CNN Prima News maturita

maturita

Výpis příspěvků ke štítku „maturita“

Kurz, který pomůže i ke statisícovým výdělkům každý měsíc? IT rekvalifikace

Jedno z nejžádanějších povolání současnosti? Bez pochyby IT specialista. Na trhu jich stále není dost a vysoká poptávka slibuje kromě solidního výběru pracovních míst také slušné peníze, které si lidé v moderním oboru mohou vydělat. Jak se ale stát IT odborníkem? Má takovou možnosti i člověk, který už škole dávno takzvaně odrostl? Podle Davida Jančíka, spoluzakladatele společnosti ITnetwork, ano. Stačí se zapsat do kurzů, které dokážou pomoci změnit kariéru komukoli, kdo se pro to skutečně rozhodne.

Připraví na přijímačky a maturitu, i s pomocí mobilu. Cermat spustí novou aplikaci TAU

Již v průběhu září se žáci devátých tříd a maturitních ročníků mohou těšit na on-line pomůcku, která jim usnadní přípravu na přijímačky a závěrečné zkoušky. Cermat spustí novou a více moderní aplikaci TAU – TRÉNUJ A UČ SE. Novinka spočívá například v tom, že si úlohy v aplikaci mohou studenti vyplňovat ve svých mobilních telefonech. Zejména rodiče potěší, že TAU bude zcela zdarma, čímž mohou ušetřit na přípravných kurzech.

Vězni si vydělají až 20 tisíc, vrazi odsouzení na doživotí radši pracují jen na cele

Vězeň jako flákající se lenoch? Obrovský mýtus. Mluvčí vězeňské služby Markéta Prunerová v rozhovoru pro CNN Prima NEWS popisuje, že zájem o pracovní místa je mezi odsouzenými – i těmi na doživotí – obrovský. Mnozí z nich si za mřížemi dodělávají maturitu, někteří si ke svým jménům dokonce připisují vysokoškolské tituly. Život ve věznici však není takovou pohodou, jak by se mohlo laikům zdát. Dokazuje to i striktní program, jenž musí dodržovat všichni – od malých zlodějíčků po nejhorší vrahy.

U matematiky pohořel každý desátý maturant. Testy by zvládl i deváťák, říká šéf Cermatu

U státních maturit se letos studenti meziročně zlepšili v češtině a angličtině a zhoršili se v matematice. Uvedl to dnes web Lidovky.cz na základě údajů od Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání (Cermat). V češtině se podíl neúspěšných maturantů snížil oproti loňsku asi o třetinu a v angličtině zhruba o polovinu. V obou případech se pohyboval v jednotkách procent. Nejvíce neúspěšných je nadále v matematice, písemnou maturitu nezvládla více než desetina zkoušených.

Těžká maturita z matematiky? Ke zvládnutí zkoušky stačí učivo ze základní školy, říká expert

Didaktické testy z matematiky nebyly oproti minulým ročníkům náročnější. Na požadovanou úroveň sedmnácti bodů by se měl dostat průměrný žák základní školy. Redakci CNN Prima NEWS to sdělil místopředseda Společnosti učitelů matematiky Eduard Fuchs. Exministr školství Robert Plaga dodal, že na zkoušky se dá připravit, nevýhody však vidí u jednotných přijímaček.

Oblíbená učitelka Martina nepřežila čelní srážku. Maturity svých studentů se nedočkala

Ve středu měla vést své žáky při skládání maturitní zkoušky z angličtiny, jejich velkého dne se ale nedožila. Osmačtyřicetiletá učitelka angličtiny Martina zahynula při úterní srážce mezi obcemi Vráble a Velký Lapáš, když se čelně střetla s protijedoucím vozidlem. Příčinu nehody teď vyšetřují policisté. Žáci Gymnázia sv. Jozefa Kalazanského v Nitře jsou zdrcení. S jejím odchodem se těžko smiřují.

Středoškolák ze Zlína předělává kultovní českou hru Vietcong. Nadchnul i původní tvůrce

Student zlínské střední školy Jakub Hutěčka si pro maturitní projekt vybral nelehký úkol: přepracovat vlastními silami několik misí z kultovní české střílečky Vietcong. Talentovaný mladík se pak na podzim pochlubil prvními plody své práce – zpracoval legendární výcvikovou misi z úvodu hry. Jak dlouho mu trvalo zrealizovat maturitní projekt, s čím vším se musel potýkat a co na jeho iniciativu říkají autoři původní hry? To zjišťoval štáb herního pořadu CNN Prima Gaming.