Trpícího Schumachera chtěl zradit blízký přítel. Média mají s rodinou jasnou dohodu

Od konce roku 2013 neviděla veřejnost žádnou novou fotografii Michaela Schumachera. Snímek legendy, kterou před více než devíti lety potkala fatální nehoda na lyžích, přitom měl vzniknout, ale média napříč Evropou odmítla nabízený materiál od blízkého přítele sedminásobného šampiona formule koupit. Podle nově zveřejněných informací z Německa mezi tamními médii platí nepsaná dohoda, že o stavu Schumachera se nepíše. I když by informace byly.

Ačkoliv tomu bude letos už 10 let od chvíle, co se Michaelu Schumacherovi změnil život, stále platí to stejné – rodina střeží své soukromí, jak je jen možné. Ani loňský očekávaný dokument nazvaný podle příjmení slavného jezdce nepřinesl jasnou odpověď na to, jak se nyní ikoně daří.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Emoce a slzy. Schumacherova žena i dcera při přebírání vyznamenání neskrývaly dojetí

Zvědavost veřejnosti je tak velká, že se ji v roce 2016 pokusil využít blízký Schumacherův přítel. Jako jeden z mála měl přístup do zázemí rodiny a web Daily Mirror informuje o tom, že pořídil fotografie, na nichž se nacházel bývalý pilot formule 1 ležící na posteli. Do různých redakcí v Evropě rozesílal nabídku v přibližném znění: „Za jeden milion liber (v tehdejším kurzu 35,8 milionu korun) vám poskytnu materiál, který nikdo jiný nemá.“

Tato zrada ale dokonána nebyla, žádná soukromá fotografie se nikdy nikde neobjevila.

Nepodlehli ani novináři, kteří jsou zároveň krajany nyní 54letého Schumachera, a proto by měli chtít reportovat o stavu rodáka z Hürthu více než kdokoliv jiný. Ale respektují přání rodiny, ačkoliv mají informace, které by prodávaly, jak podotkl Michael Schmidt z magazínu Auto Motor und Sport.

„Obdrželi jsme žádost od příbuzných. Chápeme, že chtějí snížit dosah podobných textů. Znal jsem Michaela dobře, znám i jeho ženu Corinnu. A obejdu se bez senzačních příběhů nebo chytlavých titulků. Máme nějaké informace o stavu Michaela Schumachera a o tom, jak se vyrovnává s obdobím po nehodě. Mezi novináři jsme se ale shodli, že mu něco dlužíme a nebudeme o tom psát ani mluvit,“ konstatoval Schmidt.

Osudový den přišel 29. prosince roku 2013. Při lyžování ve francouzských Alpách na neupravené sjezdovce utrpěl Schumacher vážný úraz hlavy. Později nemocnice v Grenoblu vydala prohlášení, že se vítěz 91 Grand Prix v F1 nachází v kómatu a podstoupil dvě operace. Na začátku roku 2014 začali lékaři s probouzením a 16. června opustil hvězdný pacient nemocnici v bdělém stavu.

Míra Schumacherovy samostatnosti, pokud vůbec nějaká je, zůstává zahalena tajemstvím. Ve zmiňovaném dokumentu se ale syn velikána motosportu Mick svěřil, že by si moc rád s otcem popovídal o tom, co nyní dělá, což nenaznačovalo pozitivní zprávy.

Tagy: