Lže, zpochybnil expert Baldwinovo tvrzení že nevystřelil. Herec se bojí konce kariéry

Může to být i konec mé kariéry, řekl americký herec Alec Baldwin v prvním velkém rozhovoru po tragickém výstřelu při filmovém natáčení. Přestože je mu zesnulé kameramanky Halyny Harchinsonové líto, přiznal, že kvůli její smrti necítí vinu. Spoušť totiž podle svých slov nikdy nezmáčknul.

„Milovali ji všichni, kteří s ní pracovali. Všichni ji měli rádi a obdivovali ji,“ popsal Baldwin zesnulou kameramanku v interview pro ABC News. Herec v rozhovoru detailně popsal moment, kdy jeho kolegyně přišla o život. „Měl jsem zbraň a ona mě naváděla, jak ji správě držet. Najednou pouštím kohoutek a bum. Zbraň vystřelí. Všichni jsou zděšení, jsou v šoku, je to silný zvuk. Nemají špunty do uší,“ líčil herec.

Nikdo ze štábu si sluch nechránil, protože výstřel neměl ze zbraně nikdy vyjít. Alec Baldwin se ale brání, že spoušť nezmáčkl. V rozhovoru to zopakoval několikrát.

„Ten výstřel může vyjít i tak, ale je to velmi, velmi vzácné, asi jako když spadne meteorit. Já si spíš myslím, že si to buď neuvědomil, že má prst na spoušti, nebo prostě lže,“ okomentoval Baldwinovo tvrzení policejní instruktor ve výslužbě Pavel Černý.

Baldwin v rozhovoru také přiznal, že žádnou vinu za smrt své kolegyně necítí. „Někdo je za to zodpovědný, ale nevím kdo. Já to tedy nejsem. Kdybych si myslel, že jsem za to zodpovědný, radši bych se zabil,“ řekl.

Tagy: