CNN Prima News Mexico City

Mexico City

Výpis příspěvků ke štítku „Mexico City“

V Mexiku se zřítila nadzemní část metra. Nejméně 24 mrtvých a desítky zraněných

Aktualizováno

V hlavním městě Mexika se v pondělí v noci pod tíhou soupravy metra zřítil most vedoucí pět metrů nad rušnou silnicí. Vagony metra se společně s nosníky propadly a uvěznily desítky lidí. Záchranné složky potvrdily 24 mrtvých a 50 zraněných, sedm z nich je v kritickém stavu. Mezi oběťmi jsou i děti. K neštěstí došlo v jihozápadní části města na lince metra 12, která se dlouhodobě potýkala s vážnými konstrukčními vadami.

Koronavirus decimuje Latinskou Ameriku, covid je zabijákem číslo jedna v pěti státech

Dárky na poslední chvíli? Nikoliv pro obyvatele hlavního města Mexika. To se rozhodlo pro lockdown. Důvodem je rostoucí spirála nakažených a přeplněné nemocnice. Děsivá situace ale panuje i v ostatních latinskoamerických zemích. Nemoc COVID-19 je zabijákem č. 1 v pěti z nich. Na podfinancované zdravotnictví a nedostatek plicních ventilátorů doplácí nejvíce obyvatelé Peru.

Tři roky od tragického zemětřesní v Mexiku. Země si připomněla stovky obětí

V mexickém hlavním městě Mexico City v sobotu proběhl pietní akt na uctění obětí dvou smrtelných zemětřesení, která se udála v tentýž den v rozpětí 32 let. Při zemětřesení v roce 2017 zemřelo jen v hlavním městě 228 lidí. Mezi oběťmi bylo také 19 žáků soukromé školy. Jako zodpovědná za jejich úmrtí byla nedávno obviněna ředitelka a majitelka školy.

Když stát vede populista: Mexiko za svou politiku v době pandemie tvrdě zaplatí

Ještě před několika týdny objížděl mexický prezident Andrés Obrador jednotlivé regiony země a se svými příznivci se objímal a líbal. Výtky o tom, že se chová nezodpovědně a nejde lidem příkladem, odbýval tvrzením, že se chová podle doporučení lékařů. Vláda sice již na začátku tohoto měsíce začala zavádět řadu preventivních opatření proti pandemii koronaviru, podle kritiků ale pozdě a v nedostatečné míře. Obrador navíc jako jeden z mála světových lídrů odmítl jakýmkoliv způsobem podpořit podnikatele, a ještě je obvinil z neplacení daní. Peníze chce namísto toho rozdávat pouze chudým. Situaci nepomáhá ani fakt, že mexický zdravotní systém se nachází v rozkladu.