reklama

Tlustý: Tahle vláda je něco mezi tragédií a zločinem. Zasela bodlák, který brzo vyroste

Letošní volby se nesou v duchu zakrytých problémů, které se brzy projeví na životní úrovni českých občanů. Těmito slovy kritizoval vládu premiéra Andreje Babiše bývalý ministr financí Vlastimil Tlustý ve Zprávách Plus na CNN Prima NEWS. Kvůli astronomickému státnímu dluhu připodobnil jeho vládu k tragédii až zločinu.

reklama

Ačkoliv vláda Andreje Babiše prošla složitou koronavirovou zkouškou, peníze nevkládala do nápravy následků pandemie, ale aby si kupovala voliče. „Volby se nesou v duchu zakrytých problémů. Je vážné, jak se k tomu vláda postavila. To však s volbami skončí,“ varoval ve Zprávách Plus exministr financí Vlastimil Tlustý.

Nezaměstnanost bude kvůli tomu podle něj násobně větší než dnes. „To, co se děje ve vládě, je humorná ilustrace. Něco mezi tragédií a zločinem. Lidi bude ale spíš zajímat zdražování. Deset tisíc domácností nebudou mít na zvýšené úroky,“ upozorňoval dále. Babišova vláda podle něj započala velkou ekonomickou krizi.

„Za bilion korun tu byla vytvořena atmosféra klidu. Tato vláda nám ale po celé republice zasela bodlák a ten brzy vyroste. Uvidíme růst cen a pokles životní úrovně. Pokud si voliči přejí, aby dál klesala, tak Babiš je dobrý kandidát,“ tepal vládu, která podle něj bagatelizuje vážné problémy v podobě státního zadlužení.

Připomněl také „významného“ spojence premiéra Andreje Babiše prezidenta Miloše Zemana. „Doufám, že se nestane, že by prezident nemohl vykonávat úřad. Situace by se pro Andreje Babiše významně zhoršila,“ uvedl s tím, že každopádně prezidentovi přeje brzké uzdravení.

V posledních dnech se často spekuluje o zdravotním stavu hlavy státu, či dokonce o jeho smrti. Prezidentský kancléř Vratislav Mynář ve středu popřel spekulace o úmrtí Miloše Zemana. „Jsou to nesmysly! Pan prezident je v Lánech a národ ho uvidí v pátek, jak jde k volbám,“ řekl Mynář pro Frekvenci 1. Podle mluvčího Hradu Jiřího Ovčáčka se Zeman už těší na povolební vyjednávání.

Pročítání volebních programů může být zdlouhavá a nudná záležitost. Pokud ale máte zájem se před volbami do Poslanecké sněmovny 2021 rozhodnout podle stranických programů, pomůže vám v tom volební kalkulačka, která vaše názory srovná se všemi kandidujícími stranami a seřadí je pro vás.

Tagy:

Hlavní zprávy

Kubek o antivaxerech: Pronásledují i mé děti. Už chápu, proč Němci podlehli nacismu
Koronavirus

Kubek o antivaxerech: Pronásledují i mé děti. Už chápu, proč Němci podlehli nacismu

Lidé, kteří vyhrožují zastáncům vakcíny, jsou zmanipulovaní dezinformacemi podobně jako Němci v dobách nacismu. V pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS to naznačil prezident České lékařské komory Milan Kubek. Společně se stomatologem Radkem Mounajjedem se shodl, že vysoká proočkovanost populace je jedinou možností, jak se z covidové krize dostat. Proti tomu se naopak ostře ohradil lékař Jan Hnízdil. Svůj konkrétní návrh, jak s pandemií bojovat, ale nepředstavil.

Prymula se pustil do Babiše s Fialou: Naočkovat milion lidí za týden je hodně na hraně

Zvládnout podat milion dávek vakcíny za jeden týden je na hraně reálných možností, sdělil v pořadu Nový den epidemiolog Roman Prymula. Zapochyboval tak nad předpokladem iniciativy Lékaři pomáhají Česku, kterou podpořili nově jmenovaný premiér Petr Fiala (ODS) i jeho předchůdce Andrej Babiš. Ve vysílání CNN Prima NEWS zároveň upozornil na to, že novou variantu covidu omikron můžou Evropané snášet hůř než lidé v Africe.

Očkování proti covidu bude platit jen devět měsíců. Pak budete muset na třetí dávku

Ministerstvo vyzve SMS zprávou očkované jednodávkovou vakcínou Janssen, aby se přeočkovali mRNA vakcínou. Bude se to týkat lidí dva měsíce po očkování, oznámil ve čtvrtek na on-line tiskové konferenci ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Podle něj se od roku 2022 zkrátí i platnost očkovacích certifikátů, a to na devět měsíců. Lidem bez posilující dávky přestane certifikát platit.

Žádné Vánoce či oslovení dámy a pánové. Eurokomisařka s korektní příručkou tvrdě narazila

Velký poprask způsobila na půdě Evropské unie eurokomisařka pro rovné příležitosti Helena Dalliová se svou příručkou „pokynů pro inkluzivní komunikaci“. Pro představu: Dalliová například chtěla, aby řečníci nikdy neoslovovali publikum „dámy a pánové“ a o Vánocích mluvili jen opatrně, protože ne všichni jsou křesťané a slaví je stejně. Po kritice uvedla, že pokyny ještě nejsou dostatečně rozpracované.

Rozpočtová rada: Fialova vláda bude muset zvýšit daně, jen šetřením státní kasu nevyrovná

Národní rozpočtová rada kvituje ambici budoucí vlády Petra Fialy narovnat schodek veřejných rozpočtů. Nevěří ovšem, že si vystačí pouze se snižováním výdajů. Prý bude muset přistoupit ke zvýšení daní. „Je ale nutné věnovat pozornost i nerovnováze (veřejných financí) dlouhodobé,“ píše ve svém stanovisku úřad, jemuž předsedá Eva Zamrazilová.

reklama

Domácí zpravodajství

Muž se železnou tyčí vrazil na Vojtěchův resort. Zasahovala ochranka, policie ho hledá

K nevídanému incidentu došlo na ministerstvu zdravotnictví. Do budovy totiž vrazil muž s železnou tyčí v ruce. Protáhl se kolem turniketů, dostal se až na schody a chtěl pokračovat do vyšších pater. V ten okamžik ho ovšem zadrželi pracovníci ochranky. Během chvíle se jim podařilo muže vytlačit z budovy. Policie po něm aktuálně pátrá. K incidentu došlo v pondělí 25. října.

reklama