reklama

Řidič se snažil ujet policii. Na letních pneumatikách se daleko nedostal

Desítky sekund trvalo čtvrteční odpolední pronásledování 33letého šoféra osobního auta značky BMW centrem Bílovic nad Svitavou. Ten prudce sešlápl plyn, jakmile ve zpětném zrcátku spatřil přibližující se hlídku. Hazardér nezpomalil ani ve chvíli, když projížděl úzkými uličkami a jen těsně míjel několik nic netušících chodců, mezi kterými byly i maminky s malými dětmi.

reklama

„Krátké ujíždění nakonec pomohla ukončit i řidičova lehkovážnost,“ uvedl mluvčí policie Petr Vala. Policistům se totiž snažil zmizet na letních pneumatikách, kdy na zledovatělé cestě dostal smyk, narazil do plotu a zůstal s autem stát napříč přes vozovku.

Důvod nebezpečného úprku byl nasnadě. „Po havárii řidič odmítl test na drogy, navíc bylo zjištěno, že má soudem vyslovený dvouletý zákaz řízení motorových vozidel,“ dodal. Nyní musí 33letý řidič počítat s tím, že mu za trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

K tématu

Další hlavní zprávy

Evropská unie

Babiš před summitem EU: S Ruskem jsme na bodě mrazu, od Orbána chci vysvětlení

Babiš před summitem EU: S Ruskem jsme na bodě mrazu, od Orbána chci vysvětlení

České vztahy s Ruskem jsou na bodě mrazu, nebylo by ale správné úplně přestat komunikovat. Před začátkem čtvrtečního summitu Evropské unie to prohlásil český premiér Andrej Babiš, podle něhož tuzemsko zváží podporu návrhu na uspořádání vrcholného jednání unijních lídrů s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Na programu summitu bude také diskuse o podpoře práv komunity LGBT. Důvodem je široce kritizovaný maďarský zákon, který zakazuje na školách osvětu o sexuálních menšinách. K výzvě Maďarsku se český premiér nevyjádřil a prohlásil, že si chce nechat novou normu vysvětlit od maďarského předsedy vlády Viktora Orbána. Sám to prý nedokáže posoudit.

„Jako kdybych to znova vyhrál.“ Dojatý Šebrle má po pěti letech zpět ztracené zlato
reklama
reklama
Zákrok v Teplicích působí na Romy jako veřejná poprava, říká člen rady vlády

Ústecký kraj

Domácí zpravodajství

Předvolební vysílání na CNN Prima NEWS startuje 1. července velkou politickou diskusí
Právník: Soud rozhodl, že ministr zdravotnictví se nemůže stát římským diktátorem
Obchod v Olomouci zakazuje vstup očkovaným proti covidu. Úřady prošetřují diskriminaci
Další články
reklama
reklama