reklama

Matka stále pro dceru odmítá očkování proti tetanu. Podá stížnost k ústavnímu soudu

Matka, která odmítá dceru naočkovat proti tetanu po kopnutí koněm, ve čtvrtek znovu nechala vyšetřit holčičku u doktora. Podle lékařské zprávy je desetiletá dívka v pořádku a nemá příznaky tetanu. Advokátce také předala plnou moc, aby podala ústavní stížnost. Zatím totiž stále platí opatření odvolacího soudu, podle kterého musí dceru předat nemocnici.

reklama

Rodina se s dcerou na vyšetření vypravila už ve středu odpoledne, jenže neúspěšně. Lékařka je odmítla vyšetřit a poslala do českobudějovické nemocnice. Rodina se přesto nevzdala a ve čtvrtek získala lékařskou zprávu u jiné doktorky.

„Vyšetření dopadlo dobře. Neshledala na Kaiře žádné známky neurologické poruchy ani poruchy zraku či sluchu. Udělali v podstatě běžnou vstupní prohlídku s tím, že zkontrolovali i jizvičku po úraze,“ popsala průběh vyšetření matka Silvie Gogolycinová.

Matka tvrdí, že se učí žít se strachem

Podle ní se zdá, že se onemocnění rozvíjet nezačalo. Lékaři to ale na sto procent nedokážou potvrdit. Také ve čtvrtek lékařka doporučila očkovat dívku proti tetanu. Gogolycinová ale očkování stále odmítá. „Je to pro mě hrozná situace. Mám strach o dítě a hrozné pochybnosti sama o sobě samozřejmě, ale pořád mě to nepřesvědčilo, že bych ji měla riziku očkování vystavovat,“ řekla.

Právě kvůli odmítání vakcíny zatím stále platí opatření odvolacího soudu, podle něhož musí desetiletou dceru předat nemocnici, která má obavu o zdraví dítěte. „S tím strachem, že si pro ni někdo přijde, už se tak nějak učíme žít,“ dodala Gogolycinová.

Čtvrteční lékařská zpráva by ale vše mohla změnit. Spolu s ní advokátce dorazí také plná moc, díky které zpracuje ústavní stížnost a nejpozději v pátek ji pošle ústavnímu soudu.

Tagy:

Zapomeňte na tropy. Zbytek léta bude chladnější, předpovídají meteorologové

Počasí v Česku bude dál proměnlivé a spíše chladnější. Během srpna se mají častěji střídat oblačné a slunečné dny, léto má být podle meteorologů typicky středoevropské. Zbytek letních prázdnin bude zřejmě teplotně průměrný až slabě podprůměrný. Vyplývá to z měsíční prognózy počasí, kterou v pondělí na svém webu zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Bartoš poráží v motokárách Hamiltona. Internet si střílí ze šéfa Pirátů kvůli Krpálkovi

Internet zaplavily vtipy na účet předsedy Pirátů Ivana Bartoše. Ten totiž minulý týden v jednom ze svých videí řekl, že si pamatuje, jak se s judistou Lukášem Krpálkem pral v mladších žácích. Sám totiž tento sport do svých 18 let dělal. Jenže nic takového se stát nemohlo. Z Bartoše si udělal legraci i někdejší ministr financí a vášnivý tenista Miroslav Kalousek.

Zmizel šéf organizace, která pomáhá uprchlým Bělorusům. Šel si zaběhat a už se nevrátil

V Kyjevě v pondělí zmizel šéf nevládní organizace Běloruský dům na Ukrajině, která pomáhá Bělorusům prchajícím před represemi ze své vlasti. S odvoláním na samotnou organizaci o tom informují ukrajinská, ruská i běloruská média. Ukrajinská policie podle agentury Reuters potvrdila nahlášené zmizení. Podle Běloruského domu na Ukrajině si šel Vital Šišov ráno pravděpodobně zaběhat a už se nevrátil. Na telefonu je nedostupný.

Tak končí případy sebevražd. Nahrávka zachytila vyhrožování běloruské běžkyni

Na YouTube se dostala zvuková nahrávka, která údajně zachycuje výměnu názorů mezi běloruskou běžkyní Kryscinou Cimanouskou a dvěma sportovními funkcionáři – šéftrenérem národního týmu Jurijem Mojsevičem a zástupcem ředitele Běloruského republikového tréninkového centra pro lehkou atletiku Arturem Šumakem. Nahrávka je zjevně součástí rozhovoru, v němž oba muži dohánějí sportovkyni k slzám a snaží se ji přesvědčit, aby se vzdala účasti na olympiádě a vrátila se domů.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama