reklama

Matka stále pro dceru odmítá očkování proti tetanu. Podá stížnost k ústavnímu soudu

Matka, která odmítá dceru naočkovat proti tetanu po kopnutí koněm, ve čtvrtek znovu nechala vyšetřit holčičku u doktora. Podle lékařské zprávy je desetiletá dívka v pořádku a nemá příznaky tetanu. Advokátce také předala plnou moc, aby podala ústavní stížnost. Zatím totiž stále platí opatření odvolacího soudu, podle kterého musí dceru předat nemocnici.

reklama

Rodina se s dcerou na vyšetření vypravila už ve středu odpoledne, jenže neúspěšně. Lékařka je odmítla vyšetřit a poslala do českobudějovické nemocnice. Rodina se přesto nevzdala a ve čtvrtek získala lékařskou zprávu u jiné doktorky.

„Vyšetření dopadlo dobře. Neshledala na Kaiře žádné známky neurologické poruchy ani poruchy zraku či sluchu. Udělali v podstatě běžnou vstupní prohlídku s tím, že zkontrolovali i jizvičku po úraze,“ popsala průběh vyšetření matka Silvie Gogolycinová.

Matka tvrdí, že se učí žít se strachem

Podle ní se zdá, že se onemocnění rozvíjet nezačalo. Lékaři to ale na sto procent nedokážou potvrdit. Také ve čtvrtek lékařka doporučila očkovat dívku proti tetanu. Gogolycinová ale očkování stále odmítá. „Je to pro mě hrozná situace. Mám strach o dítě a hrozné pochybnosti sama o sobě samozřejmě, ale pořád mě to nepřesvědčilo, že bych ji měla riziku očkování vystavovat,“ řekla.

Právě kvůli odmítání vakcíny zatím stále platí opatření odvolacího soudu, podle něhož musí desetiletou dceru předat nemocnici, která má obavu o zdraví dítěte. „S tím strachem, že si pro ni někdo přijde, už se tak nějak učíme žít,“ dodala Gogolycinová.

Čtvrteční lékařská zpráva by ale vše mohla změnit. Spolu s ní advokátce dorazí také plná moc, díky které zpracuje ústavní stížnost a nejpozději v pátek ji pošle ústavnímu soudu.

K tématu

Další hlavní zprávy

Vláda

Sport venku ve skupinách je stále ve hře, tvrdí Hnilička. Přesvědčuje Babiše i Arenbergera

Sport venku ve skupinách je stále ve hře, tvrdí Hnilička. Přesvědčuje Babiše i Arenbergera

  • Aktualizováno

Dohady kolem setkávání lidí neutichají. Vláda schválila deset osob vevnitř a dvacet venku. Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO), ale v sobotu řekl, že navrhne, aby platilo dosavadní omezení –⁠ setkávání jen ve dvou. Jasno bude po pondělním jednání vlády. Premiér Andrej Babiš (ANO) se už ale se sportovci sešel v neděli odpoledne a podle šéfa Národní sportovní agentury Milana Hniličky (ANO) je stále ve hře návrat dětí na venkovní sportoviště

Liberecký kraj

Děti bez testů a roušky jen na chodbách. Základní škola v Semilech chce jít proti nařízení

Děti bez testů a roušky jen na chodbách. Základní škola v Semilech chce jít proti nařízení

Od pondělí bez testu a roušky jen ve společných prostorách. Ředitel semilské základní a střední waldorfské školy Ivan Semecký se rozhodl nerespektovat vládní nařízení. Rodičům žáků zaslal dopis, ve kterém je s vlastními pravidly seznámil. Postačí, když předají učitelům prohlášení, že s testováním svých dětí nesouhlasí. Postoj školy nyní řeší hygienická stanice, informoval web Hospodářských novin.

Politika

Petříček ve vládě definitivně končí. Potvrdil mi to Hamáček, uvedl ministr zahraničí

Petříček ve vládě definitivně končí. Potvrdil mi to Hamáček, uvedl ministr zahraničí

Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček (ČSSD) se na nedělní večerní schůzce s předsedou strany a vicepremiérem Janem Hamáčkem dozvěděl o svém odvolání z vlády. Petříček to bez bližších informací sdělil na dotaz ČTK. Hamáček na dotaz nereagoval. Podle spekulací médií má Petříčka ve funkci nahradit současný ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) a na jeho místo má přijít poslanec ČSSD Jan Birke.

Slavia porazila v derby Spartu a výrazně se přiblížila obhajobě titulu
Czernin: Rusko používá Sputnik ke kolonizaci. Zemanova úřednická vláda by jej zavedla
reklama
reklama
Potřebujete vyprázdnit sklady nekvalitních testů, vmetl Stanjura Havlíčkovi kvůli dětem

Partie

Domácí zpravodajství

Skupina pana Smejkala dává doporučení pozdě, stěžuje si Babiš. Opět upravil maturity
Rychetský postupoval protiprávně, zdůrazňuje Zeman. Volební zákon ale vetovat nebude
Další články
reklama
reklama