reklama

Famózní obrat Čechů očima Pouzara: Konečně týmový hokej. Takto se můžeme dostat daleko

Radost na české střídačce po veledůležité a vydřené výhře nad Švédy
Zdroj: Profimedia

Zprvu to vypadalo na pokračování utrpení, nakonec z toho byl sladký triumf. Čeští hokejisté na mistrovství světa v Rize porazili v naprosto klíčovém zápase s ohledem na postup do čtvrtfinále Švédsko 4:2, ačkoliv po 40 minutách prohrávali 0:2. Jak povstání z mrtvých viděl Jaroslav Pouzar, bývalý československý reprezentant, který si v NHL zahrál po boku legendárního Waynea Gretzkyho v Edmontonu Oilers? CNN Prima NEWS nabízí jeho pohled.

reklama

„Tým hrál celý zápas dobře, akorát na začátku jim chybělo štěstí. Hráči se pořádně tlačili před bránu, což v předchozích zápasech na šampionátu nedělali. Mnohem více blokovali střely, to proti Švédům přineslo úspěch. Bylo to první utkání, kdy předvedli opravdu týmovou hru. A to je důležité, protože jednotlivec vám zápas, natož medaili neudělá.

Pokud bychom něco takového zopakovali, můžeme se dostat daleko. Situace, kdy reprezentace prakticky mohla přijít o čtvrtfinále, vyburcovala hráče k pořádnému výkonu. Ale v té samé situaci byli i Švédové, kteří jsou teď na hraně vyřazení. Každopádně v poslední třetině jsme je přebruslili. A také musím vyzdvihnout výkon brankáře Šimona Hrubce, který ve třetí části chytil mnoho a mnoho šancí. Nebýt jeho, soupeř by vyrovnal. Jinak musím ale opravdu pochválit celé mužstvo.

Těžko někoho vypíchnout, zkrátka góly vyplynuly ze zmiňovaného týmového výkonu, vždycky na někoho vyšla finální přihrávka. Nebyla tam nějaká individualita, která by projela celé hřiště a dala branku. Je důležité, že jsme se Švédy konečně proměňovali šance, byť až v závěrečné třetině.

V té první jsme udělali chybu na útočné polovině, kdy jsme nechytili přihrávku o mantinel. Následovalo přečíslení dva na jednoho a gól. Druhou branku jsme dostali v oslabení. Nicméně potom jsme se vyvarovali zbytečných ztrát a byla z toho suverénně nejlepší hra na letošním mistrovství světa. Zopakuji to – takto můžeme uhrát medaili.

Konečně se trefil kapitán Jan Kovář, po odmlce dal gól také Jakub Vrána. Pro ty kluky je to strašně těžké, protože všichni na ně koukáme tak, že jeden přijel jako nejproduktivnější hráč švýcarské ligy (Kovář), druhý jako střelec Detroitu. Všichni od nich chceme branky, ale opravdu to není jednoduché. Opět se vrátím k týmovosti – musí se zapasovat do mužstva, aby hráli jako jednolitý celek. Vrána chodil na hřiště, přestože měl zraněné rameno, a pak pomohl nádherným gólem.

Teď nás čekají poslední tři zápasy ve skupině. Nesmí se nic podcenit, protože to, co se děje na letošním mistrovství, jsem ještě nezažil. Papírové předpoklady nefungují. Kdokoliv může porazit kohokoliv – je to zajímavé a divné. Těžko říct, čím to je. Možná pandemií, která ovlivnila přípravu, ale také režim, ve kterém se šampionát koná. Na základě tohoto bláznivého průběhu musí naši hráči dávat pozor i proti Velké Británii nebo Dánsku.

Nesmí zakopnout.“

Jaroslava Pouzara po velkolepém obratu v zápase se Švédy těšilo, že od české hokejové reprezentace konečně viděl týmovou hru.
Jaroslava Pouzara po velkolepém obratu v zápase se Švédy těšilo, že od české hokejové reprezentace konečně viděl týmovou hru.
Zdroj: Profimedia

K tématu

Tagy: hokej mistrovství světa v hokeji Lotyšsko Riga sport česká hokejová reprezentace švédská hokejová reprezentace Jakub Vrána Jaroslav Pouzar Šimon Hrubec Jan Kovář MS v hokeji 2021
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Muže, který zemřel po zásahu policie, srovnávají s Floydem. Pitva ukázala na drogy
EURO: Čechům se rýsuje soupeř. Na koho můžou narazit? A proč se vyhnout žlutým kartám?
Málo míst ve školkách? Piráti chtějí placené sousedy pod „státním dohledem“
Komentátoři: Voliči ANO utíkají ke STAN. Piráti v kampani ochutnají vlastní medicínu
Únik jedovatých plynů v Plzni přežil jeden muž ze čtyř. Už je z nemocnice doma
Češi v Chorvatsku: Povinné roušky tu nikdo nenosí, na hranicích bez kontrol
reklama
reklama
Němcová: Jsme v zahřívacím kole, Babiš vytahuje pitomosti. Kampaň se teprve rozjede

Volby 2021

Domácí zpravodajství

Dostál: Soud nedonutí vládu nevydávat špatná opatření. Zaplatíme je my všichni
Rusové jim vjeli s tankem do ložnice. Dnes v sovětských kasárnách žijí i Romové
Asfalt jako horká kaše aneb Z dějin české Sahary 1911 a 1947, kdy vedra zabíjela
Další články
reklama
reklama