba nevybuchlou leteckou pumu z druhé světové války o hmotnosti zhruba 100 kilogramů. Asi tisícovka lidí, kteří byli v průběhu dne evakuováni, se tak může po několika hodinách vrátit zpět domů, řekli okolo 19:00 mluvčí radnice Martin Otipka a policejní mluvčí René Černohorský. Pumu o velikosti 60 na 90 centimetrů našli dělníci při kopání plynové přípojky mezi rodinnými domy okolo 10:00.

Řádění hurikánu Ida má první oběť, milion lidí je bez elektřiny. Živel už zeslábl

30. srpna 2021 05:29

Hurikán Ida, který v neděli dorazil nad americký stát Louisiana jako hurikán čtvrté kategorie, si vyžádal první oběť a postupně zeslábl na nejnižší stupeň. Stále ho ale provází vítr o síle 155 kilometrů v hodině a vydatné srážky. Bez dodávek elekřiny je podle televize CNN ve státech Mississippi a Louisiana asi milion odběratelů, včetně celého města New Orleans. Elektřinu v New Orleans mají jen majitelé vlastních generátorů.

Německem se prohnalo další ničivé tornádo. Vítr zpustošil desítky domů, zvedal i auta

17. srpna 2021 16:26

Německou obec Grossheide ve spolkové zemi Dolní Sasko zasáhlo v pondělí večer při silné bouřce tornádo. Podle agentury DPA to v úterý oznámila německá meteorologická služba DWD, která analyzovala způsobené škody a videozáběry pořízené svědky. Větrný vír poškodil desítky domů, některé z nich nenávratně. Zraněn nebyl nikdo.

reklama