reklama

Čekají nás vedra. V sobotu by teplota mohla přesáhnout tropickou hodnotu

Meteorologové upravili výstrahu před vysokými teplotami v pátek a v sobotu. V pátek odpoledne bude přes 30 stupňů, horka zasáhnou především sever a západ Čech a jihu Moravy, v sobotu už bude vedro v celé České republice.

reklama

V pátek horka udeří především v Plzeňském, Ústeckém a Jihomoravském kraji a také na Českolipsku. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) pro tyto regiony platí od poledne až do 18 hodin. Odpoledne se mohou teploty vyšplhat až nad 31 stupňů.

Sobotní varování před vysokými teplotami už se týká většiny Česka. Nebezpečí podle meteorologů hrozí v Praze, Středočeském, Jihočeském, Plzeňském, Ústeckém, Libereckém, Královéhradeckém, Pardubickém a Jihomoravském kraji znovu od poledne do šesti večer. I v sobotu mohou teploty překročit tropickou hodnotu.

Během obou dnů odborníci doporučují dodržovat pitný režim, vyhnout se slazeným a alkoholickým nápojům a pít především minerální vody. Lidé by také přes poledne a odpoledne měli omezit tělesnou zátěž a nenechávat děti nebo zvířata na přímém slunci, případně v autech.

Vedro bude podle meteorologů v Česku i v neděli a na začátku příštího týdne. Výstrahu na další dny zatím ČHMÚ nevydal, předběžně ale před vysokými teplotami varuje znovu velkou část Čech a jižní Moravu.

K tématu

Další hlavní zprávy

Adam Vojtěch

Vojtěch měl skončit už v lednu, vědomě lhal, nešetřil končícího ministra Milan Kubek

Vojtěch měl skončit už v lednu, vědomě lhal, nešetřil končícího ministra Milan Kubek

  • Aktualizováno

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) měl být vyhozen už v zimě, reagoval na pondělní rezignaci ministra Prezident České lékařské komory Milan Kubek. Ztratil podle něj důvěru odborné veřejnosti. S tím ale zcela nesouhlasí další odborníci. Například podle prezidenta České stomatologické komory Romana Šmuclera udělal hodně pro pacienty, ale měl pekelné PR. Vojtěcha chválí také epidemiolog Rastislav Maďar.

Nehody

Dálnici D1 blokuje vážná nehoda, na 210. kilometru se srazilo šest aut, včetně kamionů

Dálnici D1 blokuje vážná nehoda, na 210. kilometru se srazilo šest aut, včetně kamionů

  • Aktualizováno

Hromadná nehoda šesti aut uzavřela dnes krátce před polednem dálnici D1 před exitem 210 u Holubic na Vyškovsku. Dálnice ve směru na Prahu je neprůjezdná, v opačném směru se tvoří kolony. Policisté dopravu odklání na exitu 210. Objízdná trasa vede po silnici 430, auta se vrací na dálnici na Rohlence, řekl policejní mluvčí Petr Vala. Tři lidé jsou zranění, na místě zasahuje pět posádek záchranářů včetně vrtulníku.

Rozhovor

Šmucler: Vojtěch byl jeden z nejlepších ministrů. Na COVID-19 si za měsíce nikdo nevzpomene

Šmucler: Vojtěch byl jeden z nejlepších ministrů. Na COVID-19 si za měsíce nikdo nevzpomene

Ministr Adam Vojtěch (za ANO) byl jedním z těch nejlepších, prohlásil prezident České stomatologické komory Roman Šmucler. A to i přesto, že je kritikem velké části vládních nařízení v souvislosti s koronavirem. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS uvedl, že ale nikdy nekritizoval ministra přímo, ale spíš lidi kolem něj a PR, které měl. To, že resort nově povede epidemiolog a bývalý náměstek na zdravotnictví Roman Prymula, bere jako logickou věc, protože pandemii v podstatě řídil od počátku. Navíc dodal, že na COVID-19 si stejně za půl roku nikdo nevzpomene.

reklama
Platy učitelů vzrostou v příštím roce o devět procent, oznámili ministři
reklama
reklama
Prymula: Denně bude osm tisíc nakažených. Milion nemocných ale nedopustíme

Partie

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama