reklama

Začal soud k případu zbitého mladíka z koupaliště v Dubí. Jedna žena činu lituje

Okresní soud v Teplicích začal v pondělí projednávat případ napadení muže na koupališti v Dubí. Podle obžaloby tam předloni v létě skupina lidí surově zmlátila mladíka, který se snažil bránit návštěvnici. Byla to chyba, řekla soudu jedna z obžalovaných.

reklama

V případu je obžalovaných šest lidí, jimž za těžké ublížení na zdraví ve stadiu pokusu hrozí až desetiletý trest. Z napadení muže, který zasahoval při roztržce dvou návštěvnic koupaliště, obžaloba viní pět mužů a jednu ženu. Ta vyslovila nad incidentem politování, byla to podle ní chyba. Soudce naplánoval další jednání na úterý 4. srpna.

Incident se stal na koupališti před dvěma lety 7. srpna. Jedna z návštěvnic se tehdy rozhodla jít umravnit dítě, které podle spisu mimo jiné topilo vrstevníka, obžalovaná ji ale vzápětí začala  napadat. Do sporu se pak vložil další návštěvník koupaliště a snažil se ženy dostat od sebe. Toho pak napadla pětice obžalovaných mužů, napadený skončil v nemocnici se středně těžkým zraněním.

Soud začal výslechem obžalovaných. Žaneta Dunková, v případu jediná obžalovaná žena, projevila lítost. „Chtěla bych se omluvit poškozeným,“ řekla. „Vůbec jsem v tom neměla žádný úmysl někomu ublížit nebo tak, já nejsem taková, omlouvám se za to, už vím, že jsem udělala chybu,“ uvedla Dunková. Obžalována je rovněž z výtržnictví a násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci. Také muži jsou obžalováni z výtržnictví a dva i z nebezpečného vyhrožování lidem, kteří napadenému přišli pomoct.

Podle výpovědi dalšího obžalovaného Jiřího Demetera by se do incidentu on ani další obžalovaní nezapojili, kdyby se do roztržky mezi ženami nevložil poškozený. „Při vstupu do bazénku strčil Žanetu a udeřil ji pěstí,“ řekl Demeter. Podle jeho slov muž trefil Dunkovou do obličeje, Demeter řekl, že do muže pouze silně strčil, aby se dostal ke svému synovi. Podobně vypovídal také Radek Čonka, další obžalovaný. „Kdybych ho chtěl zmlátit, tak ho chytím a zbiju ho sám,“ uvedl.

Rostislav Drška, obžalovaný přítel Dunkové, řekl, že šel do bazénu pro svého syna a dceru. „Je mi líto, že se to všechno stalo," uvedl.

Pátý obžalovaný Michal Dunka řekl, že poškozeného muže napadl. „Do Žanety strčil, ona spadla, pak já jsem do něj strčil a dal jsem mu facku,“ řekl. Dodal, že si incident příliš nevybavuje. Poslední obžalovaný, Roman Dunka, odmítl před soudem vypovídat.

V Dubí se krátce po incidentu uskutečnila demonstrace Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS). V souvislosti s protestní akcí příznivců krajní pravice policie trestně stíhá osm lidí. V roce 2019 získal napadený mladík od prezidenta Miloše Zemana státní vyznamenání, a to medaili za hrdinství.

Tagy:

Hlavní zprávy

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Češi přes léto vyměnili respirátory za roušky, vládní nařízení ignorují

Přestože je nošení respirátorů či nanoroušek nadále povinné například v MHD či ve vnitřních prostorech, Češi je v posledních měsících z velké části znovu vyměnili za klasické roušky, k čemuž přispěly teplé letní počasí a ústup epidemie. Samotní obchodníci přiznávají, že odbyt respirátorů během letních měsíců poklesl a naopak se začaly opět prodávat klasické chirurgické roušky.

reklama

Domácí zpravodajství

Za čtvrtek přibylo téměř 500 nových případů covidu. Situace se dál horší v Praze

Testy ve čtvrtek odhalily v Česku 488 případů nákazy koronavirem, to je o 60 méně než před týdnem. Reprodukční číslo kleslo na hodnotu jedna, což je hranice mezi zpomalováním a zrychlováním epidemie. Nemocniční péči vyžadovalo 164 lidí s nemocí COVID-19, stejně jako před týdnem, z toho 27 pacientů bylo ve vážném stavu. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Jako čekání na smrt. Renata strávila devět let v nemocnicích, lékaři stále tápou

Před devíti lety se Renatin život obrátil naruby. Šla k lékaři na běžnou prohlídku, jenže po kontrole zkolabovala a na týden skončila v umělém spánku. Tři měsíce pak strávila na ARO s umělou plicní ventilací. Teď je na invalidním vozíku a lékaři dodnes nevědí, co bylo příčinou prudkého zhoršení jejího zdravotního stavu. Renata se však nevzdává a snaží se vrátit do běžného života.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama