reklama

Milionář zakopal poklad, aby nalákal lidi do přírody. Po deseti letech ho našli

Obrovské zklamání zažívají američtí hledači pokladů. Někdo je totiž předběhl a roky hledaný poklad našel. Šlo o truhlu se zlatem, kterou před deseti lety v pohoří Rocky Mountains ukryl milionář, aby tímto netradičním a ne úplně levným způsobem přilákal lidi do přírody.

reklama

V pohoří Rocky Mountains byla roky ukryta truhla s pokladem, která doteď čekala na svého nálezce. Truhlu naplnil a ukryl milionář Forest Fen a návod k jejímu nalezení sepsal do básně. Reportérka CNN Ashley Michels s milionářem mluvila: „Potvrdil, že to skončilo. Řekl, že je trochu smutný, ale i šťastný.“

K tématu

V truhle s pokladem bylo přibližně 7,5 kilo zlata. A ještě před pěti lety milionář tvrdil, že by ho nepřekvapilo, kdyby tuhle truhlu nikdo nenašel ani za sto nebo tisíc let. Tenkrát dodal, že „když tu truhlu někdo najde, položí si ji na klín a zvedne víko, buď se bude smát, nebo omdlí.“

Zda se nálezce smál, nebo omdlel, nikdo neví. Podle Fena si nepřeje zveřejnit své jméno ani místo nálezu. Přibližně půl milionu lidí teď ale přišlo o svůj koníček. Mezi ně patří i Ruben Sanchez, který tento poklad hledal od roku 2013. „Nemohl jsem uvěřit, že to skončilo. Je ta zpráva skutečná? Je mi to líto,“ dodal zklamaně.

„Mým záměrem bylo zvednout lidi z gauče a dostat je na sluníčko a čerstvý vzduch,“ řekl milionář. Tento účel byl rozhodně splněn, což ostatně potvrdil i hledač pokladů Sanchez. „Bez toho hledání bych nikdy nepodnikl ty výlety, které jsem podnikl,“ přiznal.

Další hlavní zprávy

Reportáž

Rusové jim vjeli s tankem do ložnice. Dnes v sovětských kasárnách žijí i Romové

Rusové jim vjeli s tankem do ložnice. Dnes v sovětských kasárnách žijí i Romové

Stotisícovou Olomouc okupovalo 13 tisíc sovětských vojáků a 7 tisíc rodinných příslušníků armádních oficírů. Bylo to traumatické soužití, které skončilo až s odchodem okupační armády z Československa 21. června 1991. „Rusáky jsem nesnášel. A pořád po nich v Olomouci zůstává strašně moc škod,“ rozhlíží se pedagog Miroslav Šnajdr (59) po někdejším „sovětském území“ v olomoucké čtvrti Černá cesta.

EURO 2021

Nizozemští fanoušci dokonale ošálili sousedy. Ti se radovali z gólu, který nikdy nepadl

Nizozemští fanoušci dokonale ošálili sousedy. Ti se radovali z gólu, který nikdy nepadl

Současná doba přináší z hlediska sledování sportovních událostí řadu výhod. Nepotřebujete televizi, a pokud budete trochu snaživí, můžete odkudkoli zkouknout přes internetový stream třeba i nigerijskou fotbalovou ligu. A co se týče aktuálních událostí, můžete si zapnout pohodlně Euro třeba na zahradě u grilování. Vše má svoje plusy, ale zároveň minusy. A o tom se přesvědčila skupinka Nizozemců.

Doprava

Havlíček: Dostavbě Pražského okruhu jsme nikdy nebyli blíž. V roce 2022 se snad začne

Havlíček: Dostavbě Pražského okruhu jsme nikdy nebyli blíž. V roce 2022 se snad začne

Česko podle ministra dopravy Karla Havlíčka (za ANO) nikdy nebylo tak blízko tomu, aby se konečně začal stavět klíčový úsek Pražského okruhu 511 mezi Běchovicemi a D1. Jde o důležitý úsek části okruhu, který měl být podle původních plánů ministerstva dopravy otevřen dokonce už letos, zatím se ale ani nezačalo. Podle Havlíčka by se mohlo „kopnout“ do země už v příštím roce.

Severní Korea trpí hladem, přiznal Kim. Ceny potravin v zemi závratně rostou
Nemohla jsem odklepnout cigaretu, popsala Jára začátek nemoci. Skončila na vozíčku
Kultura trpí. Zaorálek a spol. volají po stejných pravidlech kontrol, jako má gastronomie
Česká superstar Schick: Z Ďolíčku až na miliardovou posilu. Pak ho zachránilo Německo
Policie v Teplicích drsně zasáhla proti muži, který měl být zdrogovaný. V sanitce zemřel
Poklekávání nevadí, duhová páska ano? Neuer podpořil LGBT a UEFA chce trestat
reklama
reklama
Němcová: Jsme v zahřívacím kole, Babiš vytahuje pitomosti. Kampaň se teprve rozjede

Volby 2021

Domácí zpravodajství

Asfalt jako horká kaše aneb Z dějin české Sahary 1911 a 1947, kdy vedra zabíjela
Další články
reklama
reklama