CNN Prima News mateřská škola

mateřská škola

Výpis příspěvků ke štítku „mateřská škola“

Řada rodičů neplatí školkám za jídlo. Na peníze čeká každá osmá, soudy se ale nevyplatí

24. ledna 2023 11:08

Mateřské školy musejí zajistit pro děti, které do nich docházejí, pravidelné stravování – snídani, svačinu, oběd a odpolední svačinu. Jenže jak to vypadá, někteří rodiče se zřejmě domnívají, že je to zadarmo. Každá osmá školka má problém s neplacením. A to i přesto, že ministerstvo práce a sociálních věcí poskytuje rodinám v nouzi finanční pomoc právě na jídlo ve školce.

Sledujte Hlavní zprávy: Problémy školek. Rodiče neplatí stravné, přestože jejich děti jedí

23. ledna 2023 18:25

Mateřské školy musejí zajistit pro děti, které do nich docházejí, jídlo na celý den. Jenže jak to vypadá, někteří rodiče se zřejmě domnívají, že je to zadarmo. Každá osmá školka má totiž problém s neplacením — a to i přesto, že ministerstvo práce a sociálních věcí poskytuje rodinám v nouzi finanční pomoc právě na jídlo ve školce. To a další aktuální informace z domova i zahraničí se dozvíte v Hlavních zprávách, které na Primě a CNN Prima NEWS začínají v 18:55.

Plakaly, všude byly plameny. Teenageři popsali záchranu dětí z hořící školky v Brovarech

23. ledna 2023 10:51

Všude byly plameny a slyšet byl jen dětský křik. Tak popisují tragickou nehodu v Brovarech teenageři, kteří šli zrovna okolo tamní mateřské školy. Na nic nečekali a vběhli do hořící budovy, aby vyděšené děti zachránili. Ve středu zde totiž havaroval vrtulník, při nehodě zahynulo 14 lidí včetně jednoho dítěte. Na jejich odvahu upozornil zpravodajský web Kyiv Post.

Opičími neštovicemi se nakazilo i dítě. Hygienici zaznamenali případ v pražské školce

15. září 2022 15:23

Hygienici v Praze zaznamenali první případ opičích neštovic u dítěte. Má jít o pětiletého žáka jedné z mateřských škol. Podle prověřování se dítě zřejmě nenakazilo v rodině, jednou z možností je zahraniční dovolená. Hygienici již v mateřské škole zahájili epidemiologické šetření u možných kontaktů nakaženého, čekají na výsledky krevních rozborů u dítěte i jeho rodinných příslušníků.

Hádka političek o jídlo ve školce v pytli na odpadky: Padlo i přirovnání k Černobylu

31. srpna 2022 06:50

K ostré hádce kvůli přenášení uvařeného jídla v pytlích na odpadky v jedné pražské mateřské škole došlo v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Starostka Prahy 5 a poslankyně Renáta Zajíčková (ODS) a zastupitelka hlavního města a MČ Prahy 5 Eva Horáková (Piráti) se okřikovaly zejména kvůli tomu, kdo mohl situaci zabránit. Zaznělo ale i přirovnání k Černobylu.

Jídlo pro děti v pytlích na odpadky. Kdo to obhajuje, je prase, kritizuje muž pražskou školku

29. srpna 2022 21:38

Skandál ve školce v Praze 5 má pokračování. Kuchařka přenášela uvařené jídlo pro předškoláky v pytlích na odpadky. Fotografie a videa pobouřily rodiče. Někteří žádají odstoupení ředitelky a kuchařky – to se ale nekoná. Za vedení mateřské školy se v pondělí postavila na mimořádné tiskové konferenci starostka městské části.

Exkluzivní průzkum: Většina Čechů má kvůli Ukrajincům strach o místa ve školkách

24. května 2022 19:18

Populaci rozdělují obavy o dostatek míst na základních školách kvůli ukrajinským uprchlíkům. Vyplývá to z exkluzivního průzkumu pro CNN Prima NEWS od společnosti STEM/MARK. Lidé mají strach i z vyčerpání kapacit v mateřských školách. Ministr školství ale uklidňuje – míst je pro české děti dostatek, protože do prvních tříd už proběhl jejich zápis. Ukrajinské žáky teprve čeká.

Školky: Chceme přijímat děti z Ukrajiny, narážíme ale třeba na povinný počet záchodů

15. března 2022 15:34

Umísťování ukrajinských dětí do dětských kolektivů v Česku začíná být problém. Většina školek hlásí plnou kapacitu, základní školy jsou na tom o něco lépe. Například na takzvané ukrajinské jednotřídky, kterým školy většinou dávají přednost před spojováním tříd, ale není všude prostor. A rozšíření školek brání legislativní pravidla.

Rusko zaútočilo na školku, mezi oběťmi mají být děti. Válečný zločin, zlobí se Ukrajinci

25. února 2022 14:38

V pátek došlo v ukrajinském městě Ochtyrka při ruském odstřelování k zasažení krytu u mateřské školy. Na místě jsou zranění i mrtví, mezi nimi mají být i děti. Informace jsou ale nejasné. Ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba ruský útok odsoudil a označil ho za válečný zločin, o němž bude informovat Mezinárodní trestní tribunál.