reklama

Počasí v Česku ovlivní hurikán Epsilon. Způsobí silný vítr a vydatný déšť

Hurikán Epsilon, který vznikl nad Atlantikem, bude mít vliv i na počasí v Česku. Po prosluněném víkendu nás čeká deštivý týden. Teploty ale budou nadprůměrné, vystoupají až na 15 stupňů. V noci budou klesat k nule a meteorologové varují před přízemními mrazíky. Připravme se také na mlhu a mrholení.

reklama

Hurikán Epsilon se dostal z Bermud až do Evropy. Tropická bouře, na kterou Epsilon následně zeslábl, by měla ovlivnit počasí ve střední Evropě ve čtvrtek a v pátek. S ní by měla přijít vysoká oblačnost.

„Byl zajímavý už, když byl ještě hurikán. Jako bouře by se měl dostat k Britským ostrovům v úterý a do střední Evropy ve čtvrtek,“ řekla pro CNN Prima NEWS meteoroložka z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) Jana Hujslová. Bez ohledu na Epsilon by mělo být v Česku zataženo už od pondělí.

„Vliv tlakové výše nad východní Evropou zeslábne a přes naše území bude postupovat k východu zvlněná studená fronta. Za ní se ve středu do střední Evropy přechodně rozšíří výběžek vyššího tlaku vzduchu,“ informovali odborníci ČHMÚ na webu.

K tématu

Ve středu se mírně oteplí, o den později ale bude přes naše území postupovat frontální systém. Na konci týdne pak ovlivní počasí v Česku výběžek vyššího tlaku vzduchu, který znovu přinese oteplení. O víkendu by mohly teploty šplhat až k 16 stupňům.

pondělí bude zataženo nízkou oblačností, místy se objeví mlhy a mrholení. Na horách, ale i v nižších polohách může být polojasno. Odpoledne bude od západu přibývat oblačnosti a začne pršet. Teploty přes den vystoupají na 9 až 13 °C, při malé oblačnosti kolem 15 °C, v 1 000 m na horách kolem 11 °C.

Na úterý ČHMÚ předpovídá oblačno až zataženo, na východě zpočátku polojasno. Ojediněle se znovu vyskytnou mlhy, na většině území bude pršet. Odpoledne by mělo srážek a částečně i oblačnosti ubývat. V noci teploty klesnou na 10 až 6 °C, v Čechách místy až 4 °C. Během dne se budou pohybovat mezi 8 až 12 °C, na východě kolem 15 °C.

K tématu

I ve středu zůstane obloha zatažená, ojediněle se objeví přeháňky a ráno mlhy. Noční teploty spadnou k nule a meteorologové varují i před přízemními mrazíky. Přes den teploty vyšplhají na 10 až 14 °C.

Také ve čtvrtek bude oblačno až zataženo, od západu se na většině území objeví přeháňky nebo déšť. Na Moravě a ve Slezsku se přechodně mraky roztrhají. Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C, nejvyšší denní 9 až 13 °C.

Také pátek bude deštivý, místy nás čekají srážky vydatné. Noční teploty klesnou na 7 až 3 °C, denní vystoupají na 9 až 13 °C.

I o víkendu bude zpočátku zataženo až oblačno a místy bude pršet, případně se objeví přeháňky. Ráno se místy vyskytnou mlhy, v neděli by ale mělo srážek i oblačnosti ubývat. Teploty v noci se budou pohybovat mezi 8 až 3 °C, přes den mezi 10 až 14 °C, při malé oblačnosti kolem 16 °C.

(Ex)hurikán Epsilon

  • Vznikl v okolí Bermudských ostrovů 21. října (5 500 kilometrů od Londýna).
  • Dosahoval rychlosti větru až 185 kilometrů za hodinu.
  • Jeho pozůstatky by se v úterý měly dostat k Britským ostrovům.
  • Počasí střední Evropy ovlivní ve čtvrtek a v pátek.
  • Způsobí velkou oblačnost a silné poryvy větru.

Další hlavní zprávy

Krimi

Noční razie: Policisté zadrželi v Česku dvacet lidí kvůli výjezdům na Ukrajinu

Noční razie: Policisté zadrželi v Česku dvacet lidí kvůli výjezdům na Ukrajinu

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) během nočních zásahů po celé republice zadrželi téměř dvacet lidí v souvislosti s výjezdy na Ukrajinu. S informací přišel Deník N. Policie podezírá pět lidí z teroristických činů kvůli zapojení do bojů na východě Ukrajiny na straně tzv. Doněcké lidové republiky, uvedl žalobce.

USA

Expolicista Chauvin, který zaklekl na Floyda, je vinen. Hrozí mu až 75 let vězení

Expolicista Chauvin, který zaklekl na Floyda, je vinen. Hrozí mu až 75 let vězení

Soudní proces s obžalovaným 45letým Derekem Chauvinem, bývalým policistou, který v květnu minulého roku zaklekl na Afroameričana George Floyda, jenž následně zemřel, se chýlí ke konci. Chauvin byl v úterý večer evropského času porotou prohlášen vinným za vraždu druhého stupně, vraždu třetího stupně a zabití druhého stupně. Následně byl vzat do vazby.

Vávra: Z lidí se stanou teroristi jen kvůli vyjádření názoru. Nový zákon je absurdní
Slovákům můžeme jen závidět. Babišovi ministři by se od sousedů měli učit komunikaci
Bojíte se Zemana, rýpala do Pirátů koalice Spolu. Babiše přitom mohla svrhnout už dávno
Biden k Chauvinovi: Byla to vražda za bílého dne, rasismus je skvrnou na duši národa
reklama
reklama
Ať se Česko připraví na tvrdé sankce. Zeman si musí vybrat stranu, varuje ruský expert

Rusko

Domácí zpravodajství

Plán rozvolňování: Obchody se otevřou na začátku května, na kadeřnictví si ale počkáme
Vlivný podnikatel střílel brokovnicí na mladou rodinu, prý ze strachu. Vyšetřování končí
Chceme další vyhoštění Rusů z ambasády, vzkázala Sněmovna vládě a odsoudila „terorismus“
Další články
reklama
reklama