reklama
CNN Prima News maturita

maturita

Výpis příspěvků ke štítku „maturita“

Letošní maturity dopadly nejlépe za posledních osm let. Neuspěl jen každý dvacátý žák

19. července 2021 17:11
Aktualizováno

Neúspěšnost u státních maturitních testů letos klesla po mimořádném termínu v červenci z květnových 11,2 procenta na 4,9 procenta maturantů. Proti loňsku, kdy neuspělo 17,7 procenta studentů, se tak snížila o 12,8 procentního bodu, informoval Cermat. Úspěšnost byla zatím nejvyšší od roku 2013. Jedním z důvodů může být i fakt, že studentům zdravotnických a sociálních oborů mohl kvůli epidemii covidu místo zkoušky stačit průměr známek za dobu studia.

Maturity po roce pandemie: Studenti se zlepšili v češtině, propadlo jich jen pět procent

7. června 2021 14:53

U státní maturity se letos studenti výrazně zlepšili v didaktickém testu z češtiny. Propadlo jich 4,9 procenta, tedy o 9,3 procentního bodu méně než loni. Z matematiky propadlo letos 16,8 procenta studentů, o 0,8 procentního bodu méně než před rokem. Kvůli výuce na dálku ministerstvo školství v matematice snížilo hranici úspěšnosti testu z 33 procent na 27 procent, jinak by byl zřejmě podíl neúspěšných větší.

PŘEHLEDNĚ: Jaké služby se v pondělí otevřely a od kdy se přestanou nosit roušky?

26. dubna 2021 23:59
Aktualizováno

Od pondělí 3. května pokračuje v Česku rozvolňování vládních opatření proti šíření koronaviru. Otevřely se vybrané služby a do lavic se vrátili žáci druhého stupně základních škol ve vybraných okresech. O otevření obchodů by mělo být jasno po čtvrtečním jednání kabinetu premiéra Andreje Babiše (ANO). Od 10. května budou také platit pozměněná pravidla ohledně nošení roušek a respirátorů.

Umožněte úřední maturity, uložili Plagovi poslanci. Bylo by to nezákonné, reagoval

23. dubna 2021 14:48
Aktualizováno

Sněmovna uložila ministru školství Robertu Plagovi (za ANO), aby do 28. dubna připravil nařízení, kterým umožní středoškolákům letos získat úřední maturitu. Prosadili to v pátek v dolní komoře poslanci ANO a ČSSD. Podle nich by kvůli odkladům obnovení prezenční výuky studenti v krajním případě měli mít možnost získat maturitní známky bez zkoušek podle průměru za studium. Podle ministra jde ale o nezákonný postup.

Proč se musí probrat všechno učivo? Urputný Babiš bojuje za úřední maturitu

28. března 2021 15:02

Nedokážu pochopit, proč pořád lpíme na výkonu a probrání učiva za celý ročník, prohlásil premiér Andrej Babiš (ANO) ve videu zveřejněném na sociálních sítích. Opět zdůraznil, že bude bojovat za takzvanou úřední maturitu. „Jsem urputnej,“ vzkázal předseda vlády. Na základě výpovědí pracovnic z Linky bezpečí poté prozradil pět nejčastějších dětských problémů. Maturity jsou právě jedním z nich. Babiš tak apeluje, aby se brala v potaz zejména psychická pohoda školáků.

Plaga stále odmítá úřední maturitu. Na didaktické testy máte aplikaci, vzkázal

27. března 2021 15:40

Aby se studenti mohli začít připravovat na maturitu, měli by co nejdříve vědět, jaká bude její podoba. Na sobotní tiskové konferenci to uvedl ministr školství Robert Plaga (za ANO). Připomněl, že i nadále odmítá takzvanou úřední maturitu. Ministerstvo prý všem školám doporučilo, aby druhé pololetí maturitních ročníků bylo hlavně přípravou na profilovou část závěrečné zkoušky. Na didaktický test mají studenti k dispozici aplikaci.

Babišovi radí s maturitou 18letý student tíhnoucí k ODS. Premiér mě poslouchá, tvrdí

27. března 2021 05:35

Podobu letošních maturit ovlivňuje i skupina studentů, která se sešikovala za teprve 18letým Jiřím Danielem Trávníčkem. Ten se téměř ze dne na den stal jakýmsi premiérovým vzdáleným poradcem. Andrej Babiš (ANO) mu odpovídá na SMS, aktivně s ním komunikuje a několikrát už se spojili přes videohovor. Trávníček premiérovi tlumočí přání maturantů a Babiš, zdá se, často jeho slova vyslyší.

reklama