reklama

Meghan je hloupá husa, která poučovala Brity o feminismu, tvrdí publicista Tomský

Vévodkyni ze Sussexu nazval publicista Alexander Tomský ve vysílání pořadu 360° Pavlíny Wolfové hloupou husou. „Byla to hloupá husa, která samozřejmě nic neuměla a nic nevěděla. Mohla mluvit jen o multikulturní společnosti a komplexech rasismu, které jsou ale typicky americké. Navíc bych ji neustále nesrovnával s Dianou,“ upozorňuje Tomský. Zástupkyně šéfredaktora Expres.cz Barbora Koukalová by ale Meghan husou nenazývala: „Hloupá není. Jejím největším úspěchem však je, že si vzala bohatého muže.“

reklama

Podle publicisty Alexandra Tomského se Meghan od počátku nachází v kolizi s celým britským národem. S tím souhlasí i Koukalová. „Problém začal, když Meghan vstoupila do královské rodiny a zjistila, že nemůže být úplně zticha. Použila svou roli vévodkyně ze Sussexu aby poučovala Brity o globálním oteplování či feminismu. To Britové zkrátka nesnesou,“ říká.

Podle ní Meghan nepochopila roli v královské rodině. „Svou roli brala jako Hollywood, nikoliv jako službu státu. Začala předvádět život v luxusu. Na oslavu narozenin odletěla do Ameriky na náklady britských poplatníků. Bod zlomu také nastal v době, kdy si v jednom z rozhovorů stěžovala na jednu ze svých služebních cest draze oblečena a s ansámblem,“ uvádí Koukalová.

Podle Tomského si zkrátka princ Harry nikdy neměl takovou ženu vzít. „Američanka nemůže pasovat do tisíciletého protokolu. Královská rodina je opravdu zvláštní, je to silný majestát, který proniká do celé společnosti,“ myslí si Tomský. Podle něj navíc Meghan pochází ze špatné rodiny. „Nebyla kultivovaná ani příliš vzdělaná. Nebyla ani zvyklá na takový bulvár, jaký mají ve Velké Británii. Dělali si z ní srandu, ona ji ale neunesla a začala je obviňovat z rasismu,“ doplňuje publicista.

Srovnávat Meghan s Dianou je nesmyslné

Tento týden zveřejnila stanice CBS úryvky rozhovoru prince Harryho a Meghan s americkou moderátorkou Oprah Winfreyovou. Princ Harry v nich uvedl, že „nejvíce se obává toho, že se historie bude opakovat“. Podle Koukalové se však historie rozhodně neopakuje. „Přístup bulváru byl v 90. letech jiný než dnes. Bulvár po smrti Diany prošel sebereflexí. Meghan rozhodně není obětí tisku a bulváru. S Dianou ji není v čem srovnávat,“ upozorňuje zástupkyně šéfredaktora Expres.cz. „Největším úspěchem Meghan je, že si vzala bohatého muže,“ popisuje Koukalová.

I Tomský si myslí, že není na místě srovnávat vévodkyni ze Sussexu s princeznou Dianou. „Je to absolutně nesmyslné. Diana pocházela z vysokého šlechtického rodu a jejím praprastrýcem byl Winston Churchill. Meghan nemohla zapadnout do královské rodiny, je Američanka,“ poukazuje.

Celý rozhovor bude zveřejněn už 7. března. Co v něm přesně zazní a jak zareaguje královská rodina, hosté pořadu 360° Pavlíny Wolfové odhadnout nedokázali. „Myslím si, že nebude královské rodině doporučeno, aby se na pořad dívala. Ale stejně tomu neutečou v médiích,“ říká Koukalová.

Spekulovalo se také o tom, že princ Harry chtěl premiéru rozhovoru odložit kvůli špatnému zdravotnímu stavu prince Phillipa, který už více než týden leží v nemocnici. „Hlavní důvod, proč chtějí, aby o rozhovoru nevěděl princ Phillip je, že se Meghan může otřít o královnu, které však Phillip celý život slouží. Pokud napadnou královnu, mohlo by to jeho zdravotní stav zhoršit,“ podotýká Koukalová.

Tagy:

Hlavní zprávy

Oplotit a bez alkoholu. Za jakých podmínek by nová vláda nechala otevřené vánoční trhy?
Partie

Oplotit a bez alkoholu. Za jakých podmínek by nová vláda nechala otevřené vánoční trhy?

Vláda v demisi premiéra Andreje Babiše (ANO) ve čtvrtek ze dne na den mimo jiné zakázala po celém Česku vánoční trhy. Nastupující kabinet pod vedením Petra Fialy (ODS) s tím ale razantně nesouhlasí. Poslanec Tom Philipp z KDU-ČSL v Partii na CNN Prima NEWS nastínil, za jakých podmínek by mohly být trhy otevřené. Zmínil omezený počet lidí i zákaz konzumace alkoholu, nesouhlasili s ním ale hejtmané.

Vánoční trhy jsou zábava, nejen nákupy. Ve hře jsou i nová omezení, řekl Havlíček

Vánoční trhy nejsou jen otázka nákupů, ale také zábavy při velké koncentraci lidí na jednom místě. To je podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (ANO) důvod, proč vláda přistoupila k jejich zákazu. „Nejedná se o to, že se nakoupí a jde se pryč,“ řekl Havlíček v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Současná vláda prý prozatím nechystá vyhlásit lockdown, další přísná protipandemická omezení však nelze podle Havlíčka vyloučit.

Stodolní, 22.00: Vztek na odmítače, návrat výdejních oken a disko jako uzavřená akce

Slavná ostravská ulice, která údajně nikdy nespí, šla v pátek do hajan v deset večer. Mohla za to nová vládní opatření, kvůli kterým byli hosté vyhnáni z podniků nejpozději ve 22 hodin. A vzápětí na zasněžené Stodolní spílali neočkovaným. „My jsme zodpovědní, odmítači nám ale ode dneška kazí noční zábavu,“ shodli se třeba Vojta, Kamil, Tomáš a Robin před barem Harley's Retro. Za rohem v podniku High Five dál hřímala soukromá diskotéka. A znova se otevřela výdejní okénka, i když jen dvě v celé zábavní čtvrti.

Tamara Kotvalová: Peníze pro mě nikdy nebyly skutečnou motivací

V nitru stále vzpomíná na těžké začátky v Tatrách, které jí poskytly cennou životní lekci, z níž do určité míry čerpá dodnes. Ráda by ji také předala dál svým dětem, zejména staršímu synovi Martinovi. Nic za to ale nežádá. Ví, že si každý z jejích potomků musí jít svou vlastní cestou, stejně jako kdysi ona sama. Ta její ji dovedla až k založení a mohutnému rozvoji společnosti Carollinum, ze které se stal tuzemský lídr v distribuci luxusního zboží.

Vaše návrhy by byly vhodné pro první vlnu, dobré ráno, rýpnul si Havlíček do Rakušana

Současná vláda prozatím nechystá vyhlásit lockdown, další přísná protipandemická omezení však nelze vyloučit. V nedělním pořadu Partie na CNN Prima NEWS to řekl vicepremiér v demisi Karel Havlíček (ANO). Předseda hnutí STAN Vít Rakušan mu vyčetl, že kabinet Andreje Babiše v mnohém zaspal. S tím však Havlíček nesouhlasil: „Vaše návrhy by byly vhodné pro první vlnu, dobré ráno.“

reklama

Domácí zpravodajství

Povolit na českých dálnicích 150 km/h? Nová vláda je pro, na Západě naopak zpomalují

Nastupující vláda Petra Fialy (ODS) navrhuje, aby se na některých úsecích dálnic mohlo jezdit až 150 km/h. Že by čeští řidiči mohli více šlápnout na plyn, však jde proti trendu, kterým se ubírá západní Evropa. V některých státech naopak zvažují snížení nejvyšší povolené rychlosti. V Česku byl navíc již jednou podobný nápad odmítnut. Bývalý ministr dopravy Dan Ťok tehdy upozorňoval, že české dálnice nejsou na vyšší rychlost stavěné.

Před 100 lety se narodil Dubček. Naivka i statečný partyzán, který byl za války raněn

Život Alexandra Dubčeka je příběhem smělých nadějí i hořkých zklamání. Byl populární tváří pražského jara, velkým poraženým okupace ze srpna 1968, faktickým spolupachatelem násilí na demonstrantech o rok později. Ale nejen to. Muž s pověstí ustrašeného naivky, od jehož narození uplynulo přesně 100 let, taky bojoval ve Slovenském národním povstání, později studoval s Gorbačovem. O jeho pestrém osudu vypráví v rozhovoru pro CNN Prima NEWS historik Milan Bárta.

Monika snila o vlastní cukrárně, ale našli jí nádory na mozku. Rodina žádá o pomoc

Málokoho potká v životě větší smůla než devatenáctiletou Moniku Šmahajavou. Před dvěma a půl lety ji trápily zhoršující se bolesti hlavy, magnetická rezonance přinesla drsnou diagnózu: dva nádory na mozku. Dívka podstoupila sedmihodinovou operaci, která bohužel nevyšla. Od té doby statečně bojuje s návratem do běžného života, i přes intenzivní snahu je však stále ležící, špatně mluví, hýbe se velmi omezeně. Moničina rodina se nevzdává, jen žádá o pomoc.

Topolánek: Zeman je v pořádku, nalezl v sobě negativní vlastnosti. Fiala je klidná síla

Petr Fiala je klidná síla, dokáže zvládnout složitý mechanismus vyjednávání mezi pěti stranami, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS o budoucím premiérovi bývalý předseda vlády Mirek Topolánek. Celý proces jmenování podle něj prodloužily zdravotní problémy Miloše Zemana. Topolánek ale prohlásil, že v současnosti je prezident plně v pořádku, protože v sobě nalezl negativní vlastnosti.

reklama