reklama

Babiš přispívá k negativnímu vnímání Česka. Každý se nás na něj ptá, říká europoslankyně

I v Evropském parlamentu je kauza Pandora Papers a Andrej Babiš velkým tématem. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS to řekla europoslankyně KSČM Kateřina Konečná. Podle ní premiér Andrej Babiš přispívá k negativnímu vnímání Česka.

reklama

„Jméno Babiš ve Štrasburku padá od pondělí nonstop. Koho potkáte, se vás na něj ptá,“ uvedla europoslankyně KSČM Kateřina Konečná. „V Evropském parlamentu jsou Pandora Papers velké téma, protože úniky do daňových rájů stojí miliardy,“ podotkla.

„Poslancům jde nyní o princip. O to zabránit jednomu procentu nejbohatších, aby neplatilo daně a zbytek chudých je platil,“ podotkla ve vysílání CNN Prima NEWS Konečná.

Připouští, že Babišovy kauzy ji vůbec netěší. Političce vadí, že šéf hnutí ANO přispívá k negativnímu vnímání Česka ve světě. „Neřešíme ho poprvé a asi ani naposled, ať bude, nebo nebude premiér,“ konstatovala.

Sama netuší, jak Pandora Papers zahýbou výsledky voleb. „Do hlavy českého voliče nevidím. Nemyslím si ale, že se to promítne nějak fatálně. Babiš je svými kauzami znám,“ sdělila. Podle ní by měl vzít do rukou odpovědnost a sám proti korupci bojovat.

„Můžete jezdit v luxusním autě, ale je ostuda, když si pak jezdíte po dálnici, kterou zaplatili matky samoživitelky a horníci. Milionáři si myslí, že jsou nadlidi,“ pranýřovala europoslankyně boháče, kteří se placení daní vyhýbají. I přes značnou kritiku premiéra s ním nevyloučila budoucí spolupráci.

Plnit program je priorita, nezáleží s kým.

„Neumím dopředu definovat, zda bychom s hnutím ANO spolupracovali, protože koalice mohou být různé. Rozhodně nejsme ti, kteří budou říkat, že s nikým jednat nebudou,“ sdělila Konečná. Hlavní prioritou KSČM je podle ní splnit co nejvíce bodů v programu. „Jde nám o výstavbu bytů, pět dní dovolené, chceme se zabývat i vysokými cenami energií,“ připomněla.

V pořadu rovněž popřála mnoho štěstí prezidentu Miloši Zemanovi, o jehož stavu se v posledních dnech v médiích spekulovalo. „Věřím, že se zdraví pana prezidenta pobytem v nemocnici zlepšilo, a doufám, že bude aktivním hráčem i po volbách. I v minulosti byla role prezidenta vždy velmi aktivní. Nutí politické strany dělat to, co je dobré pro Českou republiku,“ vysvětlila.

Mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček veškeré pochybnosti o špatném zdravotním stavu hlavy státu vyvrátil. Podle Ovčáčka Zeman pracuje v Lánech, kde se připravuje na oslavy 28. října i na vyjednávání po sněmovních volbách. Ty se uskuteční již tento pátek a v sobotu.

Tagy:

Hlavní zprávy

Vědci stvořili živé roboty, kteří se sami rozmnožují. Byl to pro mě šok, přiznal expert
Věda a technologie

Vědci stvořili živé roboty, kteří se sami rozmnožují. Byl to pro mě šok, přiznal expert

Američtí vědci, kteří stvořili první živé stroje známé jako xenoboti, přišli s další převratnou informací – tyto formy života jsou nyní schopné se rozmnožovat, a to zcela jiným způsobem než rostliny nebo živočichové. Xenoboti by tak v budoucnu mohli posloužit například při ochraně životního prostředí nebo i v medicíně, informuje web stanice CNN.

Spojil Babiše a Fialu: Mělo to přijít už dávno. Jak chce očkovat milion lidí za týden?

Designovaný premiér Petr Fiala (ODS) a premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) se kvůli pandemii koronaviru měli spojit už dávno, míní stomatolog z iniciativy Lékaři pomáhají Česku Radek Mounajjed, který zorganizoval úterní tiskovou konferenci obou politiků. Třetí dávkou vakcíny proti koronaviru chce v Česku naočkovat milion lidí za týden, ideálně za ten příští. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS vysvětlil, jaký má plán.

Záhadná smrt šestileté dívky, rodiče viní lékaře. Tvrdili, že léčba je kvůli autismu těžká

Nejasnosti kolem smrti své dcery chtějí vyjasnit Rachel a Luke Bradfordovi z Velké Británie. Lékaři totiž v létě 2017 poslali šestiletou Coco z pohotovosti domů, přestože v sobě nedokázala udržet žádné tekutiny. Šlo podle nich jen o zánět trávicí soustavy. Dívka později v nemocnici zemřela na vícečetné selhání orgánů. Rodiče obviňují nedůsledné lékaře ze zanedbání péče. Ti údajně tvrdili, že je Coco těžké léčit, protože trpí autismem. Nyní probíhá oficiální prošetření příčin smrti u soudu.

Prymula: S očkováním dětí bych počkal. Na trhu je pro ně bezpečnější vakcína než Pfizer

Očkovat, či neočkovat malé děti proti nemoci COVID-19? Otázka, na kterou hledá odpověď většina rodičů. Zatímco stanovisko ministra zdravotnictví i České vakcinologické společnosti mluví jasně, další odborníci už si tak jistí nejsou. Například Roman Prymula v rozhovoru pro CNN Prima NEWS doporučuje počkat. Ve schvalovacím procesu je podle něj vakcína Valneva, která je pro děti bezpečnější.

reklama

Domácí zpravodajství

Babiš prezidentem? Pokládat věnce a pronášet projevy by ho asi nebavilo, míní politolog

Andrej Babiš (ANO) má největší šanci stát se prezidentem České republiky. Pokud by se volby uskutečnily teď, dosluhující premiér by v druhém kole o funkci hlavy státu stál proti generálovi Petru Pavlovi, tvrdí průzkum agentury Median pro deník MF Dnes. „Babiš by musel po zvolení hodně klást věnce a pronášet projevy, to by ho asi tolik nebavilo. Ale zase by mohl být dál ve vysoké politice,“ zpochybňoval kandidaturu šéfa ANO v pořadu 360° na CNN Prima NEWS politolog Lukáš Jelínek.

Válek chce vyměnit hlavní hygieničku. Svrčinová by se měla starat o jídlo ve školách

Budoucí ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) chce změnu na postu hlavní hygieničky. Nepočítá s tím, že by tuto funkci nadále zastávala Pavla Svrčinová. Je odbornice na výživu, a měla by se tedy na ni zaměřit. S odkazem na mluvčího TOP 09 a AntiCovid týmu koalice Spolu Vladana Vaňka to napsal Deník N. Kdo by měl Svrčinovou nahradit, Vaněk nesdělil. Na dotaz podle webu nereagoval ani Válek.

reklama