Maxová v Praze pokřtila svoji knihu. Tománková přiznala, že při jejím čtení plakala

Maxová křtila svou první knihu

Modelka Tereza Maxová pokřtila v centru Prahy svoji knihu. Kromě rodiny se akce zúčastnili také přátelé a kolegové ze světa modelingu. Na jednom se shodli – Tereza není krásná pouze zvenku, ale také zevnitř.

Tereza Maxová křtila svou první knihu v rodné zemi a symbolicky v proslulé kavárně naproti Národnímu divadlu s vyhlídkou na Pražský hrad. „Jsem trošku nervózní, přeci jenom je to dílo pěti měsíců. Dneska ji poprvé držím v ruce, takže ji musím aspoň trošičku prolistovat,“ vysvětlila Maxová.

„Jsem na manželku velmi pyšný. Mohl bych říct o Tereze mnoho věcí. Ona je prostě úžasná žena, matka a parťačka do života. Hodně se směje, ale umí být i vážná. Hodně se usmívá a spokojenou ji dělají maličkosti. A i ona mě dělá velmi šťastným mužem,“ řekl o své ženě Burak Oymen.

Syn Tobias nedorazil

Kromě manžela byla na křtu přítomna řada modelčiných přátel i hostů ze světa modelingu. Jedním z kmotrů se měl stát Terezin nejstarší syn Tobias, který ale kvůli studiu nakonec dorazit nemohl. Jeho roli tak zastoupil herec Jiří Bartoška, který se tak postavil po boku modelčiny maminky. Po ní Tereza zdědila nejen krásu, ale i pozitivní životní nadhled. Vždy je prý spojoval velmi silný vztah.

„Myslím si, že základ je to, že miluji svoje děti. Když ale dělaly něco, co by se mi nelíbilo a nebylo pěkné, tak jsem jim to řekla, i když protestovaly,“ uvedla modelčina maminka Alena Maxová.

Dodala, že Tereza nakonec uznala, že má pravdu. „Teď už má také někdy svoji pravdu, což je v pořádku. Už je zralá žena, takže já jí už teď do toho tolik nepovídám,“ řekla Alena Maxová.

Dojemné vzpomínky z dětství

Moderátorka CNN Prima NEWS Terezie Tománková byla jednou z mála těch, kteří knihu Maxové už četli. „Já se hrozně lehce dojímám a Tereza je velmi citlivá, milující žena a taková přesně ta kniha je, takže mě ty její vzpomínky z dětství dojaly. To, jak popisuje své dospívání v komunismu, dětství a potom svoji cestu do velkého města, je napsáno velmi upřímně a dojemně. Až mě to chvilkami rozplakalo,“ přiznala Tománková.

Fotograf Tomáš Třeštík Maxovou několikrát fotil. „Je to krásná ženská a jsem na to hrozně zvědavý, protože mě zajímají přesahy, když někdo z nespisovatelské profese napíše knížku. Zajímá mě její život a vím, že to je chytrá a šikovná ženská,“ má jasno Třeštík.

Pro herečku Aňu Geislerovou je Tereza „krásný přírodní útvar stvořený něčím, co nás převyšuje. „V ní se toho pojí tolik krásného, velkorysého a moudrého. Je opravdu obdařená samou krásou, laskavostí, a je to v takové kombinaci, která je nebývalá,“ uvedla Geislerová.

„Já jsem velká obdivovatelka Terezy a myslím, že mohu říct, že jsme částečně i kamarádky, protože jsem ambasadorka projektu Teribear Nadace Terezy Maxové. Prostě je pro mě obrovským životním vzorem. Na Terezu nedám dopustit,“ zdůraznila modelka Renata Langmanová.

Tagy: