reklama

Miliardář Sehnal se nechal přednostně naočkovat. Přemluvili mě moji zubaři, hájí se

Miliardář a šéf ODA Pavel Sehnal se nechal přednostně naočkovat. Měl se vydávat za zdravotnický personál jakožto majitel zubní kliniky.
Zdroj: Profimedia.cz

Miliardář a předseda Občanské demokratické aliance (ODA) Pavel Sehnal se nechal přednostně naočkovat proti koronaviru. Informuje o tom web Seznam Zprávy. Sehnal se hájí tím, že je majitelem zubní kliniky, a tudíž patří mezi zdravotnický personál, který očkování může využít. Podle Jana Kvačka, ředitele Fakultní nemocnice Bulovka, kde byl Sehnal očkován, však k očkování miliardáře došlo neoprávněně a přes jeho zákaz.

reklama

Sehnal se nedávno dostal do povědomí občanů jakožto člověk, který státu pronajímal prostory pro polní nemocnici v Letňanech, za niž stát platil miliony korun měsíčně. Nakonec se ji vláda rozhodla zrušit, aniž by v ní byl ošetřen jediný pacient s koronavirem. Kromě výdajů na provoz část peněz mířila právě Sehnalovi jakožto pronajímateli prostorů.

K tématu

Sehnal své očkování hájí s tím, že jej uprosili zubaři z kliniky, kterou vlastní. „Jsem majitelem Bulovka Dental Clinic, mám tam zubní lékaře a jsem s nimi v pravidelném styku. Kolegové mě žádali, abych tam šel s nimi,“ vysvětloval Sehnal pro web Seznam Zprávy.

Miliardář připouští, že není lékař ani zdravotník, ale očkování využil coby člen zdravotnického personálu. Podle něj je totiž od začátku března možné, aby na očkování mohli dosáhnout i recepční či ředitelé klinik. Možnost očkování mu prý sdělil právě personál jeho kliniky, kterou vlastní od konce loňského roku.

Kromě toho je Sehnal jedním z nejbohatších Čechů a do jeho portfolia spadají hotely v Mariánských Lázních či Harrachově, aquapark Aquapalace Čestlice, holding SPGroup a další společnosti.

Pavel Sehnal (Zdroj: Profimedia.cz)
Pavel Sehnal (Zdroj: Profimedia.cz)
Zdroj: Profimedia.cz

Sehnal se podvodně vydával za zdravotníka, tvrdí ředitel nemocnice

Ředitel Fakultní nemocnice Bulovka Jan Kvaček tvrdí, že výjimka, na kterou se Sehnal odvolává, neexistuje. Jeden z nejbohatších Čechů se navíc podle šéfa pražské nemocnice o očkování snažil delší dobu a nakonec jej získal navzdory Kvačkovu přímému zákazu.

„Pan Sehnal se mě opakovaně ptal, zda může být očkován, a já jsem to opakovaně odmítal. Explicitně jsem mu řekl, že se naočkovat nemůže, protože není zdravotník,“ řekl Kvaček pro Seznam Zprávy.

Ředitel nemocnice doplnil, že Sehnal nakonec uspěl díky tomu, že si od zmiňované zubní kliniky, kterou vlastní, nechal vystavit potvrzení, že je zdravotník.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Jan Hamáček

Vyhoštění diplomaté z Ruska jsou v ČR. Možná oplatíme stejnou měrou, naznačil Hamáček

Vyhoštění diplomaté z Ruska jsou v ČR. Možná oplatíme stejnou měrou, naznačil Hamáček

V Praze přistál český vojenský speciál s vyhoštěnými zaměstnanci českého velvyslanectví v Moskvě. Další část zpět do Česka míří v osobních autech, potvrdil po příletu vicepremiér a ministr zahraničních věcí Jan Hamáček (ČSSD). Rusko vyhostilo 20 diplomatů. Ti Moskvu museli opustit kvůli českému vyhoštění 18 pracovníků ruské ambasády v Praze kvůli podezření Ruska z účasti na výbuchu muničního areálu ve Vrběticích.

Sprostá vynášení utajovaných informací, kritizoval Ondráček schůzi bezpečnostního výboru
Luzar: BIS o ruských agentech věděla, přesto tři roky neinformovala vládu
ON-LINE: Jak se vyvíjí kauza Vrbětice? Letadlo s 18 vyhoštěnými diplomaty odletělo do Moskvy
reklama
reklama
Mistrovský tah prince Charlese. Jediným gestem přinutil Williama a Harryho si promluvit

Velká Británie

Domácí zpravodajství

Rusko k tendru o Dukovany nepřizveme, řekl Havlíček
Exploze neměla nastat v Česku. Zeman prozradil detaily o útoku ve Vrběticích
Exprezident Klaus o BIS: Této instituci jsem nikdy nevěřil a její zprávy moc nečetl
V pátek se otevře registrace k očkování pro lidi starší 60 let, uvedl Babiš
Další články
reklama
reklama