CNN Prima News modlitba

modlitba

Výpis příspěvků ke štítku „modlitba“

Očkované ženě po porodu zničil covid plíce, bojuje o život. Zoufalý manžel se modlí

25. ledna 2022 10:58

Noční můru právě prožívá rodina z amerického Texasu. Několik dní poté, co se čerstvá maminka vrátila se svým synem z porodnice, byli oba kvůli potížím s dýcháním převezeni do nemocnice. Na vině byl covid. I když je žena očkovaná, zkolabovaly jí obě plíce a bojuje o život. Zoufalí příbuzní a kamarádi se teď za ní modlí před nemocnicí.

I v dobách moru znali na Moravě „covid pas“. Hromadám mrtvol opatření nezabránila

6. ledna 2022 06:16

Morové boule na různých částech těla měly ve 48 hodinách za následek nevyhnutelnou smrt. Tak líčil morovou epidemii v moravském Novém Jičíně roku 1715 farář Vincenc Ottopal. „Díky morovým sloupům a kaplím zdejší lidé na mor dodnes nezapomněli a nyní si tyto památky spojují s covidem,“ říká historik Jaroslav Zezulčík. V morové kapli nad městem je dokonce vyvěšena modlitba za ukončení epidemie koronaviru, kterou věřící vroucně deklamují.

O prezidentovi informujeme úsporně, ale dostatečně, prohlásil Ovčáček a sdílel modlitby

12. října 2021 12:45

Informací o stavu prezidenta Miloše Zemana veřejnost příliš nemá. Mluvčí Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) Jitka Zinke sdělila, že stav hlavy státu byl stabilizován. Co to konkrétně znamená, je však nejasné. Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček v rozhovoru pro rozhlasovou stanici Proglas sdělil, že Hrad o zdravotním stavu informuje sice úsporně, ale dostatečně. Na sociálních sítích však převážně sdílí modlitby.

Andělé Trumpovi na pomoc nepřišli. Náboženská víra ovlivnila i americké volby

17. listopadu 2020 08:32

Ačkoliv úřadující prezident USA Donald Trump nepřestává tvrdit, že ve volbách zvítězil, výsledek tomu příliš neodpovídá. Šéfovi Bílého domu nebyly nic platné ani dobré vztahy s některými evangelickými kazateli, kteří veřejně vzývali Boha, aby dosavadní hlavě státu pomohl. Víra v tomto případě nepomohla ani jeho příznivcům, přestože se někteří z nich za Trumpovo vítězství modlili i před volebními místnostmi.

V Hagia Sofia se konala velká modlitba muslimů po desítkách let

24. července 2020 11:41
Aktualizováno

Tisíce lidí, včetně tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana a členů jeho vlády, dorazily 24. července na první velkou páteční modlitbu muslimů v istanbulském chrámu Boží Moudrosti (Hagia Sofia) po téměř 90 letech. Místní média přinesla i záběry davů lidí, kteří časně ráno běželi k bezpečnostním stanovištím, kde se kontrolovalo mimo jiné to, zda mají mají roušky kvůli koronaviru.