reklama

Milionář zakopal poklad, aby nalákal lidi do přírody. Po deseti letech ho našli

Obrovské zklamání zažívají američtí hledači pokladů. Někdo je totiž předběhl a roky hledaný poklad našel. Šlo o truhlu se zlatem, kterou před deseti lety v pohoří Rocky Mountains ukryl milionář, aby tímto netradičním a ne úplně levným způsobem přilákal lidi do přírody.

reklama

V pohoří Rocky Mountains byla roky ukryta truhla s pokladem, která doteď čekala na svého nálezce. Truhlu naplnil a ukryl milionář Forest Fen a návod k jejímu nalezení sepsal do básně. Reportérka CNN Ashley Michels s milionářem mluvila: „Potvrdil, že to skončilo. Řekl, že je trochu smutný, ale i šťastný.“

K tématu

V truhle s pokladem bylo přibližně 7,5 kilo zlata. A ještě před pěti lety milionář tvrdil, že by ho nepřekvapilo, kdyby tuhle truhlu nikdo nenašel ani za sto nebo tisíc let. Tenkrát dodal, že „když tu truhlu někdo najde, položí si ji na klín a zvedne víko, buď se bude smát, nebo omdlí.“

Zda se nálezce smál, nebo omdlel, nikdo neví. Podle Fena si nepřeje zveřejnit své jméno ani místo nálezu. Přibližně půl milionu lidí teď ale přišlo o svůj koníček. Mezi ně patří i Ruben Sanchez, který tento poklad hledal od roku 2013. „Nemohl jsem uvěřit, že to skončilo. Je ta zpráva skutečná? Je mi to líto,“ dodal zklamaně.

„Mým záměrem bylo zvednout lidi z gauče a dostat je na sluníčko a čerstvý vzduch,“ řekl milionář. Tento účel byl rozhodně splněn, což ostatně potvrdil i hledač pokladů Sanchez. „Bez toho hledání bych nikdy nepodnikl ty výlety, které jsem podnikl,“ přiznal.

Další hlavní zprávy

Zahraničí

Nejméně 20 mrtvých a stovky zraněných: V Rovníkové Guineji vybuchla vojenská základna

Nejméně 20 mrtvých a stovky zraněných: V Rovníkové Guineji vybuchla vojenská základna

Chaos, pláč, mrtví a podle agentury AFP až 500 raněných. Tak vypadá situace po sérii výbuchů na vojenské základně v přístavním městě Bata, které je ekonomickou metropolí Rovníkové Guineje. Záběry ve státní televizi ukázaly poničené domy a vládnoucí zoufalství, také mnoho zraněných, zejména dětí. Televize informuje nejméně o čtyřech explozích, jejichž původ zatím není jasný, uvedly zahraniční tiskové agentury.

Hamáček chtěl v ulicích krev, snaží se před volbami ukázat svaly, tvrdí Volný
Obušky, dýmovnice, nadávky. V centru Prahy se demonstrovalo proti opatřením
Filip Smoljak: Řeknu vám, co jsou Zdeněk Svěrák a jeho syn Jan zač
Policisté po demonstraci zadrželi poslance Lubomíra Volného
reklama
reklama
Schillerová: Datum rozvolnění nevím. Ekonomika by měla jet od druhé poloviny roku

Partie

Domácí zpravodajství

Druhé léto s covidem? Lepší než minulé nebude, mutace řádí i v teple, varuje Prymula
Blatný: Kdyby vznikalo druhé ministerstvo zdravotnictví, rezignuji
Další články
reklama
reklama