reklama

Černý den na silnicích. Nehodu ve východních Čechách nepřežil další člověk

Další tragická nehoda se stala ve středu na východě Čech. Poté, co si dopolední srážka dvou osobních aut a kamionu v Pardubicích vyžádala život staršího muže, zemřel ve stejný den odpoledne nedaleko Trutnova motorkář po srážce s protijedoucím osobním autem. Jeho spolujezdkyni transportoval v kritickém stavu do nemocnice vrtulník.

reklama

Tragédie se stala na silnici I/37 v Novém Rokytníku na Trutnovsku pozdě odpoledne. „Došlo ke střetu osobního vozidla Škoda s motocyklem, na kterém jel kromě řidiče ještě jeho spolujezdec,“ uvedla policejní mluvčí Šárka Pižlová. Osobní auto jelo směrem od Trutnova a v křižovatce podle všeho míjelo v protisměru padesátiletou řidičku, která mířila na Studenec.

Náraz motorku odmrštil do protějšího příkopu. Řidič motocyklu i jeho mladá spolujezdkyně utrpěli velmi vážná zranění se zástavou základních životních funkcí. „Oba motocyklisté byli od začátku v kritickém stavu, došlo u nich k zástavě krevního oběhu a oba museli být našimi posádkami resuscitováni,“ upřesnil mluvčí zdravotnických záchranářů Královéhradeckého kraje Ivo Novák.

Policie nyní pátrá po svědcích

Muž svůj boj o život, i přes veškerou snahu záchranářů, prohrál. Pětadvacetiletou spolujezdkyni se záchranářům podařilo resuscitovat. „Byla v kritickém stavu za podávání krevní transfúze vrtulníkem transportována do traumacentra v Hradci Králové,“ dodal Ivo Novák s tím, že padesátiletou, lehce zraněnou řidičku auta převezla sanitka do nemocnice ve Dvoře Králové nad Labem.

Hlavní tah na Trutnov byl v místě nehody několik hodin uzavřený, policie odkláněla dopravu po objízdných trasách. Kriminalisté incident vyšetřují, ale nemají vyjasněné všechny okolnosti, a tak žádají o pomoc veřejnost. „Policisté žádají řidiče, kteří by nám mohli poskytnout záznam z palubních kamer, který by zaznamenal průběh dopravní nehody, nebo alespoň samotnou jízdu motorkáře před nehodou v době od 16:30 do 16:50 v obou směrech na silnici z Choustníkova Hradiště na Trutnov, nechť se obrátí na linku 158 nebo na Obvodní oddělení v Trutnově – 974 539 651,“ uzavřela Pižlová.

Tagy:

Hlavní zprávy

Oplotit a bez alkoholu. Za jakých podmínek by nová vláda nechala otevřené vánoční trhy?
Partie

Oplotit a bez alkoholu. Za jakých podmínek by nová vláda nechala otevřené vánoční trhy?

Vláda v demisi premiéra Andreje Babiše (ANO) ve čtvrtek ze dne na den mimo jiné zakázala po celém Česku vánoční trhy. Nastupující kabinet pod vedením Petra Fialy (ODS) s tím ale razantně nesouhlasí. Poslanec Tom Philipp z KDU-ČSL v Partii na CNN Prima NEWS nastínil, za jakých podmínek by mohly být trhy otevřené. Zmínil omezený počet lidí i zákaz konzumace alkoholu, nesouhlasili s ním ale hejtmané.

Vánoční trhy jsou zábava, nejen nákupy. Ve hře jsou i nová omezení, řekl Havlíček

Vánoční trhy nejsou jen otázka nákupů, ale také zábavy při velké koncentraci lidí na jednom místě. To je podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (ANO) důvod, proč vláda přistoupila k jejich zákazu. „Nejedná se o to, že se nakoupí a jde se pryč,“ řekl Havlíček v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Současná vláda prý prozatím nechystá vyhlásit lockdown, další přísná protipandemická omezení však nelze podle Havlíčka vyloučit.

Stodolní, 22.00: Vztek na odmítače, návrat výdejních oken a disko jako uzavřená akce

Slavná ostravská ulice, která údajně nikdy nespí, šla v pátek do hajan v deset večer. Mohla za to nová vládní opatření, kvůli kterým byli hosté vyhnáni z podniků nejpozději ve 22 hodin. A vzápětí na zasněžené Stodolní spílali neočkovaným. „My jsme zodpovědní, odmítači nám ale ode dneška kazí noční zábavu,“ shodli se třeba Vojta, Kamil, Tomáš a Robin před barem Harley's Retro. Za rohem v podniku High Five dál hřímala soukromá diskotéka. A znova se otevřela výdejní okénka, i když jen dvě v celé zábavní čtvrti.

Tamara Kotvalová: Peníze pro mě nikdy nebyly skutečnou motivací

V nitru stále vzpomíná na těžké začátky v Tatrách, které jí poskytly cennou životní lekci, z níž do určité míry čerpá dodnes. Ráda by ji také předala dál svým dětem, zejména staršímu synovi Martinovi. Nic za to ale nežádá. Ví, že si každý z jejích potomků musí jít svou vlastní cestou, stejně jako kdysi ona sama. Ta její ji dovedla až k založení a mohutnému rozvoji společnosti Carollinum, ze které se stal tuzemský lídr v distribuci luxusního zboží.

Vaše návrhy by byly vhodné pro první vlnu, dobré ráno, rýpnul si Havlíček do Rakušana

Současná vláda prozatím nechystá vyhlásit lockdown, další přísná protipandemická omezení však nelze vyloučit. V nedělním pořadu Partie na CNN Prima NEWS to řekl vicepremiér v demisi Karel Havlíček (ANO). Předseda hnutí STAN Vít Rakušan mu vyčetl, že kabinet Andreje Babiše v mnohém zaspal. S tím však Havlíček nesouhlasil: „Vaše návrhy by byly vhodné pro první vlnu, dobré ráno.“

reklama

Domácí zpravodajství

Povolit na českých dálnicích 150 km/h? Nová vláda je pro, na Západě naopak zpomalují

Nastupující vláda Petra Fialy (ODS) navrhuje, aby se na některých úsecích dálnic mohlo jezdit až 150 km/h. Že by čeští řidiči mohli více šlápnout na plyn, však jde proti trendu, kterým se ubírá západní Evropa. V některých státech naopak zvažují snížení nejvyšší povolené rychlosti. V Česku byl navíc již jednou podobný nápad odmítnut. Bývalý ministr dopravy Dan Ťok tehdy upozorňoval, že české dálnice nejsou na vyšší rychlost stavěné.

Před 100 lety se narodil Dubček. Naivka i statečný partyzán, který byl za války raněn

Život Alexandra Dubčeka je příběhem smělých nadějí i hořkých zklamání. Byl populární tváří pražského jara, velkým poraženým okupace ze srpna 1968, faktickým spolupachatelem násilí na demonstrantech o rok později. Ale nejen to. Muž s pověstí ustrašeného naivky, od jehož narození uplynulo přesně 100 let, taky bojoval ve Slovenském národním povstání, později studoval s Gorbačovem. O jeho pestrém osudu vypráví v rozhovoru pro CNN Prima NEWS historik Milan Bárta.

Monika snila o vlastní cukrárně, ale našli jí nádory na mozku. Rodina žádá o pomoc

Málokoho potká v životě větší smůla než devatenáctiletou Moniku Šmahajavou. Před dvěma a půl lety ji trápily zhoršující se bolesti hlavy, magnetická rezonance přinesla drsnou diagnózu: dva nádory na mozku. Dívka podstoupila sedmihodinovou operaci, která bohužel nevyšla. Od té doby statečně bojuje s návratem do běžného života, i přes intenzivní snahu je však stále ležící, špatně mluví, hýbe se velmi omezeně. Moničina rodina se nevzdává, jen žádá o pomoc.

Topolánek: Zeman je v pořádku, nalezl v sobě negativní vlastnosti. Fiala je klidná síla

Petr Fiala je klidná síla, dokáže zvládnout složitý mechanismus vyjednávání mezi pěti stranami, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS o budoucím premiérovi bývalý předseda vlády Mirek Topolánek. Celý proces jmenování podle něj prodloužily zdravotní problémy Miloše Zemana. Topolánek ale prohlásil, že v současnosti je prezident plně v pořádku, protože v sobě nalezl negativní vlastnosti.

reklama