Meghan za návštěvu Texasu schytala tvrdou kritiku. Raději leť za nemocným tátou, píší lidé

Texaské městečko Uvalde se jen těžce vzpamatovává ze šoku

Na vévodkyni Meghan Markleovou se snesla vlna kritiky poté, co ve čtvrtek nečekaně navštívila pietní místo v texaském Uvalde, aby uctila památku 21 obětí střelby na základní škole. Lidé jí na sociálních sítích vytýkali, že se na tragické události chtěla jen zviditelnit. Podle některých by měla spíš navštívit svého otce v nemocnici, který před pár dny prodělal mrtvici.

Vévodkyně ze Sussexu ve čtvrtek zamířila do texaského města Uvalde, aby vzdala hold obětem úterní střelby na základní škole. U provizorního památníku před budovou okresního soudu položila kytici bílých růží. Poté se vydala do komunitního centra, kde probíhá sbírka krve. „Vévodkyně se na cestu vydala jako matka, aby osobně vyjádřila soustrast a podporu komunitě, která prožívá nepředstavitelný zármutek,“ řekl její mluvčí deníku People.

Markleová k památníku dorazila na její poměry skromně oblečená. Na hlavě měla nasazenou kšiltovku a podle deníku Daily Mail neposkytla médiím žádné vyjádření. Většinového ocenění zdánlivě dobrého skutku se ovšem na sociálních sítích nedočkala. „Její pózování před vlastním fotografem považuji za naprosto nechutné,“ napsal jeden z uživatelů Twitteru. A přidali se i další: „Jsem zvyklý na její PR kousky, ale tohle mě už opravdu rozčiluje. Meghan Markleová je absolutně nechutná. Zavražděné děti a jejich učitelé, kteří se je snažili ochránit, nejsou pěšáci ve tvé PR kampani,“ vzkázali jí lidé.

Někteří uživatelé sociálních sítích vévodkyni vytýkali, proč raději nenavštívila svého nemocného otce. „Její táta prodělal před pár dny těžkou mrtvici. Zjevně mu ještě nezavolala, nepřišla s přáním ani bílými růžemi,“ psali. „Jsi bezcitná a tvoje PR je temné. Raději leť za svým otcem a ne do Texasu,“ vzkázali jí další.

Meghan jako princezna lidu? Ne, díky

Otec Meghan Markleové Thomas skončil začátkem týdne v nemocnici s mrtvicí. Informaci potvrdila jeho rodina. Podle médií otec manželky prince Harryho nebyl schopen mluvit. Jak na zprávu reagovala Meghan, sdělovací prostředky neinformovaly. Otec s dcerou mají mezi sebou napjaté vztahy a několik let spolu nemluví.

Velmi kritická byla k Markleové také Jill Kargmanová, autorka knihy Momzillas. „Zní to prázdně a působí oportunisticky. Myslela jsem, že se královských povinností vzdala kvůli soukromí… Její skutek neupozorňuje na tragédii, ale na její očividnou snahu být naší princeznou lidu. Ne, díky,“ uvedla podle deníku Daily Mail spisovatelka.

Někteří dobrovolníci z komunitního centra v Uvalde se však vévodkyně zastávají. „Vůbec jsem netušil, kdo to je. Prostě se mnou mluvila, jako bychom se znaly už léta,“ řekla 40letá dobrovolnice Gloria Contrerasová. „Jen jsme si povídaly, víte, o situaci, co se stalo, co tady děláme. Řekla jsem jí o tom, že jsme lidem rozdávali vodu a krmili je. Mluvily jsme o Texasu a Uvalde a o tom, jaké to je žít v malém městě. Jak jsou tu všichni milí a srdeční a jak je tu hluboce zakořeněná víra,“ sdělila.

Tagy: