CNN Prima News Mike Pompeo

Mike Pompeo

Výpis příspěvků ke štítku „Mike Pompeo“

Trump se s prohrou smířit nehodlá. Poodhalil nástupce, Chicago přirovnal k Afghánistánu

15. července 2021 17:56

Bývalý americký prezident Donald Trump neustoupí. V interview pro Fox Nation kategoricky odmítl, že by poslední prezidentské klání prohrál. Volby označil za „zmanipulované“ a „zfalšované“. Exprezident také kritizoval migrační politiku svého následovníka, stejně jako bezpečnostní situaci v amerických městech. Současné Chicago neváhal přirovnat k Afghánistánu. Trump se rovněž plánuje zapojit do nadcházejících kongresových voleb. V nich se chce zaměřit na podporu lidí, kteří ponesou „jeho myšlenku“.

Skandál v USA: Vládní epidemiolog měl zamlčovat informace o vzniku covidu v Číně

7. června 2021 19:44

Americký epidemiolog a poradce prezidenta Joea Bidena, doktor Anthony Fauci, se dostal pod tlak. Server Buzfeed zveřejnil část jeho mailové korespondence s prezidentem neziskové organizace EcoHeath Peterem Daszakem. Organizace v minulosti poslala miliony dolarů na výzkum koronaviru u netopýrů. Daszak v mailech Faucimu děkoval za potlačení teorie o původu koronaviru z čínských laboratoří.

USA umístily Kubu na seznam sponzorů terorismu vedle Íránu, Sýrie a Severní Koreje

12. ledna 2021 20:19

USA opět po několika letech označily Kubu za „státního sponzora terorismu“. Uvedl to v pondělí podle CNN americký ministr zahraničí Mike Pompeo. Trumpova administrativa tak jen devět dní před odchodem dosluhujícího prezidenta z funkce znesnadnila nadcházejícímu prezidentovi Bidenovi možnost normalizovat vztahy s touto zemí. Kuba se na seznamu podporovatelů terorismu ocitla za Ronalda Reagana, Barack Obama ji z něj vyškrtl.

Trump dráždí Čínu. USA prodá Tchaj-wanu zbraně za 1,8 miliardy dolarů

22. října 2020 11:35

Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa schválila prodej zbraňových systémů za více než 41 miliard korun do Tchaj-wanu. Američané přiznávají, že prodej je součástí bezpečnostních zájmů Spojených států. Washington tím reaguje na dlouhodobou přítomnost Číny v Jihočínském moři a porušování lidských práv Hongkongu a Sin-ťiangu. Trump v posledních měsících Peking také tvrdě kritizoval za rozšíření koronaviru.

Zneužití Bílého domu k politické propagaci, kritizují demokraté projev Trumpové

26. srpna 2020 08:16

Řečníci z druhého dne předvolebního sjezdu amerických republikánů se soustředili mimo jiné na oživení ekonomiky a zachování náboženských práv. Těchto úkolů se podle nich nejlépe zhostí stávající prezident Donald Trump. Jeho manželka Melania Trumpová v projevu z Růžové zahrady Bílého domu uvedla, že v boji s pandemií nemoci COVID-19 nejsou Američané sami.

Trump byl nominován kandidátem na prezidenta. V projevu ostře obviňoval demokraty

24. srpna 2020 20:43

Republikánská strana v pondělí na svém nominačním sjezdu oficiálně jmenovala současného šéfa Bílého domu Donalda Trumpa kandidátem do listopadových prezidentských voleb. Trump se následně na sjezdu nečekaně osobně objevil a v projevu obvinil demokraty, že využívají pandemie koronaviru, aby republikánům „ukradli volby“.