reklama

Meghanin otec sepsul svou dceru i Harryho: Hovory o rasismu byly hloupé a zbytečné

Otec vévodkyně a manželky prince Harryho Meghan v ranní show televize ITV ostře kritizoval proběhlý rozhovor šlechtického páru s moderátorkou Oprah Winfreyovou. Thomas Markle považuje diskutované nařčení z rasismu za zbytečné chytání se stébla a vytváření kauzy tam, kde žádná není.

reklama

„Hádám a doufám, že jen někdo položil hloupou otázku. Může to být takhle jednoduché. Někdo prostě položil hloupou otázku a nemusí být hned totální rasista,“ řekl Thomas pro ITV. Reagoval tak na výrok Meghan, která pro americkou CBS uvedla, že se v královské rodině báli, zda nebude mít její syn Archie příliš tmavou pleť.

Thomas souhlasí s tím, aby se celá záležitost prošetřila, přesto předpokládá, že z toho nakonec nic nebude. Informoval o tom web Sky News.

Meghanin otec také zkritizoval načasování dlouho očekávaného rozhovoru. Zatímco Harry s Meghan odkrývali jeden skandál za druhým a podle některých „kydali hnůj“ na královskou rodinu, manžel Alžběty II. ležel a leží v nemocnici. O prince Philipa lékaři pečují již několik týdnů, 99letý šlechtic má zřejmě potíže se srdcem.

Reakce na kontroverzní rozhovor s Harrym a Meghan se různí. Zatímco v Americe většinou oslavují odvahu páru, v Británii píší o špinění monarchie. „Toto interview je absolutně neuctivou zradou královny a celé rodiny. Očekával bych takovou destruktivní účelovou hloupost od Meghan Markleové, ale od Harryho je hanebné, jak potopil svou rodinu i monarchii,“ napsal na Twitter uznávaný hlasatel a spisovatel Piers Morgan.

K tématu

Další hlavní zprávy

Praha

Hanbu Rusku, křičí desítky demonstrantů před ruskou ambasádou v Praze

Hanbu Rusku, křičí desítky demonstrantů před ruskou ambasádou v Praze

Stovka demonstrantů se v neděli sešla před budovou ruské ambasády v Praze a provolávala Rusku hanbu. Demonstranti tak reagovali na důvodné podezření, že do výbuchu v muničním areálu ve Vrběticích v roce 2014 jsou zapleteni ruští agenti. K setkání před ambasádou vyzval předseda hnutí Milion chvilek Benjamin Roll prostřednictvím svého účtu na Twitteru. Příznivců Ruska a odpůrců vyhoštění 18 ruských diplomatů se před ambasádou sešlo krátce po 14. hodině asi deset.

Havlíček: Nedovedu si představit, že by Dukovany stavěli Rusové
Komunista Luzar: Nevyvolávejme ruskou odvetu. Může to skončit špatně
Desítky střeleb za jediný měsíc. V USA umírají lidé na večírcích i v obchodech
Uděláte si obrázek sami, vzkazuje lidem Babiš. Vláda odtajní materiál BIS o Rusku a Vrběticích
reklama
reklama
Pohřeb prince Philipa obrazem: Královna Alžběta v kapli plakala, Harry se usmiřoval

Velká Británie

Domácí zpravodajství

O spojení Rusů s Vrběticemi jsem věděl, říká exministr zahraničí Petříček
Další články
reklama
reklama