CNN Prima News modlitba

modlitba

Výpis příspěvků ke štítku „modlitba“

Bývalý papež Benedikt je velmi nemocný, modlete se za něj, vyzvala hlava katolické církve

Aktualizováno

Papež František vyzval k modlitbám za svého předchůdce, bývalého papeže Benedikta XVI., který je podle jeho slov velmi nemocný. Jak informovala agentura Reuters, papež tuto překvapivou výzvu pronesl na závěr své pravidelné generální audience, ale neposkytl žádné podrobnosti. Podle Vatikánu se zdraví bývalé hlavy katolické církve v posledních hodinách zhoršilo. Jeho stav je prý pod kontrolou a má neustálou lékařskou péči.

I v dobách moru znali na Moravě „covid pas“. Hromadám mrtvol opatření nezabránila

Morové boule na různých částech těla měly ve 48 hodinách za následek nevyhnutelnou smrt. Tak líčil morovou epidemii v moravském Novém Jičíně roku 1715 farář Vincenc Ottopal. „Díky morovým sloupům a kaplím zdejší lidé na mor dodnes nezapomněli a nyní si tyto památky spojují s covidem,“ říká historik Jaroslav Zezulčík. V morové kapli nad městem je dokonce vyvěšena modlitba za ukončení epidemie koronaviru, kterou věřící vroucně deklamují.

O prezidentovi informujeme úsporně, ale dostatečně, prohlásil Ovčáček a sdílel modlitby

Informací o stavu prezidenta Miloše Zemana veřejnost příliš nemá. Mluvčí Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) Jitka Zinke sdělila, že stav hlavy státu byl stabilizován. Co to konkrétně znamená, je však nejasné. Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček v rozhovoru pro rozhlasovou stanici Proglas sdělil, že Hrad o zdravotním stavu informuje sice úsporně, ale dostatečně. Na sociálních sítích však převážně sdílí modlitby.