reklama

Lže, zpochybnil expert Baldwinovo tvrzení že nevystřelil. Herec se bojí konce kariéry

Může to být i konec mé kariéry, řekl americký herec Alec Baldwin v prvním velkém rozhovoru po tragickém výstřelu při filmovém natáčení. Přestože je mu zesnulé kameramanky Halyny Harchinsonové líto, přiznal, že kvůli její smrti necítí vinu. Spoušť totiž podle svých slov nikdy nezmáčknul.

reklama

„Milovali ji všichni, kteří s ní pracovali. Všichni ji měli rádi a obdivovali ji,“ popsal Baldwin zesnulou kameramanku v interview pro ABC News. Herec v rozhovoru detailně popsal moment, kdy jeho kolegyně přišla o život. „Měl jsem zbraň a ona mě naváděla, jak ji správě držet. Najednou pouštím kohoutek a bum. Zbraň vystřelí. Všichni jsou zděšení, jsou v šoku, je to silný zvuk. Nemají špunty do uší,“ líčil herec.

Nikdo ze štábu si sluch nechránil, protože výstřel neměl ze zbraně nikdy vyjít. Alec Baldwin se ale brání, že spoušť nezmáčkl. V rozhovoru to zopakoval několikrát.

„Ten výstřel může vyjít i tak, ale je to velmi, velmi vzácné, asi jako když spadne meteorit. Já si spíš myslím, že si to buď neuvědomil, že má prst na spoušti, nebo prostě lže,“ okomentoval Baldwinovo tvrzení policejní instruktor ve výslužbě Pavel Černý.

Baldwin v rozhovoru také přiznal, že žádnou vinu za smrt své kolegyně necítí. „Někdo je za to zodpovědný, ale nevím kdo. Já to tedy nejsem. Kdybych si myslel, že jsem za to zodpovědný, radši bych se zabil,“ řekl.

Tagy:
film rozhovor střelba režisér herec Alec Baldwin Rust Halyna Hutchinsová ostrý náboj výstřel

Hlavní zprávy

Někdo se zbláznil, nebo je to sabotáž. Flegr nechápe méně časté testování zdravotníků
Koronavirus

Někdo se zbláznil, nebo je to sabotáž. Flegr nechápe méně časté testování zdravotníků

Pro zaměstnance platí od 17. ledna povinnost se kvůli omikronu dvakrát týdně testovat. Současně navíc začala platit vyhláška ministerstva zdravotnictví, která ulevuje pracovníkům sociálních služeb a zdravotníkům. Očkovaní se nemusí testovat vůbec a ostatní jen jednou týdně. Podle ministerstva stačí, že používají ochranné pomůcky. Fanouškem tohoto opatření není evoluční biolog Jaroslav Flegr. Podle něj jde o hazard s lidskými životy.

Silný vítr udeří v téměř celém Česku. Meteorologové varují i před sněhovými jazyky
Počasí

Silný vítr udeří v téměř celém Česku. Meteorologové varují i před sněhovými jazyky

Na většině území Česka bude do čtvrtečního večera foukat silný vítr, který v nárazech může dosáhnout přes 65 kilometrů v hodině. Vítr bude postupně zesilovat od středečního odpoledne, kdy zasáhne Slezsko. Od druhé poloviny noci pak bude foukat i v dalších regionech. V polohách nad 500 metrů nad mořem bude vítr tvořit sněhové jazyky, kvůli kterým mohou být některé silnice nesjízdné. Vyplývá to z výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Ředitel závodů F1 na odstřel kvůli fiasku. Není hlavní viník, jde proti proudu Enge

Fiasko, totální selhání nebo krádež. Nelichotivých slov, která padala po konci sezony formule 1 kvůli poslednímu závodu, by se našla spousta. Ročník 2021 byl přitom jedním z nejatraktivnějších v historii královny motorsportu, nicméně po nervy drásající koncovce v Abú Dhabí zůstávala pachuť, jež nejvíce pocítil Lewis Hamilton a jeho tým Mercedes. Hlavním hromosvodem zlosti byl a je ředitel závodu Michael Masi. Svůj pohled na věc teď přidal Tomáše Enge, první a zatím také poslední Čech, který kdy do prestižního seriálu nakoukl.

Dušek: Přibývá až 100 tisíc nakažených denně. Vrchol přijde na přelomu ledna a února

V Česku aktuálně přibývá asi 100 tisíc nakažených denně, ač to nemusí vykazovat testy. Na základě dat to uvedl šéf Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek. Čísla nejvíce narůstají v Praze a právě na vývoji v hlavním městě v následujících deseti dnech se podle Duška ukáže, jak se omikron promítne v nejzranitelnější populaci 65+.

Slavný francouzský herec zemřel při nehodě na lyžích. Zahrál si mladého Hannibala Lectera

Ve věku 37 let zemřel po nehodě na lyžích francouzský herec Gaspard Ulliel. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na informace od hercovy rodiny. Filmoví fanoušci si Ulliela mohou pamatovat například z „jehňátkovského“ prequelu Hannibal – Zrození, v němž ztvárnil mladého Hannibala Lectera. Před smrtí se stihl ujmout role záporné komiksové postavy Midnight Mana v chystaném seriálu Moon Knight.

reklama

Domácí zpravodajství

Sleva na jízdném bude činit 50 procent. Změna by měla začít platit od dubna

Aktualizováno

Slevy v dopravě pro studenty a seniory se sníží z nynějších 75 procent na 50 procent z jízdného, rozhodla vláda. Změna by měla začít platit od dubna. Na vládu s návrhem přišel ministr dopravy Martin Kupka (ODS). Státu to má přinést úspory až 1,8 miliardy korun ročně. Slevy by měly dál platit pro děti a studenty do 26 let a lidi starší 65 let. Ministr také navrhne rozšíření slev pro invalidní důchodce s invaliditou třetího stupně.

reklama