CNN Prima News Milwaukee

Milwaukee

Výpis příspěvků ke štítku „Milwaukee“

„Tančící babičky“ i matka tří dětí. Kdo jsou oběti tragédie ve Wisconsinu?

23. listopadu 2021 17:09

Na každém průvodu je nějaké vystoupení, které na první pohled upoutá pozornost a vyvolá upřímný úsměv na tváři kolemjdoucích. Při pondělním vánočním průvodu ve Waukeshe se jednalo o soubor „tančících babiček“ Milwaukee Dancing Grannies, které se svými pompony, smyslem pro humor a šarmem baví davy lidí v celé oblasti už desítky let. Připomeňme si osudy všech pěti obětí pondělní tragédie, kdy americký rapper najel do průvodu a zabil pět lidí včetně tři členek oblíbeného souboru.

Všude byly bambule a rozlitá čokoláda. Kdo je muž, který měl v SUV najet do davu lidí?

22. listopadu 2021 21:16

Nejméně pět lidí zahynulo a další desítky utrpěly zranění poté, co vjel v neděli řidič červeného SUV do vánočního průvodu u města Milwaukee v americkém státě Wisconsin. Policie už jednoho člověka kvůli útoku zadržela. Důvod, proč řidič do průvodu vjel, úřady vyšetřují. Podle informací médií měl za volantem sedět 39letý Darrell Brooks, amatérský rapper z Milwaukee, který má za sebou bohatou kriminální minulost.

Lidé létali vzduchem. SUV ve Wisconsinu najelo do davu, pět mrtvých, čtyřicet zraněných

22. listopadu 2021 05:19
Aktualizováno

Nejméně pět lidí zemřelo poté, co do vánočního průvodu ve městě Waukesha v americkém státě Wisconsin najelo červené SUV. Podle dostupných videí z místa události i svědectví přítomných najel řidič do davu záměrně. Svědkové vypověděli, že doslova „sešlápl plyn k podlaze“. Šéf zasahujících záchranářů Steven Howard médiím potvrdil, že mezi 40 zraněnými bylo i 12 dětí. Policie uvedla, že v souvislosti s událostí zadržela jednu osobu. Důvod, proč řidič do průvodu vjel, úřady vyšetřují.

Velká města v USA se potýkají s prudkým nárůstem vražd a násilných činů

22. srpna 2020 16:30

Od května do června letošního roku vzrostl počet vražd ve dvaceti velkých amerických městech v čele s Chicagem, Philadelphií a Milwaukee o 37 procent. Vyplývá to podle webu CNN z údajů nepartajního think tanku Rada pro trestní právo (Council on Criminal Justice; CCJ). Podle expertů mohou být důvodem jak nedávné nepokoje napříč zemí, tak stres kvůli koronavirové pandemii.

Biden už je jistým kandidátem demokratů pro souboj s Trumpem

6. června 2020 08:55

Bývalý americký viceprezident Joe Biden už má jistou nominaci pro nadcházející volební souboj s Donaldem Trumpem. Před srpnovým sjezdem Demokratické strany totiž na svou stranu získal potřebný počet delegátů, uvedla v sobotu agentura AP. Biden v úterý ovládl primárky v sedmi státech a podle propočtů AP nasbíral 1 993 delegátů, pro automatický zisk nominace jich potřeboval 1 991 z celkových 3 979.