CNN Prima News maturanti

maturanti

Výpis příspěvků ke štítku „maturanti“

Hrůzný plán vraždícího studenta z Pardubicka. Policie u něj našla i bomby s pohybovými čidly

Devatenáctiletý student měl na chrudimském internátu připraveno několik dalších bomb, dokonce s pohybovými čidly. Tyto informace měli podle redakce Krimi zpráv CNN Prima NEWS při vyšetřování získat pardubičtí kriminalisté. Ti nadále šetří jeden z nejzávažnějších případů loňského roku: nastražení výbušného systému maturantem střední školy v Pardubicích s následnou vraždou kolemjdoucího a sebevraždou.

Dostali miliardu, je to o snaze, odmítá Gazdík ulevit maturantům. Ti se bojí, že pohoří

Ministr školství Petr Gazdík (STAN) neplánuje úlevy u maturit kvůli covidové pandemii. Žáci posledních ročníků středních škol si přitom stěžují, že byli téměř dva roky na distanční výuce a na závěrečné zkoušky se nemohli dostatečně připravit. Učitelé podle nich dohání učivo na poslední chvíli. Gazdík jim ale vzkazuje, že udělal maximum, a poukazuje na miliardu korun, kterou jeho resort do distanční výuky „nasypal“. Podporu zatím nemají žáci například ani u studentské iniciativy Spravedlivá maturita.

Babišovi radí s maturitou 18letý student tíhnoucí k ODS. Premiér mě poslouchá, tvrdí

Podobu letošních maturit ovlivňuje i skupina studentů, která se sešikovala za teprve 18letým Jiřím Danielem Trávníčkem. Ten se téměř ze dne na den stal jakýmsi premiérovým vzdáleným poradcem. Andrej Babiš (ANO) mu odpovídá na SMS, aktivně s ním komunikuje a několikrát už se spojili přes videohovor. Trávníček premiérovi tlumočí přání maturantů a Babiš, zdá se, často jeho slova vyslyší.

Není to fér, stěžují si medici z vyšších odborných škol. U absolutorií budou bez úlev

Studenti zdravotnických vyšších odborných škol si stěžují, že na rozdíl od maturantů nedostanou žádné úlevy při absolutoriu, kterým studium uzavírají. Stejně jako středoškoláci ze zdravotnických oborů odpracovali stovky hodin v nemocnicích, stejně tak mají povinnou ústní zkoušku z cizího jazyka. Na rozdíl od nich si ale nemohou vybrat, zda ji složí, nebo ne.

Učitelé: Studenti maturity zvládnou. Rozhodování o zkoušce ale nemůžeme nechat na nich

Maturanti podle středoškolských učitelů klasické maturity zvládnou a pedagogové jsou připraveni jim s tím pomoct. Není podle nich ale rozumné nechat rozhodování o tom, jak by měla zkouška vypadat, pouze na studentech. Ti v posledních dnech bojovali za tzv. úřední maturitu a podporoval je i premiér Andrej Babiš. Úřední maturita bude nakonec ale jen pro některé, ostatní budou mít lehčí verzi.

Plaga představil letošní maturity. Úřední bude jen pro některé, testy se posunou

Letošní maturanti nebudou muset skládat ústní zkoušky z češtiny a cizího jazyka, ale mohou je absolvovat dobrovolně. Maturanti, kteří pracují kvůli epidemii covidu v nemocnicích či domovech seniorů, navíc nebudou muset dělat ani státní didaktické testy. Po jednání s premiérem Andrejem Babišem (ANO) představil podobu maturit ministr školství Robert Plaga (za ANO).