CNN Prima News Michal Koudelka

Michal Koudelka

Výpis příspěvků ke štítku „Michal Koudelka“

Jaké plány má nově zvolený prezident Pavel a kdy proběhne schůzka se Zemanem?

3. února 2023 12:29

Zvolený prezident Petr Pavel v pátek vystoupí před novináře, aby shrnul uplynulý týden. Oznámí také své plány na následující období. Na konci ledna a začátkem února stihl Pavel hned několik schůzek s vládními představiteli nebo ústavními činiteli. Naopak setkání s dosluhující hlavou státu Milošem Zemanem zatím domluvené není. Podle dřívějšího Pavlova vyjádření by si příští týden on i jeho tým měli vzít na několik dní volno. Tiskovou konferenci můžete od 13:00 sledovat zde v článku.

Pavel se začíná podobat Zemanovi. Chybí mu klid a řád, lační po pomstě, míní experti

2. února 2023 23:15

Petr Pavel se po zvolení prezidentem pustil do práce. Expert na justici Petr Dimun v pořadu 360° na CNN Prima NEWS uvedl, že některé jeho schůzky mohou působit jako obcházení zvyklostí. S šéfredaktorem týdeníku Echo Daliborem Balšínkem a komentátorem MF Dnes Miroslavem Koreckým se pak shodl na tom, že Petr Pavel se do úřadování pustil příliš rychle a v jistých ohledech se podobá Miloši Zemanovi. Balšínek pak dokonce zmínili, že Pavlovi chybí slibovaný klid a řád a že lační po pomstě.

Pavel do toho vtrhl jako velká voda, měl by se mírnit. Ještě nemá pravomoci, říká expert

1. února 2023 14:49

Petr Pavel by měl být v některých tématech umírněnější, myslí si politolog Lukáš Jelínek. V pořadu K věci připomněl, že až do své inaugurace nemá nastupující prezident žádný mandát. Spory vyvolává jeho pondělní komunikace s prezidentkou Tchaj-wanu či rozhodnutí jmenovat ředitele Bezpečnostní informační služby Michala Koudelku generálem. Zahraniční pozorovatelé se podle Jelínka nyní mohou ztrácet v tom, čí vyjádření je oficiálním stanoviskem České republiky.

Pavel se zúčastní březnové schůze Senátu. Zeman tak neučinil devět let

1. února 2023 07:01

Nově zvolený prezident Petr Pavel se setkal s premiérem Petrem Fialou, předsedou Senátu Milošem Vystrčilem (oba ODS) a šéfkou Sněmovny Markétou Pekarovou Adamovou (TOP 09). Předmětem jednání byla diskuse o možnostech budoucí spolupráce. Vystrčil potvrdil, že se Pavel zúčastní schůze Senátu, která proběhne 29. března. Dosluhující prezident Miloš Zeman nebyl na schůzi horní komory Parlamentu devět let.

Pavel potvrdil plán jmenovat Koudelku generálem. Šéfa BIS chce povýšit co nejdříve

31. ledna 2023 11:29
Aktualizováno

Nově zvolený prezident Petr Pavel redakci CNN Prima NEWS poskytl rozhovor, ve kterém potvrdil své plány jmenovat ředitele Bezpečnostní informační služby (BIS) Michala Koudelku generálem. A to co nejdříve. Miloš Zeman, dosluhující hlava státu, jeho povýšení opakovaně odmítal. Pavel se s ředitelem BIS sešel v pondělí a nastavil vztahy a další spolupráci.

Šéf BIS Koudelka se dočká povýšení, potvrdil Pavel. Nový prezident ho jmenuje generálem

30. ledna 2023 23:02

Zvolený prezident Petr Pavel chce jmenovat šéfa BIS Michala Koudelku při nejbližší příležitosti generálem. Potvrdil to v pondělí České televizi. Dosluhující prezident Miloš Zeman odmítal Koudelku opakovaně povýšit a o BIS se vyjadřoval jako „o čučkařích“. Pavel se v pondělí s Koudelkou sešel, aby probrali nastavení vztahů a další spolupráci. Pavel počítá s pravidelným setkáváním.

ANO má čtyři kandidáty na prezidenta, říká Babiš. Za prioritu ale považuje návrat do vlády

21. září 2022 06:34

Hnutí ANO má čtyři možné uchazeče o post prezidenta. V rozhovoru to ČTK řekl předseda ANO a bývalý premiér Andrej Babiš. Jsou jimi šéfka klubu Alena Schillerová, první místopředseda hnutí Karel Havlíček a bývalý šéf Sněmovny Radek Vondráček. Čtvrté jméno prozradit nechtěl. Babiš chce sám své rozhodnutí o kandidatuře oznámit v druhé polovině října.

Dostanou bratři Mašínové Řád bílého lva? Sněmovna na něj navrhla i Zelenského a Koudelku

17. června 2022 13:46

Na udělení nejvyššího státního vyznamenání Řádu bílého lva v pátek Sněmovna navrhla prezidentu Miloši Zemanovi šestici členů protikomunistické odbojové skupiny bratří Mašínů nebo ředitele Bezpečnostní informační služby (BIS) Michala Koudelku. Prezident už sedmkrát odmítl Koudelku jmenovat na návrh vlád do hodnosti generála. V seznamu adeptů na nejvyšší ocenění figuruje také ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Zeman už začátkem března oznámil, že se tomuto návrhu rozhodl vyhovět.

Ani se nepodíval a návrh roztrhal. Zeman ani posedmé nejmenoval Koudelku generálem

28. dubna 2022 18:10

Prezident Miloš Zeman znovu nejmenuje ředitele Bezpečnostní informační služby (BIS) Michala Koudelku generálem. Hospodářským novinám (HN) to řekl mluvčí vlády Václav Smolka. Kabinet navrhoval Koudelku na povýšení už posedmé. Zeman ale má proti kontrarozvědce a Koudelkovi dlouhodobě výhrady. Zdroj HN uvedl, že prezident se na návrh tentokrát „ani nepodíval a roztrhal ho“.

Projde Koudelka u Zemana? Změnil postoj k Rusku, může otočit i teď, myslí si Bartoš

20. dubna 2022 22:18

Projde u prezidenta Miloše Zemana sedmý pokus na jmenování ředitele Bezpečnostní informační služby (BIS) Michala Koudelky generálem? Ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti) v pořadu 360° na CNN Prima NEWS nastínil, že když Zeman změnil po invazi na Ukrajinu postoj k Rusku, může otočit i teď. Jiní politici ale odhadují, že verdikt vynese až další prezident.