reklama

Matka stále pro dceru odmítá očkování proti tetanu. Podá stížnost k ústavnímu soudu

Matka, která odmítá dceru naočkovat proti tetanu po kopnutí koněm, ve čtvrtek znovu nechala vyšetřit holčičku u doktora. Podle lékařské zprávy je desetiletá dívka v pořádku a nemá příznaky tetanu. Advokátce také předala plnou moc, aby podala ústavní stížnost. Zatím totiž stále platí opatření odvolacího soudu, podle kterého musí dceru předat nemocnici.

reklama

Rodina se s dcerou na vyšetření vypravila už ve středu odpoledne, jenže neúspěšně. Lékařka je odmítla vyšetřit a poslala do českobudějovické nemocnice. Rodina se přesto nevzdala a ve čtvrtek získala lékařskou zprávu u jiné doktorky.

„Vyšetření dopadlo dobře. Neshledala na Kaiře žádné známky neurologické poruchy ani poruchy zraku či sluchu. Udělali v podstatě běžnou vstupní prohlídku s tím, že zkontrolovali i jizvičku po úraze,“ popsala průběh vyšetření matka Silvie Gogolycinová.

Matka tvrdí, že se učí žít se strachem

Podle ní se zdá, že se onemocnění rozvíjet nezačalo. Lékaři to ale na sto procent nedokážou potvrdit. Také ve čtvrtek lékařka doporučila očkovat dívku proti tetanu. Gogolycinová ale očkování stále odmítá. „Je to pro mě hrozná situace. Mám strach o dítě a hrozné pochybnosti sama o sobě samozřejmě, ale pořád mě to nepřesvědčilo, že bych ji měla riziku očkování vystavovat,“ řekla.

Právě kvůli odmítání vakcíny zatím stále platí opatření odvolacího soudu, podle něhož musí desetiletou dceru předat nemocnici, která má obavu o zdraví dítěte. „S tím strachem, že si pro ni někdo přijde, už se tak nějak učíme žít,“ dodala Gogolycinová.

Čtvrteční lékařská zpráva by ale vše mohla změnit. Spolu s ní advokátce dorazí také plná moc, díky které zpracuje ústavní stížnost a nejpozději v pátek ji pošle ústavnímu soudu.

K tématu

Další hlavní zprávy

Názory

Komentář: Flákanec Volný není nejostřejší tužka v penále. I tak se jeho ubohosti tleská

Komentář: Flákanec Volný není nejostřejší tužka v penále. I tak se jeho ubohosti tleská

Známý intelektuální velikán a nezařazený poslanec Lubomír Volný se ve čtvrtek ve Sněmovně znovu postaral o nebývalý rozruch. Přímo v jednacím sále, kam vyrazil ve vytahaném triku a bez roušky, profackoval pár svých kolegů, protože mu nedovolili mluvit. Nejen slovy „jestli tady pudeš, dostaneš flákanec“ opět prokázal, že by tak složitou disciplínu, jakou je mluvené slovo, měl přenechat jiným. Mnohem více pozornosti než samotný incident si zaslouží fakt, že i Volný reprezentuje jistou část české společnosti, která podobnému chování tleská.

Ostuda jedince, řekl Zaorálek k Volného agresi. Politolog: Reflektuje to společnost
Prymula: Česku s novou mutací hrozí čtvrtá vlna. Je na nás, jak bude katastrofická
reklama
reklama
Bitka a pěsti ve Sněmovně. Poslanci se porvali kvůli rouškám

Sněmovna

Domácí zpravodajství

Žáci prvního stupně se do lavic vrátí začátkem února, odhaduje ministr Blatný
Volný je magor, jeho idiotské a hulvátské chování je ubohé, říkají poslanci
Další články
reklama
reklama