CNN Prima News mučírna

mučírna

Výpis příspěvků ke štítku „mučírna“

Znásilnění obuškem, trhání nehtů a elektrošoky. CNN odhalila tajná mučící centra v Íránu

Americká stanice CNN odhalila síť tajných mučících středisek v Íránu. Končí tam ti, kteří se odvážili protestovat proti tamnímu režimu. Reportéři za pomoci svědeckých výpovědí a satelitních snímků identifikovali více než 30 tajných věznic, ve kterých panují nelidské podmínky. Íránský režim podle slov přeživších a expertů demonstranty brutálně mučí. Mezi nekrutější metody patří šoky elektrickým proudem, sexuální násilí, bití, bičování nebo trhání nehtů.

Rusové postavili na Ukrajině rozsáhlou síť mučíren. Vše platil Kreml, odhalilo vyšetřování

Ruští okupanti na obsazených ukrajinských územích vybudovali síť nejméně dvaceti mučíren. Vyplývá to z vyšetřování mezinárodního týmu Mobile Justice, který se zabývá ruskými válečnými zločiny. Mučírny fungovaly zejména v Chersonské oblasti. Vyšetřovatelé navíc objevili dokumenty, které dokazují, že byly financovány ruským státem.

Nálezy jako v Osvětimi: Rusové Ukrajince pohřbívali zaživa a trhali jim zubní korunky

Ukrajinci shromažďují další důkazy o tom, že se ruská armáda na okupovaných územích dopouštěla válečných zločinů. Obzvlášť šokující nález čekal ukrajinské vojáky a policisty ve vesnici Pisky-Radkivski v Charkovské oblasti. Okupanti po sobě v jedné z mučíren nechali krabici plnou zlatých či stříbrných zubních implantátů, které pravděpodobně předtím trhali z úst Ukrajincům. Ruská armáda rovněž čelí vážným podezřením, že vězně pohřbívala zaživa.