Kruh se uzavřel. Superžolíkovi Schumacherovi bude šéfovat bývalý inženýr legendárního otce

Dva roky a dost. Pro Micka Schumachera se sezonou 2022 skončilo angažmá v týmu Haas, vypadl z 20členné sestavy stálých pilotů formule 1. Ale královnu motorsportu neopouští, získal speciální pozici dvojitého rezervního jezdce. Po Mercedesu najal mladého Němce i McLaren, čímž se uzavírá kruh. V britské stáji totiž bude Schumacherovi šéfovat Andrea Stella, jenž před 20 lety pečoval jako inženýr o Mickova fenomenálního otce Michaela.

Jako „superžolíka“ lze momentálně nazvat Micka Schumachera. Když nebude moct do Grand Prix naskočit jeden z dvojice pilotů kolosu Mercedes – tedy George Russell a Lewis Hamilton – je připraven záskok s celosvětově známým příjmením. Rezervním závodníkem německého týmu se stal už v prosinci.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Schumacherův stav dál halí tajemství. Bude vždy součástí mého života, říká exšéf Ferrari

Pakt s Mercedesem je ale poměrně benevolentní, protože ve středu oznámila stáj McLaren, že Schumacher bude krýt záda i jejím jezdcům, tedy Landovi Norrisovi a Oscaru Piastrimu. „Vítej v naší rodině, Micku,“ přivítal zaměstnavatel nového člena.

Hlavu formulové rodiny McLaren představuje čerstvě Andrea Stella, čímž se uzavírá jeden zajímavý příběh. Mezi lety 2002 až 2006 totiž působil jako výkonnostní inženýr Mickova otce Michaela Schumachera. Byly to sezony, kdy se „Schumi“ s červeným vozem Ferrari nacházel na vrcholu slávy a posbíral poslední tituly světového šampiona, jejichž počet se zastavil na čísle 7.

Na konci letošního roku to bude už deset let, co měla sportovní legenda fatální nehodu na lyžích ve francouzských Alpách. Informace o zdravotním stavu Schumachera jsou kusé, rodina nechce do světa pouštět cokoliv detailnějšího.

Nicméně v loni vydaném dokumentu Schumacher právě Mick se slzami v očích popisuje, jak by tátovi rád povyprávěl o tom, co nyní dělá. Ve chvíli, kdy začal Michaelův nekonečný boj o život, závodil jeho tehdy 14letý syn pouze v motokárách. Přes různé seriály se propracoval až na Olymp motosportu, do formule 1.

Před sezonou 2021 dostal smlouvu od amerického týmu Haas, v premiérovém ročníku se marně snažil vyždímat něco navíc z nekonkurenceschopného vozu. Loni už sice monopost neměl rezervované místo na chvostu pole, nicméně Schumacher nepřesvědčil své šéfy dostatečně a jeho místo pro letošek převzal krajan Nico Hülkenberg.

„Nechci zakrývat, že jsem velmi zklamaný. Nebyla to hladká cesta, ale neustále jsem se zlepšoval a jsem přesvědčený, že do formule 1 patřím,“ mrzelo Schumachera v listopadu.

Díky pozici dvojitého záskoku ale zůstává F1 velmi blízko.

Tagy: