Mlčte a šoupejte nohama, vyjel Jurečka na Juchelku. Nelíbila se mu kritika „arogantní vlády“

PARTIE TEREZIE TOMÁNKOVÉ 28.5.2023

Připomínkové řízení k vládnímu konsolidačnímu balíčku v délce pěti dnů je arogance vlády, řekl v Partii Terezie Tománkové poslanec ANO Aleš Juchelka. Na jeho slova ale ostře reagoval ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL). Připomněl, jak se chovala předchozí vláda Andreje Babiše, a doporučil Juchelkovi, aby mlčel.

„Mně zásadně vadí, že tato vláda je u kormidla přes 500 dnů a když teď přišla s nějakým svým prioritním plánem konsolidačního balíčku, dá na připomínkové řízení pouze pět dnů. To je opravdu arogance vlády,“ řekl Juchelka ve vysílání CNN Prima NEWS.

ČTĚTE TAKÉ: Ticho před bouří. Domácnosti jsou finančně vyčerpané, s dluhy to bude horší, varuje Kovanda

Podle stínového ministra práce a sociálních věcí současný kabinet Petra Fialy (ODS) nezvládá komunikovat s občany ani sociálními partnery.

„Kdybyste byl kdokoliv, jen ne poslanec z hnutí ANO, pochopím, co říkáte. Ale vy a váš předseda jste vypálili největší daňovou a rozpočtovou změnu za posledních 15 let a neobtěžovali jste se se žádným připomínkovým řízením, ani jeden den jste nedali, tak tady mlčte. S prominutím, šoupejte nohama,“ reagoval ostře předseda KDU-ČSL. Reagoval tím na způsob, jakým vláda Andreje Babiše prosadila zrušení superhrubé mzdy.

Podle Jurečky bude na debatu o vládním úsporném balíčku času dost. „Bude prostor bavit se o dílčích věcech až do druhého čtení ve Sněmovně,“ uvedl Jurečka. „První čtení proběhne v průběhu června, nebo července. Předpokládáme, že ke druhému čtení dojde bude buď na konci srpna, nebo v průběhu září, takže máme na diskusi zhruba dva a půl měsíce,“ dodal.

Tagy:
Marian Jurečka Andrej Babiš ODS CNN Prima NEWS Terezie Tománková KDU-ČSL Partie Terezie Tománkové ANO 2011 vláda Aleš Juchelka vláda Petra Fialy konsolidační balíček