reklama

Půjdu i přes mrtvoly, aby byli potrestáni, říká matka dívky, kterou měl mučit gang teenagerů

Na veřejnost pronikly obrázky, které mají dokázat údajné nedělní řadění sedmi teenagerů v objektu bývalého družstva v Miloslavově na Slovensku. Ti měli opít, svléknout a zbít teprve 11letou dívku. Matka poškozené Andrejky v rozhovoru pro Nový Čas uvedla, že se dosud nikdo z útočníků neomluvil. Případ ji prý šokoval a pro provinilce žádá spravedlivý trest.

reklama

Alkohol, svlékání a nepředstavitelné násilí. To, co se mělo stát minulou neděli v Miloslavově, otřáslo celým Slovenskem. Teprve jedenáctiletá dívka si v neděli odpoledne vyšla s nejlepší kamarádkou ven.

Vrátit se měla v 19 hodin, tak, jak se dohodla s maminkou, informuje slovenský web Nový čas. Ta ji však na nádraží v domluvený čas čekala marně. Mezitím se v Miloslavově mělo odehrávalo drama jako ze sadistického filmu. Prý jen proto, že dívka vylila kofolu, zažila krutou pomstu.

Starší a silnější jí měli násilně lít do krku alkohol, bít ji a kopat. Strašný incident si přitom snímali na telefony. Máma oběti při pohledu na záběry jen těžko hledá slova. „Každým dnem se k nám dostávají další a další videa. Když na ně dívám, je mi špatně hlavně ze sebe. Že mé dítě bylo někde samo, dobito, a já mu nedokázala pomoci,“ popsala zdrcená matka.

Bylo to podle ní poprvé nebo podruhé, co byla její dcera s těmito kamarády, kterým bylo mezi 14 a 16 lety, v Miloslavově. „Vždy, když šla s touto spolužačkou, jí volám a většinou je její máma dovedla zpátky. Ale z vlaku tentokrát nevystoupila,“ popsala Andrejčina Matka.

Její dcera je podle ní velmi stydlivá, tričko se stydí svléknout i před ní. „Když, nedej bože, vkročím do koupelny, celá se zahaluje a posílá mě ven. Toto je na tom nejhorší, že je stydlivá a něco takového vyšlo na veřejnost,“ prozradila.

Žádá spravedlivý trest

Partička, se kterou se dívka vídala, prý byla problémová. „Slyšela jsem, že někteří z nich berou i drogy. Nevím tedy, proč to dělali, jestli všichni nebyli zdrogovaní nebo co. Dívám se na ta videa, zkoumám, proč to dělali, ale na nic nepřicházím. Rozbili Andrejce telefon a polili ho vodkou, aby tam nebyly otisky prstů. Oni šli vypovídat a běhají si po svobodě,“ řekla zděšeně.

I samotní policisté podle ní říkají, že se s něčím takovým ještě nesetkali. „Dosud nikdo z útočníků Andrejce nezavolal, nenapsal, ani se nám neomluvili,“ sdělila. Více než omluvu by ale byla ráda, kdyby za tento útok děti dostaly náležitý trest.

A nic ji prý nezastaví. Na sociální síti zveřejnila status, ve kterém reaguje na vyjádření otce jedné z účastnic, která se objevila na videích. Ten tvrdil, že se dívka opila sama a tričko se jí vyhrnulo, když se jí ostatní snažili postavit na nohy. Ve chvíli, kdy jé začala téct krev z nosu, s podle jeho verze děti vylekaly a utekly. „Půjdu i přes mrtvoly, aby si každý jeden, kdo se toho zúčastnil, odpykal trest hodný tohoto činu,“ dodala.

Tagy:

Hlavní zprávy

K Landovi se na demonstraci přidá Pirát Dostál i část senátorů. Nespojujeme se, tvrdí
Koronavirus

K Landovi se na demonstraci přidá Pirát Dostál i část senátorů. Nespojujeme se, tvrdí

V neděli odpoledne se na Václavském náměstí v Praze uskuteční demonstrace za svobodu a občanská práva, které by se měli zúčastnit zástupci SPD, hnutí Chcípl PES nebo zpěvák Daniel Landa. Podle informací CNN Prima NEWS tam promluví ale i Pirát Ondřej Dostál či senátorka Alena Dernerová. Ta upozornila, že se s ostatními řečníky ale nespojují. Že má jít o apolitickou akci zdůraznil i svolavatel demonstrace a šéf Svobodných Libor Vondráček.

Emotivní slova Davidové: Jsem na dně. Nejsme stroje, lidé nám ale dávají vše sežrat

Lidi nás často berou jako stroje. Ale my jsme taky lidi a také máme své osobní problémy. To jsou nedávná slova největší české biatlonové hvězdy Markéty Davidové. V dokumentu pro společnost Red Bull se rozpovídala o tom, jak je těžké dělat nyní v Česku nadmíru populární sport. Zejména v případě, kdy se jí na krku nehoupe medaile a závod se zkrátka nepovede.

Sledujte ŽIVĚ jednání Sněmovny: Poslanci by mohli začít řešit korespondenční volbu

Aktualizováno

Poslanci se v úterý nakonec nebudou zabývat novelou pandemického zákona, a to kvůli vetu SPD. Vláda chtěla, aby Sněmovna schválila předlohy zrychleně ve stavu legislativní nouze, ráno se i na toto téma sešly výbory. Proti schválení zmíněné novely se přímo na Malostranském náměstí koná demonstrace, kterou organizuje iniciativa Chcípl PES. Zákonodárci by se však mohli začít zabývat korespondenční volbou. Schůze pléna pokračuje odpoledne, živě ji můžete sledovat v tomto článku.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii 30. ledna uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Ptát se budete i vy, diváci ve studiu. Exkluzivní speciál můžete sledovat na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Zhrzený sázkař se po čase ozval Strýcové: Omlouvám se za hnusné věci, co jsem napsal

Ve světě sportovních sázkařů není frustrace ničím výjimečným. Často vsadí peníze na „tutovku“, která ale nakonec nevyjde. A svoji zlost si pak vybíjí na těch, kteří je zklamali. U kolektivních sportů to tak časté nebývá, ale u těch individuálních – zejména u tenisu – ano. Své o tom ví bývalá hráčka Barbora Strýcová, která si za svoji kariéru prostřednictvím sociálních sítích vyslechla nespočet vulgárních urážek. Po čase se však dočkala aspoň malého zadostiučinění.

reklama

Domácí zpravodajství

Dolejš ze slavné kapely Šlapeto umíral o samotě. Před smrtí zanechal mrazivý vzkaz

Smrt kapelníka legendární skupiny Šlapeto Radana Dolejše zasáhla jeho blízké, kolegy a také příznivce. Tělo známého hudebníka nalezli v neděli hasiči v jeho bytě. Co bylo příčinou úmrtí, si nechává rodina pro sebe. Dolejš přitom až do poslední chvíle komunikoval se svými fanoušky na sociálních sítích. Několik dní před smrtí tam sdílel vzkaz, ze kterého mrazí.

reklama