reklama

Počasí v Česku ovlivní hurikán Epsilon. Způsobí silný vítr a vydatný déšť

Hurikán Epsilon, který vznikl nad Atlantikem, bude mít vliv i na počasí v Česku. Po prosluněném víkendu nás čeká deštivý týden. Teploty ale budou nadprůměrné, vystoupají až na 15 stupňů. V noci budou klesat k nule a meteorologové varují před přízemními mrazíky. Připravme se také na mlhu a mrholení.

reklama

Hurikán Epsilon se dostal z Bermud až do Evropy. Tropická bouře, na kterou Epsilon následně zeslábl, by měla ovlivnit počasí ve střední Evropě ve čtvrtek a v pátek. S ní by měla přijít vysoká oblačnost.

„Byl zajímavý už, když byl ještě hurikán. Jako bouře by se měl dostat k Britským ostrovům v úterý a do střední Evropy ve čtvrtek,“ řekla pro CNN Prima NEWS meteoroložka z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) Jana Hujslová. Bez ohledu na Epsilon by mělo být v Česku zataženo už od pondělí.

„Vliv tlakové výše nad východní Evropou zeslábne a přes naše území bude postupovat k východu zvlněná studená fronta. Za ní se ve středu do střední Evropy přechodně rozšíří výběžek vyššího tlaku vzduchu,“ informovali odborníci ČHMÚ na webu.

K tématu

Ve středu se mírně oteplí, o den později ale bude přes naše území postupovat frontální systém. Na konci týdne pak ovlivní počasí v Česku výběžek vyššího tlaku vzduchu, který znovu přinese oteplení. O víkendu by mohly teploty šplhat až k 16 stupňům.

pondělí bude zataženo nízkou oblačností, místy se objeví mlhy a mrholení. Na horách, ale i v nižších polohách může být polojasno. Odpoledne bude od západu přibývat oblačnosti a začne pršet. Teploty přes den vystoupají na 9 až 13 °C, při malé oblačnosti kolem 15 °C, v 1 000 m na horách kolem 11 °C.

Na úterý ČHMÚ předpovídá oblačno až zataženo, na východě zpočátku polojasno. Ojediněle se znovu vyskytnou mlhy, na většině území bude pršet. Odpoledne by mělo srážek a částečně i oblačnosti ubývat. V noci teploty klesnou na 10 až 6 °C, v Čechách místy až 4 °C. Během dne se budou pohybovat mezi 8 až 12 °C, na východě kolem 15 °C.

K tématu

I ve středu zůstane obloha zatažená, ojediněle se objeví přeháňky a ráno mlhy. Noční teploty spadnou k nule a meteorologové varují i před přízemními mrazíky. Přes den teploty vyšplhají na 10 až 14 °C.

Také ve čtvrtek bude oblačno až zataženo, od západu se na většině území objeví přeháňky nebo déšť. Na Moravě a ve Slezsku se přechodně mraky roztrhají. Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C, nejvyšší denní 9 až 13 °C.

Také pátek bude deštivý, místy nás čekají srážky vydatné. Noční teploty klesnou na 7 až 3 °C, denní vystoupají na 9 až 13 °C.

I o víkendu bude zpočátku zataženo až oblačno a místy bude pršet, případně se objeví přeháňky. Ráno se místy vyskytnou mlhy, v neděli by ale mělo srážek i oblačnosti ubývat. Teploty v noci se budou pohybovat mezi 8 až 3 °C, přes den mezi 10 až 14 °C, při malé oblačnosti kolem 16 °C.

(Ex)hurikán Epsilon

  • Vznikl v okolí Bermudských ostrovů 21. října (5 500 kilometrů od Londýna).
  • Dosahoval rychlosti větru až 185 kilometrů za hodinu.
  • Jeho pozůstatky by se v úterý měly dostat k Britským ostrovům.
  • Počasí střední Evropy ovlivní ve čtvrtek a v pátek.
  • Způsobí velkou oblačnost a silné poryvy větru.

Další hlavní zprávy

Politika

Nebudou peníze na sociální služby, skončí slevy na jízdné, varuje ČSSD

Nebudou peníze na sociální služby, skončí slevy na jízdné, varuje ČSSD

  • Aktualizováno

Představitelé ČSSD na tiskové konferenci zkritizovali daňové změny, které ve Sněmovně prosadil jejich koaliční partner ANO společně s ODS. Podle sociálních demokratů může v důsledku dojít ke zrušení slev na jízdné pro důchodce a studenty. Mohou podle nich chybět také peníze v sociálních službách či v kultuře a vědě.

reklama
Grosjean přežil ve formuli 1 vlastní smrt. Díky čemu odešel z nehody v Bahrajnu po svých?
Moderna tvrdí, že zvrátí vývoj pandemie. Její vakcína má prý 94procentní účinnost
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Kadeřnictví, hospody, obchody i bazény. Ve čtvrtek se otevře všechno

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Na střední školy lze jít bez zkoušek. Termín maturit se kvůli koronaviru může posouvat
Babiš se Schillerovou budou muset opět do sídla KSČM orodovat za podporu rozpočtu
Prima zakládá sbírku na podporu sestřiček v první linii. Přispět můžete i vy
Další články
reklama
reklama