CNN Prima News maturita z matematiky

maturita z matematiky

Výpis příspěvků ke štítku „maturita z matematiky“

Maturita z matematiky z nás technologického lídra neudělá, říká šéf českého ABB

3. srpna 2020 08:15

Češi mívali punc technicky vzdělaného národa. Od nástupu digitálních technologií se na čelo evropského pelotonu ale dostaly skandinávské země. Abychom jejich náskok stáhli, musíme změnit systém vzdělávání. „Člověk našeho století by měl být veden především k adaptabilitě. Nikdo dnes nedokáže předpovědět, jaké povolání bude nejpoptávanější za pět, natož za dvacet let,“ říká Vítězslav Lukáš, generální ředitel českého zastoupení švédsko-švýcarské skupiny ABB. Podle něj by nepomohla ani povinná maturita z matematiky.

Senát schválil zrušení povinné maturity z matematiky

10. června 2020 16:33

Povinná maturita z matematiky od příštího roku zřejmě zavedena nebude. Maturanti nadále budou moci dát přednost zkoušce z cizího jazyka. Schválil to dnes Senát v rámci novely školského zákona po více než dvouhodinové debatě. Státní zkouška se má navíc omezit jen na didaktické testy. Ústní a písemné maturity z jazyků se mají přesunout zpět do škol. Novelu nyní dostane k podpisu prezident.

Z každého matematik nevyroste. Maturity zvyšují počty neúspěšných, říká expert

8. června 2020 17:01

Minulý týden zasedli maturanti po celém Česku do lavic, aby vyplnili písemnou část maturitní zkoušky. Studenti, kteří budou maturovat z počtů, museli projít didaktickým testem z matematiky. Podle pondělních výsledků ho nesplnilo 17,5 procenta studentů. Podle experta na vzdělávání Bohumila Kartouse za to zčásti může také koronavirová pandemie.

Didaktický test z matematiky letos u maturit nezvládlo 17,5 procenta studentů

8. června 2020 14:02

Neúspěšnost u maturit letos proti loňskému roku vzrostla. Podle Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání (Cermat) to souvisí se zatím nejvyšší účastí studentů u maturitních zkoušek. Kvůli opatřením týkajícím pandemie koronaviru letos totiž nikdo z maturantů na konci druhého pololetí nepropadl. Ke zkoušce tak mohli jít všichni studenti posledních ročníků středních škol.

Kartous: Pokud bude maturita z matematiky povinná, výsledky z ní se nezlepší

11. května 2020 23:39

Koronavirová krize ukázala, že se zlepšila komunikace učitelů s rodiči a dětmi. On-line nástroje pomohly žákům rozvíjet osobní odpovědnost. Matematika je důležitá, shodli se Václav Klaus mladší a Bohumil Kartous. Ruská reakce na odstranění sochy Koněva je bizarní a ještě nejsme u konce, míní bývalý český diplomat Vladimír Votápek. Rusko se snaží oživit překonané vidění světa, říká někdejší velvyslanec v Moskvě Petr Kolář.