Babiš přispívá k negativnímu vnímání Česka. Každý se nás na něj ptá, říká europoslankyně

K věci 6.10.2021

I v Evropském parlamentu je kauza Pandora Papers a Andrej Babiš velkým tématem. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS to řekla europoslankyně KSČM Kateřina Konečná. Podle ní premiér Andrej Babiš přispívá k negativnímu vnímání Česka.

„Jméno Babiš ve Štrasburku padá od pondělí nonstop. Koho potkáte, se vás na něj ptá,“ uvedla europoslankyně KSČM Kateřina Konečná. „V Evropském parlamentu jsou Pandora Papers velké téma, protože úniky do daňových rájů stojí miliardy,“ podotkla.

„Poslancům jde nyní o princip. O to zabránit jednomu procentu nejbohatších, aby neplatilo daně a zbytek chudých je platil,“ podotkla ve vysílání CNN Prima NEWS Konečná.

Připouští, že Babišovy kauzy ji vůbec netěší. Političce vadí, že šéf hnutí ANO přispívá k negativnímu vnímání Česka ve světě. „Neřešíme ho poprvé a asi ani naposled, ať bude, nebo nebude premiér,“ konstatovala.

Sama netuší, jak Pandora Papers zahýbou výsledky voleb. „Do hlavy českého voliče nevidím. Nemyslím si ale, že se to promítne nějak fatálně. Babiš je svými kauzami znám,“ sdělila. Podle ní by měl vzít do rukou odpovědnost a sám proti korupci bojovat.

„Můžete jezdit v luxusním autě, ale je ostuda, když si pak jezdíte po dálnici, kterou zaplatili matky samoživitelky a horníci. Milionáři si myslí, že jsou nadlidi,“ pranýřovala europoslankyně boháče, kteří se placení daní vyhýbají. I přes značnou kritiku premiéra s ním nevyloučila budoucí spolupráci.

Plnit program je priorita, nezáleží s kým.

„Neumím dopředu definovat, zda bychom s hnutím ANO spolupracovali, protože koalice mohou být různé. Rozhodně nejsme ti, kteří budou říkat, že s nikým jednat nebudou,“ sdělila Konečná. Hlavní prioritou KSČM je podle ní splnit co nejvíce bodů v programu. „Jde nám o výstavbu bytů, pět dní dovolené, chceme se zabývat i vysokými cenami energií,“ připomněla.

V pořadu rovněž popřála mnoho štěstí prezidentu Miloši Zemanovi, o jehož stavu se v posledních dnech v médiích spekulovalo. „Věřím, že se zdraví pana prezidenta pobytem v nemocnici zlepšilo, a doufám, že bude aktivním hráčem i po volbách. I v minulosti byla role prezidenta vždy velmi aktivní. Nutí politické strany dělat to, co je dobré pro Českou republiku,“ vysvětlila.

Mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček veškeré pochybnosti o špatném zdravotním stavu hlavy státu vyvrátil. Podle Ovčáčka Zeman pracuje v Lánech, kde se připravuje na oslavy 28. října i na vyjednávání po sněmovních volbách. Ty se uskuteční již tento pátek a v sobotu.

Tagy: