CNN Prima News melanom

melanom

Výpis příspěvků ke štítku „melanom“

Fakta a mýty o opalovacím krému: Dermatologové ho doporučují, třetina Čechů jej nepoužívá

17. července 2022 10:53

Spálená kůže, zvětšující se znaménka a citlivá pokožka. To všechno jsou faktory, které ukazují, že to lidé na sluníčku přehnali. Podle některých průzkumů více než 30 % Čechů během léta opalovací krémy nepoužívá. Experti oslovení reportéry CNN Prima NEWS však mazání důrazně doporučují. Zároveň vyvracejí několik mýtů, které odpůrci v souvislosti s opalováním často zmiňují.

Revoluce v léčbě rakoviny: Vakcína je na obzoru, BioNTech už ji testuje na lidech

7. srpna 2021 05:26

Co mohlo dříve působit jako naprosté sci-fi, začíná se stávat realitou. V červnu došlo k prvnímu testování očkování proti melanomu, nejzávažnějšímu typu rakoviny kůže. Přispěla k tomu také pandemie nemoci COVID-19, díky které nastal v uplynulém roce značný progres ve vývoji takzvaných mRNA vakcín. Lidé by tak v budoucnu mohli být chráněni proti jednomu z nejčastějších druhů rakoviny.

Rakovina kůže je také daň za časté opalování bez ochrany. Kdo je nejvíce ohrožený?

25. července 2021 06:48

Rakovina kůže patří mezi časté onkologické onemocnění. Lidí s tímto typem karcinomu stále přibývá. Přitom prevence v podobě dostatečné ochrany před sluncem a pravidelných prohlídek kožních znamének je v tomto případě stěžejní. CNN Prima NEWS oslovila onkologa Radka Lakomého, který popsal, jak poznat rizikové znaménko a jaké jsou možnosti léčby v případě zhoubného melanomu.

Zákeřná rakovina kůže: Pozor na tyto mýty, které vám mohou uškodit

24. května 2020 06:15

Naše kůže je nám stále na očích, je tak lehké sledovat, jestli se na ní neděje něco neobvyklého. Potřebujeme k tomu ale správné informace. V onkologii a dermatologii – stejně jako v jiných odvětvích lékařství – panuje řada mýtů a stereotypů, které nejenže nejsou pravdivé, ale pokud je navíc lidé berou vážně, mohou si velmi výrazně uškodit, nebo dokonce ohrožovat život.