reklama
CNN Prima News Michal Koudelka

Michal Koudelka

Výpis příspěvků ke štítku „Michal Koudelka“

I přes Zemanovu kritiku. Vystrčil v Senátu vyznamenal šéfa BIS Koudelku

28. září 2021 20:44

Pověřený ředitel Bezpečnostní informační služby Michal Koudelka, architektka Eva Jiřičná a dramatik, skladatel, textař a režisér Jiří Suchý patří mezi 15 osobností, které v úterý v Senátu získaly stříbrnou medaili předsedy horní komory. Ocenění, které bylo udělováno už podesáté, jim předal předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS).

Stropnický: BIS nevěřím, je orientovaná na USA. Do Afghánistánu jsme vůbec neměli lézt

30. srpna 2021 15:26

Bývalý předseda Zelených a nynější dvojka na kandidátce ČSSD v Praze pro říjnové volby do Poslanecké sněmovny Matěj Stropnický říká, že v Bezpečnostní informační službu nemá důvěru. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS dále například zmínil, že Česko se mise v Afghánistánu vůbec nemělo účastnit, jednotky zahraniční aliance pak označil za „okupační sílu“.

Opozice: Lže buď Babiš, nebo Zeman. Jejich přestřelka o BIS je trapná a nahrává Rusku

29. srpna 2021 17:47

Spor mezi prezidentem Milošem Zemanem a premiérem Andrejem Babišem (ANO) je podle šéfa hnutí STAN Víta Rakušana trapný. Zatímco je Bezpečnostní informační služba (BIS) a její šéf Michal Koudelka pod tlakem, radují se cizí mocnosti jako Rusko, řekl v pořadu Otázky Václava Moravce na České televizi. Podle předsedy ODS je znepokojující, že jeden ze dvou zmíněných nejvyšších ústavních činitelů lže.

Babiš: Že jsme promoření, teď bude výhoda. Vizuály, kde jsem za zlo, mě šokovaly

28. srpna 2021 21:18

Premiér Andrej Babiš (ANO) se pustil do koalice Spolu. Předseda ODS Petr Fiala podle něj zradil své voliče i program, protože spolupracuje s „pirátským béčkem“ TOP 09, řekl v rozhovoru s deníkem Právo. Dodal, že opoziční volební koalice mají v programu jen antibabiše, prý ho také šokovaly předvolební vizuály, kde je vyobrazen jako zlo. Přitom prý občanským demokratům pomohl zrušit superhrubou mzdu.

Žádného nejvyššího ústavního činitele jsme neodposlouchávali, odmítl Koudelka obvinění

26. srpna 2021 11:42

Ředitel Bezpečnostní informační služby Michal Koudelka před sněmovní komisí kategoricky odmítl obvinění, že služba měla odposlouchávat nejvyšší ústavní činitele. Po zhruba hodinovém jednání sněmovní komise pro kontrolu BIS to řekl její předseda Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL). Koudelka podle něj uvedl, že BIS své zákonné povinnosti neporušila. Obvinění padla během víkendu ze strany prezidenta Miloše Zemana.

Zeman kontra Babiš: Odposlechy v okolí prezidenta jsem nezastavil, trvá na svém premiér

24. srpna 2021 16:38

Premiér Andrej Babiš (ANO) odmítl, že by prezidentovi Miloši Zemanovi řekl, že zastavil odposlechy lidí v jeho nejbližším okolí. Vyloučil i to, že by u jeho setkání s hlavou státu mohl být kancléř Vratislav Mynář. Babiš to v úterý řekl ČT. Zeman o víkendu v rozhovoru pro Blesk řekl, že mu předseda vlády za přítomnosti kancléře sdělil, že odposlechy zastavil.

Jednou ve funkci a do důchodu, hotovo dvacet. Šándor má o budoucnosti šéfa BIS jasno

24. srpna 2021 08:51

Mediální přestřelka prezidenta a premiéra České republiky ohledně budoucnosti šéfa BIS je nešťastná. Těmito slovy zhodnotil aktuální dění bezpečnostní poradce Andor Šándor. V pořadu CNN Prima NEWS 360° dále upozornil, že je nepřípustné, aby ve funkci někdo zůstával více než jedno období. Z hlediska bezpečnosti bychom se podle něj měli učit od jiných zemí.

Zemanův kancléř Mynář: BIS opakovaně odposlouchávala a sledovala i mě

23. srpna 2021 21:33

BIS opakovaně odposlouchávala a sledovala i mě, zdůraznil v pořadu 360° televize CNN Prima NEWS kancléř prezidenta Miloše Zemana Vratislav Mynář. Reagoval tak na prohlášení prezidenta, že bezpečnostní informační služba (BIS) odposlouchávala lidi z jeho okolí. Podle opozice jde ale o další z útoků Zemana na šéfa civilní kontrarozvědky Michala Koudelku.

reklama