reklama

Meteorologové: Sever a východ Česka potrápí náledí. Jak to bude se sněhem?

Meteorologové varují před náledím a zmrazky na severu a východě republiky. Lidé se podle nich mají připravit na dopravní komplikace. Mrznout bude i v následujících dnech.

reklama

Na některých místech se lidé dnes ráno probudili do jedné z prvních sněhových nadílek. Sněhové přeháňky v noci zasáhly například Krkonoše, Jesenicko a Šumpersko. Na Sněžce bylo ráno minus sedm stupňů Celsia. V nižších polohách na východě Čech slabě mrzlo.

Podobný ráz počasí by měl vydržet i během příštího týdne. Meteorologové dokonce od nedělního večera do pondělního rána vydali výstrahu před tvorbou náledí a zmrazků na severu a východě republiky.

„Na neošetřených komunikacích hrozí problémy v dopravě a zvýšená nehodovost,“ uvedl ČHMÚ. Lidé by se venku měli pohybovat opatrně, starší nebo méně pohybliví by měli omezit vycházení ven. Výstraha platí pro Liberecký kraj, severní a východní část Královéhradeckého kraje a v Pardubickém kraji pro Orlickoústecko. Dále náledí hrozí v Olomouckém, Zlínském a v Moravskoslezském kraji.

Jaké počasí nás čeká v týdnu?

Přes den by pak teploty neměly vystoupit nad 3°C a ráno se můžeme těšit na ojedinělé slabé sněžení. Úterý bude ve znamení zatažené až oblačné oblohy a ojediněle se můžou objevit mrznoucí mlhy. Rtuť teploměru se bude pohybovat mezi -2 až 2 °C.

Ve středu nás podle meteorologů čeká zataženo až oblačno. Ojediněle i polojasno. Někde by se mohlo objevit slabé sněžení a v polohách pod 300 metrů budou srážky smíšené. Teploty se budou pohybovat v rozmezí od -2 do 2 °C. I ve čtvrtek nás čeká podobné počasí. Na Českomoravské vrchovině se podle meteorologů bude místy tvořit náledí nebo námraza. Rtuť teploměru se v maximech vyšplhá ke 3 °C.

Tagy: sníh ČHMÚ výstraha meteorologové náledí zmrazky

Další hlavní zprávy

Názory

Komentář: Flákanec Volný není nejostřejší tužka v penále. I tak se jeho ubohosti tleská

Komentář: Flákanec Volný není nejostřejší tužka v penále. I tak se jeho ubohosti tleská

Známý intelektuální velikán a nezařazený poslanec Lubomír Volný se ve čtvrtek ve Sněmovně znovu postaral o nebývalý rozruch. Přímo v jednacím sále, kam vyrazil ve vytahaném triku a bez roušky, profackoval pár svých kolegů, protože mu nedovolili mluvit. Nejen slovy „jestli tady pudeš, dostaneš flákanec“ opět prokázal, že by tak složitou disciplínu, jakou je mluvené slovo, měl přenechat jiným. Mnohem více pozornosti než samotný incident si zaslouží fakt, že i Volný reprezentuje jistou část české společnosti, která podobnému chování tleská.

Ostuda jedince, řekl Zaorálek k Volného agresi. Politolog: Reflektuje to společnost
Prymula: Česku s novou mutací hrozí čtvrtá vlna. Je na nás, jak bude katastrofická
reklama
reklama
Bitka a pěsti ve Sněmovně. Poslanci se porvali kvůli rouškám

Sněmovna

Domácí zpravodajství

Žáci prvního stupně se do lavic vrátí začátkem února, odhaduje ministr Blatný
Volný je magor, jeho idiotské a hulvátské chování je ubohé, říkají poslanci
Další články
reklama
reklama