reklama
CNN Prima News Mike Pompeo

Mike Pompeo

Výpis příspěvků ke štítku „Mike Pompeo“

Trump se s prohrou smířit nehodlá. Poodhalil nástupce, Chicago přirovnal k Afghánistánu

15. července 2021 17:56

Bývalý americký prezident Donald Trump neustoupí. V interview pro Fox Nation kategoricky odmítl, že by poslední prezidentské klání prohrál. Volby označil za „zmanipulované“ a „zfalšované“. Exprezident také kritizoval migrační politiku svého následovníka, stejně jako bezpečnostní situaci v amerických městech. Současné Chicago neváhal přirovnat k Afghánistánu. Trump se rovněž plánuje zapojit do nadcházejících kongresových voleb. V nich se chce zaměřit na podporu lidí, kteří ponesou „jeho myšlenku“.

Skandál v USA: Vládní epidemiolog měl zamlčovat informace o vzniku covidu v Číně

7. června 2021 19:44

Americký epidemiolog a poradce prezidenta Joea Bidena, doktor Anthony Fauci, se dostal pod tlak. Server Buzfeed zveřejnil část jeho mailové korespondence s prezidentem neziskové organizace EcoHeath Peterem Daszakem. Organizace v minulosti poslala miliony dolarů na výzkum koronaviru u netopýrů. Daszak v mailech Faucimu děkoval za potlačení teorie o původu koronaviru z čínských laboratoří.

USA umístily Kubu na seznam sponzorů terorismu vedle Íránu, Sýrie a Severní Koreje

12. ledna 2021 20:19

USA opět po několika letech označily Kubu za „státního sponzora terorismu“. Uvedl to v pondělí podle CNN americký ministr zahraničí Mike Pompeo. Trumpova administrativa tak jen devět dní před odchodem dosluhujícího prezidenta z funkce znesnadnila nadcházejícímu prezidentovi Bidenovi možnost normalizovat vztahy s touto zemí. Kuba se na seznamu podporovatelů terorismu ocitla za Ronalda Reagana, Barack Obama ji z něj vyškrtl.

Trump dráždí Čínu. USA prodá Tchaj-wanu zbraně za 1,8 miliardy dolarů

22. října 2020 11:35

Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa schválila prodej zbraňových systémů za více než 41 miliard korun do Tchaj-wanu. Američané přiznávají, že prodej je součástí bezpečnostních zájmů Spojených států. Washington tím reaguje na dlouhodobou přítomnost Číny v Jihočínském moři a porušování lidských práv Hongkongu a Sin-ťiangu. Trump v posledních měsících Peking také tvrdě kritizoval za rozšíření koronaviru.

Čínští soudruzi kontrolují přes české soudruhy naši vládu, zaznělo v Partii

16. srpna 2020 12:18

Návštěva amerického ministra zahraničí Mika Pompea v České republice byla podle hostů nedělní Partie Terezie Tománkové velká událost. Podle senátora Pavla Fischera (nestr.) je ale zneklidňující, že předseda vlády Andrej Babiš ihned ujišťoval komunisty, že Američanům nic neslíbil a nic s nimi nepodepsal. „Premiér není diplomat a v těchto věcech se občas pohybuje jako slon v porcelánu,“ řekl Ondřej Veselý (ČSSD), předseda sněmovního Zahraničního výboru.

Německý úřad pro kyberbezpečnost promluvil. Berlín Huawei z 5G sítí plošně nevyloučí

13. srpna 2020 14:40

Čínská technologická společnost Huawei může začít opatrně slavit. Německo totiž nebude vydávat plošný zákaz na kteréhokoli dodavatele komponent pro výstavbu telekomunikačních sítí páté generace. Jejich vhodnost bude posuzovat Spolkový úřad pro informační bezpečnost (BSI) na základě katalogu bezpečnostních požadavků vypracovaného v součinnosti se Spolkovou síťovou agenturou.

Je jako ruský troll. Babiš to schytává za slova po schůzce s Pompeem

13. srpna 2020 12:11

Někteří opoziční politici se pustili do premiéra Andreje Babiše (ANO) za jeho slova po jednání s americkým ministrem zahraničím Mikem Pompeem. Babiš prohlásil, že chování Ruska nevnímá jako zásadní hrozbu. Poslankyně Miroslava Němcová (ODS) označila Babiše za ruského trolla, Babiše zkritizoval i šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek. Premiéra se naopak zastal šéf zahraničního výboru Ondřej Veselý (ČSSD).

reklama