reklama
CNN Prima News maturanti

maturanti

Výpis příspěvků ke štítku „maturanti“

Babišovi radí s maturitou 18letý student tíhnoucí k ODS. Premiér mě poslouchá, tvrdí

27. března 2021 05:35

Podobu letošních maturit ovlivňuje i skupina studentů, která se sešikovala za teprve 18letým Jiřím Danielem Trávníčkem. Ten se téměř ze dne na den stal jakýmsi premiérovým vzdáleným poradcem. Andrej Babiš (ANO) mu odpovídá na SMS, aktivně s ním komunikuje a několikrát už se spojili přes videohovor. Trávníček premiérovi tlumočí přání maturantů a Babiš, zdá se, často jeho slova vyslyší.

Není to fér, stěžují si medici z vyšších odborných škol. U absolutorií budou bez úlev

13. března 2021 11:20

Studenti zdravotnických vyšších odborných škol si stěžují, že na rozdíl od maturantů nedostanou žádné úlevy při absolutoriu, kterým studium uzavírají. Stejně jako středoškoláci ze zdravotnických oborů odpracovali stovky hodin v nemocnicích, stejně tak mají povinnou ústní zkoušku z cizího jazyka. Na rozdíl od nich si ale nemohou vybrat, zda ji složí, nebo ne.

Učitelé: Studenti maturity zvládnou. Rozhodování o zkoušce ale nemůžeme nechat na nich

12. března 2021 10:31

Maturanti podle středoškolských učitelů klasické maturity zvládnou a pedagogové jsou připraveni jim s tím pomoct. Není podle nich ale rozumné nechat rozhodování o tom, jak by měla zkouška vypadat, pouze na studentech. Ti v posledních dnech bojovali za tzv. úřední maturitu a podporoval je i premiér Andrej Babiš. Úřední maturita bude nakonec ale jen pro některé, ostatní budou mít lehčí verzi.

Plaga představil letošní maturity. Úřední bude jen pro některé, testy se posunou

10. března 2021 15:56

Letošní maturanti nebudou muset skládat ústní zkoušky z češtiny a cizího jazyka, ale mohou je absolvovat dobrovolně. Maturanti, kteří pracují kvůli epidemii covidu v nemocnicích či domovech seniorů, navíc nebudou muset dělat ani státní didaktické testy. Po jednání s premiérem Andrejem Babišem (ANO) představil podobu maturit ministr školství Robert Plaga (za ANO).

Babiše volit nebudeme, i kdyby nám zařídil lehčí maturitu, vzkazují maturanti premiérovi

10. března 2021 14:59

I kdyby nám Andrej Babiš zařídil lehčí maturitu, hlas ve volbách do Poslanecké sněmovny mu v říjnu nedáme, zní od řady maturantů. Ti tak reagují na nečekanou snahu premiéra zlehčit pro letošní rok maturitní zkoušku kvůli koronaviru, a to i navzdory svému ministrovi a odborné veřejnosti. Studenti lobbují za to, aby byla tzv. úřední maturita, a premiér jim jde zatím na ruku. Kvůli jeho postoji se tak objevily spekulace, že to dělá proto, aby získal nové mladé voliče pro nadcházející parlamentní volby.

Babiš představil tři typy maturit, aby je záhy smetl ze stolu. Není to dobrý návrh, řekl

10. března 2021 11:03

Tři typy maturit, které premiér Andrej Babiš (ANO) představil v úterý večer, nejsou podle něj dobrým řešením současné situace. Vlastní návrh odmítl ve středu dopoledne v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS. Na schůzce s ministrem školství Robertem Plagou (za ANO) chce bojovat za úřední maturitu. Prosazuje model podobný tomu, který loni uplatnilo Slovensko.

reklama