reklama

Maturanti uvažují kvůli kvalitě on-line výuky o žalobě na ministerstvo školství

Maturanti kvůli letošním podmínkám skládání zkoušek z dospělosti uvažují o žalobě na ministerstvo školství. Podle studentů nebyla on-line výuka, kterou podstoupili kvůli opatřením vyvolaným pandemií koronaviru, plnohodnotná, a nejsou tak dostatečně připraveni maturitu udělat. Maturita by nyní měla probíhat klasicky s výjimkou slohových prací, které mimořádně nebudou součástí zkoušky.

reklama

Hnutí studentů po ministerstvu školství požaduje úřední maturitu, což znamená, že by dostali maturitní vysvědčení na základě studijních výsledků za poslední tři roky. Stejný systém mají na Slovensku. Fyzickou petici podepsalo 17 tisíc studentů.

Studenti zatím na petici nemají žádnou odezvu. „Pan ministr Robert Plaga ji zatím úplně ignoruje,“ tvrdí zakladatel hnutí Slovo studentů Pavel Hrdlička. Petice by ale podle resortu školství měla být směřována spíše na ministerstvo zdravotnictví, protože opatření ohledně otevírání škol určuje ministr Adam Vojtěch.

Studenti podle Hrdličky zvažují žalobu na ministerstvo školství. „Soudní spory opravdu hrozí, protože ministerstvo pořád nevyvrátilo základní argument, a sice otevření škol pro všechny,“ myslí si senátor Zděnek Hraba. Obnovení výuky tak neproběhne v plném rozsahu a podle Hraby ministerstvo vytvořilo pouze fikci, aby vznikl dojem otevření škol, a obchází tak vlastní zákon.

Další hlavní zprávy

Lidé

Kdo převezme PPF? Těžko říct, Kellner asi závěť neměl, myslí si jeho spolupracovník

Kdo převezme PPF? Těžko říct, Kellner asi závěť neměl, myslí si jeho spolupracovník

Petr Kellner nade vše miloval svou rodinu i Česko. Nechtěl být nejbohatší a byl by raději, kdyby jeho byznys v Číně podpořili politici typu Angely Merkelové. Letadlo, kterým PPF před lety dopravila prezidenta Zemana z Číny, poškodilo reputaci celé skupiny. Myslí si to dlouhodobý Kellnerův spolupracovník František Dostálek, spoluzakladatel české pobočky poradenské společnosti KPMG a nynější předseda dozorčí rady PPF Group. Promluvil rovněž o lidech, kteří by mohli Kellnera v čele PPF nahradit. A také řekl, jaký vztah k byznysu má Kellnerův syn z prvního manželství.

Vozový park bijce Vémoly: Vytuněný Hummer H2, Bentley i nové SUV od Mercedesu
reklama
reklama
Ukrajina hrozí útokem na „provokující“ lodě ruské rozvědky. V Donbasu se střílí

Rusko

Domácí zpravodajství

Smejkal: Středoškoláci se vrátí v květnu. V červnu povolíme zahrádky a venkovní koncerty
Kultura se řítí do propasti. Zaorálek svými výroky připomíná Jakeše, říká houslista Šporcl
Český úspěch: Vědci z Liberce odhalili nový lék na covid. Jde o tenký papírek
Další články
reklama
reklama