reklama

Maturanti uvažují kvůli kvalitě on-line výuky o žalobě na ministerstvo školství

Maturanti kvůli letošním podmínkám skládání zkoušek z dospělosti uvažují o žalobě na ministerstvo školství. Podle studentů nebyla on-line výuka, kterou podstoupili kvůli opatřením vyvolaným pandemií koronaviru, plnohodnotná, a nejsou tak dostatečně připraveni maturitu udělat. Maturita by nyní měla probíhat klasicky s výjimkou slohových prací, které mimořádně nebudou součástí zkoušky.

reklama

Hnutí studentů po ministerstvu školství požaduje úřední maturitu, což znamená, že by dostali maturitní vysvědčení na základě studijních výsledků za poslední tři roky. Stejný systém mají na Slovensku. Fyzickou petici podepsalo 17 tisíc studentů.

Studenti zatím na petici nemají žádnou odezvu. „Pan ministr Robert Plaga ji zatím úplně ignoruje,“ tvrdí zakladatel hnutí Slovo studentů Pavel Hrdlička. Petice by ale podle resortu školství měla být směřována spíše na ministerstvo zdravotnictví, protože opatření ohledně otevírání škol určuje ministr Adam Vojtěch.

Studenti podle Hrdličky zvažují žalobu na ministerstvo školství. „Soudní spory opravdu hrozí, protože ministerstvo pořád nevyvrátilo základní argument, a sice otevření škol pro všechny,“ myslí si senátor Zděnek Hraba. Obnovení výuky tak neproběhne v plném rozsahu a podle Hraby ministerstvo vytvořilo pouze fikci, aby vznikl dojem otevření škol, a obchází tak vlastní zákon.

Další hlavní zprávy

360°

Blatný nerozumí pandemii, vedení resortu nezvládá, tvrdí imunolog Hel

Blatný nerozumí pandemii, vedení resortu nezvládá, tvrdí imunolog Hel

Imunolog Zdeněk Hel uznává ministra zdravotnictví Jana Blatného za výborného onkologa a lékaře, ale vedení resortu a hlavně boj s pandemií koronaviru podle něj nezvládá dobře. „Bohužel, jak pan Blatný, tak ostatní z vedení ministerstva zdravotnictví nejsou odborně dostatečně vybavení na to, aby se zabývali reakcí na nemoc COVID-19,“ řekl Hel v pořadu CNN Prima NEWS 360° Pavlíny Wolfové.

Téměř dva týdny už Česko splňuje čtvrtý stupeň PES, rizikové skóre kleslo na 68 bodů
Povinné respirátory v Česku stále ve hře. K dostání by mohly být i v obchodech
Rychleji se šíří a více zabíjí. Britská mutace může znamenat šestý stupeň, říká Prymula
ČSSD si chce karanténním bonusem koupit hlasy nízkopříjmových skupin, říká Bábek
reklama
reklama
Viroložka: Děti jsou častými přenašeči covidu. Proč pro ně očkování není vhodné?

Zdraví

Domácí zpravodajství

Jágr či Špotáková stojí za Hniličkou: Jeho odvolání destabilizuje financování sportu
Slavil i strážce zákona. Na párty s Paroubkem byl krajský policejní ředitel Husák
Připravme se na zdražení aut. Výrobci čekají na součástky a nestíhají sytit poptávku
Další články
reklama
reklama