CNN Prima News Mongolsko

Mongolsko

Výpis příspěvků ke štítku „Mongolsko“

Zachraň se, kdo můžeš. Rusové před mobilizací prchají i do Gruzie či Mongolska

22. září 2022 22:54

Poté, co ruský prezident Vladimir Putin oznámil částečnou mobilizaci, rozhodla se řada Rusů opustit svoji zemi. Již během dne vyprodali veškeré letenky z Moskvy do tureckého Istanbulu či arménského Jerevanu. Kolony se začaly tvořit u rusko-finské hranice. Během čtvrtka úprk občanů pokračoval. Míří dokonce i do nepřátelské Gruzie či zaostalého Mongolska.

Rodiče mě prosí, abych se vrátil domů. Český student popsal z Petrohradu dění v Rusku

27. února 2022 06:59

Ruskou invazi na Ukrajině odsuzují světoví lídři a v řadě zemí probíhají demonstrace proti prezidentu Vladimiru Putinovi. Protesty se konají ale i v samotném Rusku. Již ve čtvrtek večer proběhly v Moskvě, Putinově rodišti Petrohradě a dalších velkých městech. Situaci přímo z místa popsal pro CNN Prima NEWS Ondřej H., který v Rusku studuje.

Sedm let stopoval do Austrálie, přes moře a poušť Gobi. Vezl ho buvol i velbloud

25. ledna 2021 06:02

Roman Vehovský si zařídil pracovní vízum do Austrálie a vyrazil za klokany. Stopem. Jeho putování se nakonec protáhlo na sedm let, dodržoval při něm několik pravidel. Třeba vystačit si s málem, nepřespávat v hotelech. Byť nocoval pod širákem, nebral si s sebou ani stan. Pro CNN Prima NEWS to popisuje v 6. dílu seriálu rozhovorů s cestovateli, kteří v době pandemické izolace vypráví o kouzlu dálek a exotických dobrodružství.

Z kanálů do peřin: Jak si potkani vydobyli místo mezi domácími mazlíčky?

9. ledna 2021 09:00

Do Evropy se dostali v 18. století, a to díky lodní dopravě. Pro obyvatelstvo představovali značný problém, ze kterého se však rychle stala módní záležitost v podobě ochočených mazlíčků. Už o sto let dříve začali s jejich chovem Japonci a následovali je právě Angličané. Mezi první chovatele potkanů měli patřit krysaři, kteří se na likvidaci hlodavců specializovali. A nejlepším z nejlepších nebyl nikdo jiný než Jack Black – královský krysař, který choval potkany i pro samotnou královnu.