horko

Výpis příspěvků ke štítku „horko“

Česko znovu trápí extrémní vedra. Jak přežít tropy ve zdraví a na co si dát pozor?

5. srpna 2022 17:41

Česko se opět potýká s extrémním vedrem. Podle meteorologů se teploty během pátečního dne vyšplhaly až k tropickým 36 °C. Lepší to nebude ani v nadcházejícím týdnu. Ačkoliv se o víkendu mírně ochladí, se studeným počasím rozhodně nepočítejte. Teploty se totiž budou pohybovat mezi 25 a 29 °C. Jak zvládnout horko a na co si dát pozor?

Likvidace požáru v Českém Švýcarsku se opožďuje. Zásah hasičů komplikuje horko a sucho

5. srpna 2022 13:02

Tropické teploty komplikují hasičům práce na likvidaci požáru v Českém Švýcarsku. Podle generálního ředitele hasičského sboru Vladimíra Vlčka není jasné, kdy k likvidaci požáru dojde. Podle předpokladů to mělo být v pátek. Obyvatelé z evakuovaného Hřenska a jeho dalších částí Mezné a Mezní Louky se proto stále nemohou vrátit do svých domovů.

MAPA: Pražské inferno zažijete v Holešovicích či u O2 Areny. Proč tam panují větší vedra?

4. srpna 2022 06:36

S extrémními vedry není ani zdaleka konec. Naopak může být ještě hůř, varuje Evropská kosmická agentura (ESA). Ta zveřejnila satelitní snímky několika evropských měst včetně Prahy, které ukazují místa s největšími „tepelnými ostrovy“. Podle ESA jsou teplotní rekordy pouhou krutou připomínkou toho, co lidstvo čeká v následujících letech. Kde v Praze panují nejdrsnější horka a proč jsou tam vyšší teploty než ve zbylých částech metropole?

Vedro v Česku nemá slitování. Seniorka zkolabovala na túře, experti varují i před frontami

21. července 2022 08:19

Je známou pravdou, že extrémní teploty nejvíce ohrožují malé děti a seniory. Lidé už jsou ale poučenější a většinou se snaží dodržovat alespoň pitný režim. V ojedinělých případech přesto může mít přehřátí i fatální následky. Že turistika v těchto dnech skutečně není rozumný nápad, potvrzuje případ 86leté seniorky, která si vyšla s kamarádkou na túru a zkolabovala.